gebe
  1. umudun_guncesi

umudun_guncesi Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    7
    Ödül Puanları:
    0

Dedim ki: "Çok yalnızım."

Konu, 'Dini sorularınız ve cevapları' kısmında umudun_guncesi tarafından paylaşıldı.

Dedim ki: "Çok yalnızım." Dedi ki: ... فَإِنِّي قَرِيبٌ "Ben ki sana çok yakınım." Bakara-186
    Dedim ki: "Evet biliyorum, sen bana yakınsın ama ben senden uzağım, keşke ben de sana yakın olabilseydim.
    Dedi ki:
    وَاذْكُر رَّبَّكَ فِي نَفْسِكَ تَضَرُّعاً وَخِيفَةً وَ دُونَ
    الْجَهْرِ مِنَ الْقَوْلِ بِالْغُدُوِّ وَالآصَالِ
    "Rabbini sabah akşam, yüksek olmayan bir sesle, kendi kendine, ürpertiyle, yalvara yalvara ve için için zikret." Araf-205

Dedim ki: "Bu da senin yardımını ister."
    Dedi ki: أَلَا تُحِبُّونَ أَن يَغْفِرَ اللَّهُ لَكُمْ "ALLAH'ın sizi bağışlamasını istemez misiniz?" Nur-22

Dedim ki: "Tabii ki, beni affetmeni çok isterim."
    Dedi ki: >وَاسْتَغْفِرُواْ رَبَّكُمْ ثُمَّ تُوبُواْ إِلَيْهِ "(Öyleyse) Rabbinizden bağışlanma dileyin, sonra O'na tövbe edin. Gerçekten benim rabbim, esirgeyendir, sevendir." Hud-90Dedim ki: "Çok günahkârım, bu kadar günahla ben ne yaparım?"
    Dedi ki: أَلَمْ يَعْلَمُواْ أَنَّ اللّهَ هُوَ يَقْبَلُ التَّوْبَةَ عَنْعِبَادِهِ
    "ALLAH'ın, kullarının tövbesini kabul edeceğini ve ALLAH'ın tövbeyi çok kabul eden ve pek esirgeyen olduğunu hâlâ bilmezler mi?" Tevbe-104.

Dedim ki: "Defalarca tövbe edip tövbemi bozdum, artık yüzüm kalmadı."
    Dedi ki: اللَّهِ الْعَزِيزِ الْعَلِيمِ غَافِرِ الذَّنبِ وَقَابِلِالتَّوْبِِ
    "ALLAH aziz ve bilendir, o günahları bağışlayan ve
    kullarının tövbesini kabul edendir." Ğafir-2/3.

Dedim ki: "Bunca günahım var, hangisinin tövbesini yapayım?!"
    Dedi ki: إِنَّ اللَّهَ يَغْفِرُ الذُّنُوبَ جَمِيعًا "ALLAH bütün günahları bağışlayandır." Zümer-53.

Dedim ki: "Yani, yine gelsem, yine beni bağışlar mısın?"
    Dedi ki: وَ مَن يَغْفِرُ الذُّنُوبَ إِلاَّ اللّهُ
    "ALLAH'tan başka günahları bağışlayacak olan yoktur." Ali İmran-135.

Dedim ki: "Ne kadar güzelsin ALLAH'ım! Bilmiyorum bu sözlerin karşısında niçin böylesine içim içime sığmıyor ve erimeye başlıyorum, seni çok seviyorum."
    Dedi ki: إِنَّ اللّهَ يُحِبُّ التَّوَّابِينَ وَ يُحِبُّالْمُتَطَهِّرِينَ
    "Şüphesiz ki ALLAH tövbe edenleri ve temizlenenleri sever." Bir de "İlahım ve Rabbim, benim senden başka kimim var" dedim.
    Rabbim de: أَلَيْسَ اللَّهُ بِكَافٍ عَبْدَهُ
    "ALLAH kuluna yetmez mi?" (Zümer-36) dedi.

