gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Cuma namazının kazası olur mu

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Arkadaşlarım iki haftadır cuma namazını kaçırıyorum. Sorum şu acaba cuma namazlarının kazası olur mu kılınabilir mi konu hakkında bilgisi olan yazarsa sevinirim. Allah rağzı olsun iyi geceler herkeşe

2. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Hayır ya cuma namazının kazası olmaz diye biliyorum. Bence olmaz.

3. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    960
    Ödül Puanları:
    113
    Merhabalar değerli misafirimiz. İslam alimlerinin söylediğine göre cuma namazının kesinlikle kazası yok ve bulunmuyor kılınmaz... Ömer Nasuhi Bilmen ünlü ilmihal kitabında bu konu için şöyle söylemiş.

Cuma namazını kılabilmek için öğle vakti devam etmek üzere olmalıdır. Bu vakit çıktı mı, artık cuma namazını kılmak veya kaza etmek caiz olmaz. O gün öğle namazı da kılınmamış ise, yalnız onu kaza etmek gerekir " şeklinde görüş bildirmiştir.

Cuma namazının kazası olur mu konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Trafik kazası gibi darbeler sonucu oluşan iç kulak sarsıntısı tinnitusa neden olur mu

Trafik kazası gibi darbeler sonucu oluşan iç kulak sarsıntısı tinnitusa neden olur mu

Cevap 31: Röntgen ve muayene sonuçları normal olduğu halde trafik kazası, düşme vs. sonucu kafaya gelen şiddetli darbeler sonrası iç kulak bozukluğu ortaya çıkabilir. Bu bozukluğun belirtileri: Tinnitus, İşitme kaybı (özellikle 4000 Hz cıvarında) ve Dengesizliktir. Zamanla şikayetler azalır fakat tinnitus çoğu kez tam geçmez
  2. Cuma namazının kılınışı, cuma namazı nasıl kılınır ?

Cuma namazının kılınışı, cuma namazı nasıl kılınır ?

cuma namazı nasıl kılınır cuma namazı nasıl kılınır diyanet namazında neler yapılır namazında ne yapılır Cuma namazı nasıl kılınır, kılınışı nedir, cuma namazı kaç rekattır, cuma namazında neler yapmamız gerekir cuma namazının faziletleri, cuma namazının önemi gibi sorularınızın gerçek cevabını bulacaksınız. Cuma namazının önemi Allahü teâlâ Cuma gününü müslümanlara mahsus kılmıştır. Cuma...
  3. Geçmiş namazların kazası olur mu ?

Geçmiş namazların kazası olur mu ?

Geçmiş namazların kazası olur mu olursa nasıl kılınır nasıl niyet edilir arkadaşlarım yardım lütfen.
  4. Tilavet Secdesinin Kazası Olur mu biliyor musunuz

Tilavet Secdesinin Kazası Olur mu biliyor musunuz

Merhaba hepinize hayırlı ramazanlar diliyor ve sizlere bir konuda bir soru soruyorum acaba Tilavet Secdesinin Kazası Olur mu bu konuda bilgi verirseniz çok sevinirim
  5. Cuma Namazı Kadınlara Farzmıdır?

Cuma Namazı Kadınlara Farzmıdır?

kadınlar cuma namazı kılarmı cuma namazı kadınlara farz kılınmışmıdır cuma namazını kimler kılar Cuma namazı her müslüman erkeğe farz kılınmıştır. Kılınması faziletli olan boş geçirilmemesi gereken cuma namazını kadınlar kılabilir mi sorusuna yanıt olarak sizlere gereken bilgileri sunuyoruz. Hanefî mezhebine göre bir Müslümana cumanın farz olabilmesi için bazı şartlar vardır. Bunlar: 1-...

Sayfayı Paylaş