derdim çok büyük

gula

Yeni Üye
Üye
derdim çok büyük
derdim çok
:cry:arkadaşlar bnm bi derdim var aslında bir değil bin
bn eşimle sewerk ewlndim ama ewlendğim günden beri çok mutsuzum hep kötülüğünü gördüm
şimdi ise istedğim olcak yani boşanma aşamsındayız ama bnm bi kızım var onu ve kendi geleceğimi düşünmek mecburiyetindyim ama bu ewlilik de yürümüyor birbirimizi sewiyoruz ama olmuyor işte acaba ii bi karar. mı kötü bi karar mı aldım kafam çok karışık çünkü bi nevi bnm kızm babasız büyüyecek bnde blrm babasızlığı çünkü bnm babamda bn küçükken trafik kazasında öldü hep boynum bükük dü şimdi acaba kızmda öle olur bana büyüyünce hesap soracakmı :cry::cry::cry:inanın hep bunları düşünüyorum ve annmler de bi kız kardeşim var yarın birgün o da ewlncek sadce annem ve bn kalcam eee onun yaşı da malum alah bnden ömür alsın ona versn ama onu da kaybdersem bnm halim ne olacak ve buna bnzer çoook şeyler arkadaşlarım bn ne yapacam oysaki bnde ewli ve çoook mutlu olmak isterdm çünkü çook güzel bişey ama bn maalesef hep bu güzellikleini başkalarından dnledm ve imrendim bnm hakkım değilmiydi mutlu olmaaaak
çıkmazın içine girdim artık dayanacak gücüm de kalmadı:cry::cry:

Ce: derdim çok büyük

ahhh canım yaa allahım insanlara gercekten yardım etsin kardeşim.ben evli değilim 26 yaşındayım ama nedense şimdiye kadar evleneceğim doğru dürüst biri çıkmadı karşıma.çıktı ama hep zor insanlar çıktı .ya evli yada bana uymayan insanlar çıktı.ailemle yaşıyorum aileme çok bağlıyım 6 yıldır diyaliz makinasına bağlı bir babam var o benim herşeyim,ailemin en büyüğü benim kardeşim asker yani kardeşim anlayacağın benide mutluluk bulmuyor.bunları neden anlatıyorsun dersen halimi anlatmak istedim.sana söyleyebileceğim şeyler şunlar olacak çok iyi düşün herşeyden öncesi kızını düşün eşinle otur konuş neden anlaşamıyorsunuz kızınızın geleceğini düşünün,inan bir kız çocuğu için aile çok önemli bak sende babasız büyümüşsün anlamıyorum ya insanları severek evleniyorlar ve sonra birbirlerine tahammül edemiyorlar.şu 3 günlük dünyada paylaşamıcak ne varki bence bitirmemeye calış kardeşim daha 22 yaşındasın sanırım.çok iyi düşün tart biç ama hayat senin hayatın gercekten olmuyorsa yürümüyorsa zorlamanında bir anlamı yok derim.herşey gönlünce olsun canım.

yorumn ve desteğin için çok teş ederm inan kaç kez defalarca konuştuk olmuyor olmuyor olmuyor

öncelikle allah yardımcın olsun canım zor bir dönem ama unutmaki sen bu dünyaya acı cekmek ve üzülmek için gelmiyorsun en dogru kararı vermissin bence bende ilk esimden ayrılırken senin gibi düşünmüstüm ama inan bir süre sonra hayata yeniden baslıyorsun ve cocugunda öyle bir evde büyümektense daha huzurlu bir ortamda büyüyor unutma biz kadınlar cok güclü insanlarız o yüzden karamsarlığa kapılmadan saglıklı düşün hakkında hayırlısı olsun

inan bnm için çok önmli bi yorum oldu çünkü sende yaşmaşsın çünkü insan yaşayamadan bilemez saol inşallh bnde senn gbi verdiğim karardan hiç pişman olmm
içim az da olsa rahatladı çok saol

canım kararına saygı gostererek.esınle bence esınle kısa bı zaman ayrı evlerde yasayın ve kızın soru sormaya baslayınca babası hakkında yavas yavas anlatmaya basla durumu..artık yası kac bılemıyorum..onun psıkolojısıne gore..ve babasıyla devamlı gorustur..ve babasına onu bırakmamasını anlat..kızının ne duruma dusucegını ve onun öyle bı duruma dusup dusmeyecegının elınde oldugunu anlat.kararsenın canım..bı kızın var..onu önune al ve dusun..yapacagın tek sey galıba bu...

6 aydır ayrı yaşıyoruz zaten yani aslında bnm eşim ordu mensubu olduğu için ewlnediğimzden beri nerdeyse ayrı yaşıyoruz 4 yıllık ewliyiz kızm ise 2,5 yaşında 6 aydırda ewimi maltyadan burya gtrdm bn anemlerdeyin kızm ise babasına o kadar düşkün olmasa bile soruo ama aklıo erio ve iannaırmısın iki gündür tam diyemese de anne bn maltyayı özledim ewimizi özledim dio bn kahroluyorum:cry::cry::cry:

Canım gerçekten zor bir durum, öncelikle Allah yardımcın olsun. Bence sırf babası başında olsun diye huzursuz ve mutsuz bir ortamda büyüyeceğine annesi ve anneannesiyle mutlu bir şekilde büyümesi daha uygun gibi geliyor. Eğer bunca zaman birşeyleri konuştunuz ve halledemediyseniz en iyisi senin verdiğin karar. Zaten ayrı yaşıyormuşsunuz. Ordu mensubu olduğunu söylemişsin, askeriyede hayat zor seni çok iy anlıyorum ben de asker eşiyim. Birşeyler yürümüyorsa bırakacaksın o zaman.

Hayat kısa gerçekten, düzelmeyecek işler için kendini yıpratmaya değmiyor. Olmayacağına kesin kanaat getirdiysen doğru kararı da vermişsin demektir. Belki düzelir diyerek kızını da huzursuz bir ortamın içinde bırakma. Çocuktur, elbette ilk zamanlarda alışamaz. Yine de ve yine de kavgasız, sessiz, rahat bir evde olması herşeyden daha önemli diyorum. Evliliği yürütmek adına kızını çatışmanın ortasında bırakmaya da değmez.

Bu kararı alabilmek de önemli bir olay, senin gücünü gösterir. Bu saatten sonra yapacağın en güzel şey kararlı olmak, güçlü olmak ve kızının iyi büyümesini sağlamak. Zaten aynı yerde olsanız da eşin pek yanında değilmiş anladığım kadarıyla. Yine bazı sorumluluklar sendeymiş. Bundan sonra yine sende olacak, o açıdan değişen birşey olacağını sanmıyorum. Hayata bazen sil baştan bir format atmak gerek. Herşeyde de bir hayır vardır zaten. Öyle düşün, gücünü yitirme, kızınla sana mutlu bir yaşam diliyorum. Bu arada zaman herşeyin ilacıdır, kendi yaşamına bir kez başladıktan sonra gerisi gelir inancındayım.

Allah yardımcın olsun, sevgilerimle.

ya cnm allh yardımcın olsun demekten başka bişey diyemiyeceğim
çok zor geröçektende bide böle dene bakalım inşallh mutlu olursun kız ve sen

sen güçlü olduktan sonra yoluna girmiyicek hiç bişi yok bencede zaman herşeyin ilacı. Allah yardımcın olsun.. inşallah dilediğin, mutlu olduğun şekilde yürür hayatın...

Geri