dedikodu köşesi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ce: dedikodu köşesi

Ayıp ayıp hiç yakıştımı size şimdi dedikodu:eyebrows:
eee kimmiş bu kocası tarafından terkedilen kadın :eyebrows:

Ne kadar meraklısınız.Aslını söylemek gerekirse kadını kocası terk etmemiş, kadın kocasına git demiş.E birşeyler körelmiş artık kadında.Devamı gelecek.Arz talep meselesi dedim ya.:thumbdown:

hişşşş kime diyom nan ben, isimsiz didikodu yok aaa ne bilek canım böleee

:Booty:

:ban:cık cık cık ne kadar ayıp koskoca kadınlar hiç utanmıyorsunuz dedikodu yapmayaa aaaa hiç yakıştıramadım size :whistle:

estern yer bulamadım senin köşende yazayım dedim kızma olurmu;

Dedikodu yapmanın faydaları !

Uzmanlar, çok iyi bir şöhrete sahip olmayan dedikodu faaliyetinin aslında insan sağlığı için gayet faydalı olduğu görüşünde.

Üniversitede görevli biyoloji ve antropoloji profesörü David Sloan, “Dedikoduyu özensizlik ve güvenilmezlik göstergesi olarak karalayıp durduk. Ama araştırmamız bunun çok temel bir uyum sağlama yolu olduğunu gösteriyor” diyor.

Uzmanlara göre bireyin içini döküp rahatlamasını sağlamasının yanı sıra dedikodu aynı zamanda düzenleyici bir sosyal işlev de görüyor. Profesör Sloan “Dedikodu bilgiyi paylaşmanın bir yolu, üstelik başkalarını kontrol etmeye imkan veriyor” diyor. Yanlış davrandığı düşünülen bir kişi hakkında dedikoduya başlanıp o kişinin adının kötüye çıkarılması -Profesör Solan’a göre- yanlış davranışı engellemenin bir yolu olabilir.

Peki, ya haksız ve mesnetsiz dedikodu?
Profesör Sloan “Biri kalkıp kendi çıkarları doğrultusunda dedikodu yaparsa, dedikoduya hedef olan kişiyle birlikte kendi adı da kötüye çıkar. Ama bir grubun çıkarları doğrultusunda ise dedikodu, o zaman diğerleri de bundan karlı çıkar ve kimsenin itibarına zarar gelmez” diye yanıtlıyor bu soruyu.

hahaha :hi:

bak yaa bir de haklı çıkarmaya çalışıyolar kendilerini dedikodu faydalı diyee :mad: ezo hanım daha faydalı bilgiler sunun bize lütfen :hi: gördüm bilgecim gördüm de dondum kaldım kanımca :bored:

ba ba ba ba donmuş kalmış mış sen kimsin nan koskoooca Prf.dan daha mı iyi :diespam:bilcen, gayet faydalı bilgiler,:hi: estencim saolsun faydalı olduğunu bildiğinden bize didikodu köşesi açmış...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri