gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Çorbaların Yararlarını Biliyormusunuz

Konu, 'Herşeyin başı sağlık !' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

İftar ve kış sofralarında en büyük yeri kuşkusuz çorbalar tutuyor. Peki hangi çorbanın ne gibi yararları var? İşte en çok tüketilen çorbalar ve yararları..
    • Mercimek çorbası içtiğinizde kuru baklagil tüketmiş olur ve posa alımınızı da artırmış olursunuz.
    • Yayla ve yoğurt çorbasında ise kalsiyum alırsınız.
    • Sebze çorbasıyla vitamin ve mineral deposu bir yemek tüketmiş olursunuz.
    • Domates çorbası içtiğinizdeyse domates, içerdiği likopen ile sizi kansere karşı korur.
    • Et suyu ve tavuk suyuyla çorba hazırladığınızda yağ ilave etmenize gerek kalmaz. Küçük et ve tavuk parçacıklı çorbalar enerji verir tok kalmanızı sağlar.
    • Çorbalara pirinç, bulgur veya şehriye eklemek ise, besin değerini arttırır.
    alıntı

2. CaRiZmA

CaRiZmA Vip Melek Üye

Beğenilen Mesajlar:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Çorbaların Yararlarını Biliyormusunuz
    Sagol canim benim :)

3. ARZUHAL

ARZUHAL Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Tesekkürler melegim,ellerine saglik.[​IMG]

4. mislinay

mislinay Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    39
    Ödül Puanları:
    0

evet canım çorba diyip geçmemk lazım teşekkürler emeğine sağlık

Çorbaların Yararlarını Biliyormusunuz konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. biliyormusunuz?

biliyormusunuz?

Üç yaşından daha önce olanları için hatırlamıyoruz? Bilim adamları geçmiş deneyimlerimizi saklayan hafızamızın beynimizde anıveya öykü şeklinde organize olduğunu ileri sürüyorlar. Üç yaşından küçükler bu şekilde iletişim kurma yeteneğine sahip değiller.Öykü ve anılarını anlatamıyorlar. Yer ve karakter kavramlarını anlamıyorlar. Üç yaşından küçükler düzgün konuşabildikleri,anlayış, seziş ve...
  2. Biliyormusunuz...?...

Biliyormusunuz...?...

Biliyormusunuz...?... » Arıların bazı çiçeklerden yaptığı balların zehirli olduğunu,bu zehrin arıları etkilemediği için arıların bu çiçeklerden de nektar topladıklarını, ancak yaptıkları balın insanları zehirlediğini ve bu zehirli bala deli bal dendiğini, » Çiftçilere zarar veren böceklerden bugün bilinen bir milyon civarında böcek türü olduğunu, tüm böcek türlerinin sayısının ise 10...
  3. Çorba

Çorba

rüyada sütlü çorba içmek rüyada pirinç çorbası görmek pişirmek Kişinin sevdiği ve beğenerek yediği çorba bahtın açılmasına, rızık yollarının kolaylaşmasına, Yazın sıcak, kışın soğuk çorba içmek üzüntüye, Sığır etli çorpa hayır ve iyilik ehli birine, Koyun etli çorba şeref ve izzetli hayata, Kuş ettiyle bişirilen çorrba memuriyete yahut devletten gelecek ihsana, arzu ve isteğin yerine gelmesine...
  4. Biliyormusun.....

Biliyormusun.....

Çağır beni, çağırda büyüsün içimde biriktirdiğim bütün yalnızlıklarım! Adım adım büyür yalnızlık, yürüdükçe devasallaşır kimsesizlik! Dur!Ne olur Sende gitme! Yalnızlığın üzerime yüklediği bu sessizlik artık beni boğuyor. Buradayım baksana karanlığın tam ortasında. N'olur artık gitme. Sana çok ihtiyacım var. Kurtulmak istiyorum ama koşamıyorum.Çaresizlik öyle bir bulaşmışki bu...

Sayfayı Paylaş