Cildin Yaşlanmasını önlemek

Konu, 'Cilt Bakımı' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Bu konuda elastin çok önemli bir rol oynar, çünkü, derinin elastikiyetinin temel dayanağıdır. Çok Önemli İki asit olan esmozin ve desmozinden oluşur. Bu doğal proteinin sentezi, embriyon çağından gelişme çağına kadar sürer. Ergin çağdan sonra üretimi hızla azalır. Ger*çekte, yağ ve kalsiyumla yüklü peptidtk bağlar elastikiyetlerinden kaybeder ve en*zim saldırılarına daha açık bir hale gelirler: elastazlar, dokunun elastik maddesinin soysuzlaşmasından sorumludurlar. Bu zarar verme işlemi 45 yaşından sonra hız*lanır ve elastin yüzdesine göre değişen bir ritim ile devam eder: böylece kırışıklıklar belirmeye başlar. Dokuların az çok hızlı ve doğal olarak yaşlanması bazı patolojik du*rumlar (diyabet, damar sertliği) veya bazı yaşama biçimlerinden (tütün, alkol, bes*lenme) dolayı hızlanabilir.

Cildin Yaşlanmasını önlemek konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Yaşlanma Korkusu

İlk insandan bugüne, insan canlısı daha iyiye, daha güzele, sığlıktan zenginliğe doğru bir ilerleme içindedir. Freud bu ihtiyacımızı içgüdülerimizin belirlediğini söylerken, bunun öz benimizden gelen bir istek olduğunu söylemiştir. Büyük önem kazanan " Nesne ilişkileri " varoluşçu terapistlere göre ise bireyin...
  2. Yaşlanmayı durdurun !

Deri yaşlanması çevresel faktörler, genetik, makyaj, beslenme ve diğer faktörlerden etkileniyor Cilt yaşlanmasında etkili olan güneş ışınları, beslenme alışkanlıkları, derinin dış fiziksel ve kimyasal uyarılara fazla maruz kalması, sigara kullanımı, fazla alkol tüketiminin yaşlanmayı ve beraberinde gelişen yaşlılık belirtilerini artırabildiği, bu etkilerden kaçınılmasının yaşlanmayı...
  3. Yaşlanmayı Geciktirin

yaşlanmak, yaşlanmayı geciktirmek, yaşlanmayı geciktirmek için yapılacaklar, yaşlanmak, yaşlanmak nedir, yaşlandırmayı yavaşlatacak bakım Yaşlanmayı geciktirin! Basit yöntemlerle yaşlanmayı yavaşlatın Meleklerim. Uykusuzluk, stres, şeker ve fazla egsersiz, bakın nasıl hızla yaşlanmanıza sebep oluyor. Bu detaylardan uzak durmaya çalışalım. Kafayı takmayın Stres aynı zamanda bir savaş...
  4. Mezolift le Yaşlanmaya Çözüm

cilt yaşlanması, bakımı, nasıl olmalıdır, mezolift, nedir, ne işe yarar, yapılması gerekenler, hakkında bilgi burada Meleklerim Cilt yaşlanması, iç ve dış faktörlerin etkilerine bağlı olarak gelişiyor. Ancak cilt gençleştirme tedavilerindeki gelişmeler sayesinde, yıllara meydan okumak, daha genç ve güzel bir görünüm kazanmak mümkün olabiliyor. Cilt yaşlanması, doğal ve genetik olarak...
  5. Cildim

:(ARKADAŞLAR 10 YAŞINDAYIM SİTEYE 20 YAŞINDAYIM DİYE GİRDİM AMA YANLIŞTIR. NEYSE KONUYA GERİ DÖNÜYORUM.YÜZÜMDE SİVİLCE DEMEYİMDE NOKTALAR VAR . BUNU TÜM ARKADAŞLARIM SÖYLÜYOR.VE RAHATSIZ OLUYORUM. MAALESEF MASKE FALAN FİLAN YAPAMIYORUM ÇÜNKÜ ANNEME SÖYEMİYORUM BUNUDA NEDENİ İLKOKUL 4.SINIFTAYIM O YÜZDEN.... SİZE NE YAPABİLİRİM ACİLL ????????????? SİZE GÜVENYORUM...

Sayfayı Paylaş