gebe
  1. KızılÖtesi

KızılÖtesi Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    9
    Ödül Puanları:
    38

Cizleme yapımı

Konu, 'Yemek Tarifleri' kısmında KızılÖtesi tarafından paylaşıldı.

cizleme tarifi cizleme nasıl yapılır yapımı cizlemenin tarifi
    2 su bardağı ılık su
    Yarım paket (20 gr) yaşmaya
    1 çay kaşığı şeker
    2,5 su bardağı (300 gr) un
    2 çay kaşığı (8 gr) tuz
    Az sıvı yağ
    Hazırlanışı – Ilık su içinde maya ve şeker 5 dk bekletilerek eritilir. İçine un ve tuz eklenip, akıcı bir hamur yapılarak mayalandırılır. Mayalandırılmış bu akıcı hamurdan, kalın krep şeklinde, saç veya teflon tava içinde yumuşak yufkalar yapılır. hamurun kıvamı boza şeklinde olmalıdır. Hamur katı düştüyse biraz su katarak cıvık hale getirilir. Tavaya biraz sıvı yağ sürülmelidir.

Cizleme yapımı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Anitkabir'in Yapimi

Anitkabir'in Yapimi

Atatürk gömüleceği yer konusunda bir vasiyette bulunmamıştı. Ancak Atatürk 1923 yılında sohbet sırasında, "Elbet bir gün öleceğim, beni Çankaya'ya gömer, hatıramı yaşatırsınız" demiş ve ardından ısrarlı olmadığını belirtmek için de "Beni milletim nereye isterse oraya gömsün. Fakat benim hatıralarımın yaşayacağı yer Çankaya olacaktır" şeklinde eklemiştir. Bu yüzden...
  2. karakutuların yapımı

karakutuların yapımı

Uçak kazalarında uçak paramparça olsa da, denizin dibine gitse de hemen kokpit denilen pilot kabinindeki son konuşmaları kaydeden karakutular aranır. Çoğunlukla korkunç kaza enkazı arasından sağlam olarak bulunan bu kutular sayesinde kazanın nedenlerine ulaşılır. Karakutu bu kadar sağlam malzemeden yapılıyorsa neden uçağın tümünde aynı malzeme kullanılmıyor? Uçakların rahatça havada...
  3. Boza Yapımı

Boza Yapımı

Malzemeleri 1 su bardağı darı (darı bulamazsanız arpa veya bulgur) 10 bardak su Çeyrek su bardağı yoğurt 2 çay kaşığı kuru maya 3 tatlı kaşığı toz şeker 1 çorba kaşığı un 2 tatlı kaşığı vanilya Tarçın Yapılışı Darıya 5 bardak su ekleyerek 1 gece bekletin. Ertesi gün 2 saat kadar pişirin. Blender ile tamamını ezin ve süzün. Püre kıvamındaki darıyı buzdolabında soğumaya bırakın. Süzgeçte...
  4. Heykel yapımı

Heykel yapımı

heykel yapımı, tekniği, nasıl yapılır, sanatı, hakkında bilgiler ve örnekler burada arkadaşlar. Biz klavyeye basıp iki kelime yazmaktan ve kendimizi geliştirecek aktivitelere zaman ayırmaktan üşenip, miskin miskin pineklerken, adamlar heykel yapıyor. O da yetmiyor, karakalem örneklerinden esinlenipte onu heykel sanatına icra ediyor. Sevgili Melek'lerim, şimdi sizlere sunacağım heykel...
  5. yapımı

yapımı

nasıl yaptınız

Sayfayı Paylaş