gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113

c vitaminli besinler

Konu, 'Gebelikte beslenme' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

bol vitaminli yiyecekler vitaminli yiyecekler nelerdir besinler yemekler Günde 2 porsiyon Sizin ve bebeğinizin doku tamiri, yara iyileşmesi ve çeşitli metabolik işlemler için C vitaminine gereksinimi vardır. Bebeğin ayrıca güçlü kemik ve diş gelişimi ve düzgün gelişmesi için C vitaminine gereksinimini vardır. C vitamini beden de depolanamaz, bu nedenle her gün alınması gerekir. C vitamininden zengin besinler en iyisi taze ve pişirilmemiş halde yenir, ışık, ısı ve havaya maruz kılmakla vitaminini kaybeder. Taze sıkılmış portakal suyu bu vitaminin en iyi kaynağıdır.

c vitaminli besinler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bebekler İçin Vitaminli Çorba

Bebekler İçin Vitaminli Çorba

çocuk çorbaları vitaminli çorbalar bebekler için kemik suyu çorbası bebeklerin sevdiği çorbalar vitaminli bebek çorbaları Kullanılacak Malzemeler 1 BARDAK KAYNATILMIŞ KEMİK SUYU 1 KÜÇÜK PATATES 1 KÜÇÜK HAVUÇ YARIM ENGİNAR 1/4 KEREVİZ 5-6 DAL MAYDANOZ (SAPLARI İLE) 5-6 DAL DEREOTU (SAPLARI İLE) 1 TATLI KAŞIĞI ZEYTİNYAĞI 1 BARDAK ILIK SU 1 YEMEK KAŞIĞI PİRİNÇ YADA BULGUR 1 TATLI KAŞIĞI İRMİK...
  2. Besİnler

Besİnler

BESİNLER Organik Besinler Karbonhidratlar Sindirilirler Yağlar Sindirilirler Proteinler Sindirilirler Vitaminler Sindirilmezler İnorganik Besinler Mineraller Sindirilmezler Su Sindirilmezler • Enerji vericiler : Karbonhidrat, yağ, protein Enerji verimi : Yağ, protein, karbonhidrat Yapıcı-onarıcı : Protein, yağ, karbonhidrat Düzenleyiciler : Protein, vitamin, mineraller, su Açlık anında...
  3. E vitaminli saç maskesi

E vitaminli saç maskesi

e vitamini maskesi 6 yemek kaşığı zeytinyağı 2 yumurta sarısı 1 tatlı kaşığı bal 1 E vitamini kapsülü 2-3 damla limon suyu Yumurta sarılarını zeytinyağı ile karıştırarak iyice çırpın. Ardından E vitamini kapsülünü kırarak karışıma ekleyin. Bal ve limon suyunu da koyduktan sonra karıştırın. İşlem bittikten sonra karışımı saçınıza parmak uçlarınızla yedirerek uygulayın. 15 dk bekledikten sonra...
  4. Sigara İçenlere C Vitaminli Krem...

Sigara İçenlere C Vitaminli Krem...

c vitaminli krem c vitaminli kremler Ben sigara kullanmıyorum ama bence ii bir detaya değinilmiş.Aklınızda bulunmasında fayda var. Sigara içenlere C vitaminli krem Antioksidan ürünlerAntioksidan ürünlerin birkaç çeşidi bulunuyor. Ancak içlerinde en tanınmışı C vitaminli antioksidan kremler. C vitaminli kremler, güneşten kaynaklanan yaşlanmalarda öneriliyor. Çok sigara içenlerin C vitaminli...
  5. a b c d k e vitaminleri hangi besinlerde bulunur kızlar bilginiz var mı

a b c d k e vitaminleri hangi besinlerde bulunur kızlar bilginiz var mı

Kızlar bir araştırma yapıyorum da acaba a, b c, d, k ve e vitamınlarini içinde barındıran besinler hangileri bana liste halinde verebilir misiniz lütfen.

Sayfayı Paylaş