Dedim ki: "Sen ki, beni bu kadar çok seviyorsun ve bana karşı bu kadar iyisin ben ne yapabilirim?
    Dedi ki: يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا اذْكُرُوا اللَّهَ ذِكْرًاكَثِيرًا
    وَسَبِّحُوهُ بُكْرَةً وَأَصِيلًا هُوَ الَّذِي يُصَلِّيعَلَيْكُمْ
    وَمَلَائِكَتُهُ لِيُخْرِجَكُم مِّنَ الظُّلُمَاتِ إِلَى النُّورِ
    وَكَانَبِالْمُؤْمِنِينَ رَحِيمًا
    "Ey iman edenler!
    ALLAH'ı çokça zikredin. Ve O'nu sabah - akşam tesbih edin. Sizi karanlıklardan aydınlığa çıkarmak için üzerinize rahmetini gönderen Odur.
    Melekleri de, size istiğfar eder. ALLAH, müminlere karşı çok merhametlidir." Ahzap-41/43.

Kendi kendime dedim ki:
    "ALLAH'ım seni çok çok çok seviyorum."

bu konuyu buraya açtım çünkü soru cevap şeklinde gidişatı vardı
    umarım yanlış değildir.

ebru58 bunu beğendi.
  2. ebru58

ebru58 Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    33
    Ödül Puanları:
    28
    Çok güzeldi, teşekkürler.

umudun_guncesi bunu beğendi.
  3. umudun_guncesi

umudun_guncesi Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    evet çok güzel gerçekten, rica ederim beğenmenize sevindim

4. büşra.shid

büşra.shid Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    175
    Ödül Puanları:
    0
    emeğine sağlık çok güzel bir yazıymış..o kdar çok unutuyoruz ki Rabb'imizi,affeder inşallah,affettiririz inşallah..

umudun_guncesi bunu beğendi.
Dedim ki: "Çok yalnızım." konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Konfüçyus dedi ki;

Konfüçyus dedi ki;

Konfüçyus dedi ki; Beş inceliği yücelt, dört kötülükten kurtul! Öğrenci sordu: Bu beş incelik nedir? Konfüçyus yanıtladı: 1- İyi insanlar, müsrif olmadan eli açık olurlar, 2- Gocunmadan çalışkan olurlar, 3- Haris olmadan istek duyarlar, 4- Mağrur olmadan rahat davranırlar, 5- Ürkütücü olmadan saygın olurlar. Öğrenci sordu: Dört kötülük nedir? Konfüçyus yanıtladı:...
  2. Asuman Krause - Çok Yalnızım

Asuman Krause - Çok Yalnızım

Asuman Krause - Çok Yalnızım hergün birşey daha akıp gider ömrümüzden ömrümüzden... neden niye diye hiç sorma durgunluğum bu yüzden, bu yüzden.. sence yeteri kadar acı çekmedik mi? sence dertlerimize bin dert eklemedik mi? bence bitsin artık bu çekilen acılar yeter artık bitsin dinsin bu sancılar kanadınmı kırık uçamadınmı bana ansızın gelip konamadın mı yanıma çaresizmi kaldın sevgilim...
  3. Hülya Avşar - Çok Yalnızım

Hülya Avşar - Çok Yalnızım

Hayatta Buldum Aşkı Kaderle İlk Oyunum Kırılmış Bir Dal Gibi Büküldü Kaldı Boynum Çok Yalnızım Ama Çok Nasıl Şey Anlayamam Öldümmü Hiç Soran Yok Ben Böyle Yaşayamam Dünyada Sanki Bir Ben Birde Bitmeyen Çilem Gözyaşı Seli Basmış Hala Damlıyor Neden
  4. çok yalnızım doktorrr

çok yalnızım doktorrr

Meşhur hasta doktor diyaloglarından biri....İşte doktoru çıldırtan sorularıyla bir hasta:deli: neyiniz var kimsem yok. çok yalnızım doktor. öle yalnızım ki gölgem bile çıkmıyor. + ben size nasıl yardım edeyim? - grup terapisi verseniz? şöle kalabalık olanından . + bana şikayetlerinizi tarif edin. - hep yalnızım . çok sıkılıyorum. canım hiç bişey yapmak istemiyor. + depresyonda mısınız? -...
  5. kendimi çok yalnız hissediyorum :(

kendimi çok yalnız hissediyorum :(

off off melekler kendimi o kadar yorgun bıkmış yalnız hissediyorumki şu sıra sanki herşey üstüme geliyor gibi :( çevremde o kadar çok insan arkadaşım varken ben onların için de kaybolup kendimi yalnız hissediyorum.. hiç birşey yapmak istemiyorum saatlerce yatıp sadece duvarları seyrediyorum ve ne düşündüğümü bile bilmeden :( bu böyle daha ne kadar sürer bilmiyorum kendimi biran önce toplamam...

Sayfayı Paylaş