gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Cansever - Duman Öldüm

Konu, 'C-D Harfli Şarkılar' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

İçimdeki bu ateşi karlı dağlar eritir Yüreğimdeki bu ateşikarlı dağlar eritir

Azap oldu yar gidişin yokluğun beni öldürdü

Kurudu gönül bahçesi bu sevda beni tükettı

Ayrığının yok çaresi azar azar yer bitirir

Yokluğun beni öldürür

Duman oldum duman oldum

Kör kuyuda yalan oldum

Sana gönül verdim ama

Hasretinden heder oldum

Duman oldum duman oldum

Kör kuyuda yalan oldum

Sana gönül verdim ama

Hasretinden heder oldum

Dertli dertli tüter oldum

Sensizliğin bu yükünü daha fazla taşıyamam

Kim bilir bu gidişle uzun süre yaşayamam

Azap olduy yar gidişinyokluğun beni öldürdü

Kurudu gönül bahçesi bu sevda beni tükettı

Ayrığının yok çaresi azar azar yer bitirir

Yokluğun beni öldürür

Duman oldum duman oldum

Kör kuyuda yalan oldum

Sana gönül verdim ama

Hasretinden heder oldum

Duman oldum duman oldum

Kör kuyuda yalan oldum

Sana gönül verdim ama

Hasretinde

Cansever - Duman Öldüm konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Öldü....

Öldü....

Öldü.... Iki dakika önce............................ Yapayalnız kaldı ruhunu yitirince Geceymiş.... tek başınaymış.. ona ne!? Öldü dedim ya size! Tam da iki dakika önce.. Sevdadan mı? değil... Hayat kavgası mı? hayır! Ruhunu diyorum.. ruhunu yitirdi! Öldü dedim ya size.. daha ne diyeyim? Sebepsiz kaçışlar planladı durdu hep.. En sonunda başardı: Ne istedi ruhundan? Neden kıydı?...
  2. Ölü/Ölüm

Ölü/Ölüm

Ölmek dince eksikliğe ve itikat bozukluğuna; yolculuğa, bir yere taşınmaya yahut yoksulluğa yahut evlenmeye, Ölüm bazen uzlete, rahata kavuşmaya yahut şerefe; âni ölüm yoksul için zenginliğe, zengin için yoksulluğa, Ölmek, bir hatadan yahut günahtan pişman olmaya, ölüm belirtileri olmadan, uyurken hastalanmaksızın öldüğünü görmek ömrünün uzun olmasına, Bir şeyden korkan yahut üzüntü ve sıkıntı...
  3. Turgut Cansever vefat etti

Turgut Cansever vefat etti

Türkiye'nin önde gelen mimarlarından Turgut Cansever, 89 yaşında İstanbul'da vefat etti. Kadıköy Çiftehavuzlar'daki evinde öğle saatlerinde vefat eden Cansever'in damadı mimar Mehmet Öğün, yaptığı açıklamada, kayınpederi Turgut Cansever'in beslenme bozukluğu ve yatağa bağlı kılan addison hastalığı nedeniyle bir süredir tedavi gördüğünü bildirdi. Mehmet Öğün, 2000 yılından beri kalp...
  4. ölü...

ölü...

Hangi mahallede imam yok, Ben orada öleceğim. Kimse görmesin ne kadar güzel, Ayaklarım, saçlarım ve her şeyim. Ölüler namına, azade ve temiz, Meçhul denizlerde balık; Müslüman değil miyim, haşa, Fakat istemiyorum, kalabalık. Beyaz kefenler giydirmesinler, Sızlamasın karanlığım havada. Omuzlardan omuzlara geçerken sallanmayayım, Ki bütün azalarım hülyada. Hiçbir dua yerine getiremez, Benim...
  5. edip cansever kimdir?

edip cansever kimdir?

edip cansever edebi kişiliği Türkiye'nin önde gelen şairlerinden... Edip CANSEVER 8 Ağustos 1928' de İstanbul' da doğdu. Kumkapı Ortaokulunda başladığı ortaöğrenimini, 1946' da İstanbul Erkek Lisesi' nde tamamladı. Girdiği Yüksek Ticaret Okulu'nu bitirmeden ayrıldı. 1950' de Kapalıçarşı' da turistik eşya ve halı ticareti yapmaya başladı. 1976' dan sonra ise yalnızca şiirle uğraştı. İlk...

Sayfayı Paylaş