gebe
  1. Mirmiga

Mirmiga Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    9
    Ödül Puanları:
    0

Çocuğunuza müzik dinletin

Konu, 'Çocuk Sağlığı ve Eğitimi' kısmında Mirmiga tarafından paylaşıldı.

Çocukların güçlü bir matematik zekasına sahip olması için anne karnında müzik dinletilmesi tavsiye ediliyor. Nevşehir Rehberlik Araştırma Merkezi Müdürü Şahin Gürlek, çocuğa anne karnında müzik dinletmenin düşünme gücünü arttırdığını söyledi. Çocuklara anne karnında özellikle klasik müzik ve Klasik Türk Müziği dinletilmesinin faydalı olacağını kaydeden Gürlek, ''Çocuğunuza anne karnından itibaren klasik müzik veya Klasik Türk Müziği dinletin. Çünkü bu tür müzikler, matematiksel düşünceyi güçlendiriyor, öğrenmeye yardımcı oluyor ve kişiyi sakinleştiriyor. Anne karnında çocuğunuza müzik dinletin, düşünce gücü artsın'' dedi. Gürlek, sesteki özel matematiksel düzenlemenin beyindeki alfa dalgalarını uyararak kişiyi sakinleştirdiğini de belirtti. Türk müziğinin beyni olumlu yönde etkilediğini, hoş melodilerin beyni yeme isteği ve diğer etkenlerden daha üst düzeyde uyarmakta olduğunu kaydeden Gürlek, müziğin yetişkinler için sakinleştirici etkisinin de bilindiğini sözlerine ekledi.

Çocuğunuza müzik dinletin konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Otistik Çocuklarda Müzik ve Müzikterapi

Otistik Çocuklarda Müzik ve Müzikterapi

Annabel Stehli'nin hayatı tam bir kabustu. Büyük kızı kan kanserinden ölmüştü ve küçük kızı Georgie de otistikti. Doktor*lar tarafından durumu "ümitsiz" olarak nitelendirilince dört yaşındaki Georgie bir zihinsel hastalıklar hastanesine konmuştu. Kocasıyla Avrupa'ya yaptığı bir yolculukta Stehli, Guy Berard adlı Fransız doktorun geliştirdiği bir tedavi olduğunu duydu. Georgie'nin...
  2. çocuğunuz ve müzik

çocuğunuz ve müzik

Çocuğunuz ne zaman müzik enstrümanı çalmayı öğrenebilir? Bir enstrüman çalarak veya şarkı söyleyerek, düzenli şekilde müzikle ilgilenen çocuklar okuma, koordinasyon, hedef belirleme, konsantrasyon ve işbirliği kurmada daha başarılı oluyor. Ayrıca müzik, mantık yürütme becerisini ve zihinsel gelişimi desteklediği için müzikle düzenli biçimde ilgilenen çocuklar matematik ve bilim konularında da...
  3. Müzik ~ Çocuk

Müzik ~ Çocuk

Çocuğun yaşantısında müzik ayrı bir yere ve öneme sahiptir.Müzik öncelikle, çocuğun ruhsal yapısındaki aşırı duygusallık ya da olumsuz davranışlarından arınıp, daha sakin ve olumlu bir ortama yönelmesi bakımından önemlidir.Çocuğun alacağı müzik eğitimi; kişilik gelişimini etkileyerek, gözlem yeteneğini güçlendirir ve iç potansiyeli ile yaratıcılığını ortaya çıkarır.Sanat; çocuğun içindeki...
  4. Suya Müzik Dinletmişler Ve sonuç..

Suya Müzik Dinletmişler Ve sonuç..

Suya Müzik Dinletmişler Ve, sonuç, neler olmuş, resimler hakkında detaylı bilgi alalım arkadaşlar. En iyi anlatım resimlerle olur bana kalırsa. Resimlerle anlatımlı bir şekilde bakalım müzik suya ne etki göstermiş melekler :)
  5. Bir Çocuk Sevdim Dizisi Müziği Sözleri

Bir Çocuk Sevdim Dizisi Müziği Sözleri

bir çocuk sevdim dizisi müziği şarkı sözleri ile ilgili bilgiler burada melekler Reyting savaşına Eylül ayında girecek olan Kanal D'nin yeni sezon dizisi Bir Çocuk Sevdim'in fragman şarkısının sözlerini paylaşıyoruz melekler :) Sözleri Sezen Aksu'ya bestesi Onno Tunç'a ait olan bu şarkı Sezen Aksu'nun Sezen Aksu'88 albümünde ilk olarak yer almış. BİR ÇOCUK SEVDİM Bir çocuk gördüm...

Sayfayı Paylaş