gebe
  1. MEÇHUL

MEÇHUL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    66
    Ödül Puanları:
    48

Çocuğunuzda ki benleri önemseyin!!

Konu, 'Çocuk Sağlığı ve Eğitimi' kısmında MEÇHUL tarafından paylaşıldı.

Özellikle yazın güneşten dolayı çok çıkıyor bu lekeler.Hele ki yüzde çıkanlar daha bir kötü görünüm veriyor.Çocuklarınızda ilerki yaşlarda sorun olmasını istemiyorsanız tedbirli olmanız gerekiyor. [​IMG]
    En değerli varlıklarını sağlıklı bireyler olarak yetiştirmek isteyen anne ve babalar; çocuklarınızdaki ben oluşumlarına dikkat! Güneşin zararlı ışınlarının etkisiyle artış gösteren benlerdeki değişimler ciddi bir sağlık sorununun da habercisi olabilir. Bu nedenle de anne ve babaların çocuktaki benleri sıkı takip etmelerinde ve gerekli önlemleri almalarında fayda var!
    Anne ve babalar bilinçli davranıp gerekli önlemleri alırlarsa çocuklarının geleceğini de korumuş olurlar. Bu önlemlerin başında da çocuğun güneşten doğru yararlanmasını sağlamak geliyor. Örneğin; ilk adımı çocuğunuz altı aylık olduktan itibaren yüksek faktörlü koruyucu kremler kullanarak ve öğle saatlerinde güneşe çıkartmayarak atabilirsiniz!
    Medical Park Bahçelievler Hastanesi Dermatoloji Uzmanı Dr. Gökhan Okan; çocuklardaki ben oluşumuna dikkat edilmesi ve çocukların özellikle güneşten korunması gerektiğini belirterek ailelere uyarılarda bulundu:

2. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    57
    Ödül Puanları:
    0
    evet güneş kremi kullanmak şart çok önemli bilgiler
    teşekkürler canım

Çocuğunuzda ki benleri önemseyin!! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Aldattığın Ben Değildim ki..........

Aldattığın Ben Değildim ki..........

Aldattığın Ben Değildim ki.......... Bunlar doğru değil diye bağırmak, hatta karşısındaki adamı parçalamak istedi, hem de tek tek her zerresine ayırarak..olmazdı ama yapamazdı ki... Salon etrafında döndü, döndü, döndü... Başka biri vardı demek, bunca yıllık emek başka tenin çekiciliğine kurban edilmişti demek... Ya benim sevgim, ya benim aldanmışlığım... Çok güvendiği adam ne kadar kolay...
  2. Aldattığın Ben Değildim Ki....

Aldattığın Ben Değildim Ki....

Bunlar doğru değil diye bağırmak, hatta karşısındaki adamı parçalamak istedi, hem de tek tek her zerresine ayırarak..olmazdı ama yapamazdı ki... Salon etrafında döndü, döndü, döndü... Başka biri vardı demek, bunca yıllık emek başka tenin çekiciliğine kurban edilmişti demek... Ya benim sevgim, ya benim aldanmışlığım... Çok güvendiği adam ne kadar kolay unutmuştu demek tüm yaşanmışlığı......
  3. Çocuklarda bel ağrısını önemseyin

Çocuklarda bel ağrısını önemseyin

büyüme ağrıları ile ilgili bilinmesi gerekenler Ne yalan söyleyeyim ben en ufacık bir ağrısını bile büyütüyorum.Çevremdekiler bana çok panik ataksın diyorlar büyütme diyorlar ama işte elimde değil mutlaka sebebini öğrenicem:DBuyrunuz meleklerim.. Çocuklarda bel ağrısını önemseyin Çocuklarda bel ağrısı, başka hastalıkların habercisi olabilir. Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi ve...

Sayfayı Paylaş