gebe
  1. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113

Doğum Sırasında Bebek Kakasını Yediği İçin Sezaryen Olmak Zorunda Kalanlar

Konu, 'Gebelik' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

Bu konu; Doğum Sırasında Bebek Kakasını Yediği İçin Sezaryen Olmak Zorunda Kalanlar hakkında bilgiler vermektedir.

Sevgili melekler, doğum meşakkatli ve zor ancak bir o kadar da mucizevi bir süreç. Bu mutluluk verici olay kimi zaman çıkan bazı pürüzlerle tehlikeli olabiliyor. Bu durumlardan birisi de doğum sırasında bebeğin kakasını yemesi olarak tanımlayabileceğimiz Mekonyum durumu. Bu sayfamızdan bu kötü deneyimi yaşayıp sezaryen olmak zorunda kalan annelerimizin düşüncelerini ve tecrübelerini öğrenmek istiyoruz...

BEYZA21 bunu beğendi.
  2. karakuzu

karakuzu Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    476
    Ödül Puanları:
    113
    Aaaaaa ne tuhaf !!! Allah herkese normal ,kolay ve cooook saglikli dogum nasip etsin. Kimseyi bu yolda birakmasin. Isteyen herkese anneligi taddirsin Rabbim herseyin hayirlisini versin cumlemize:)

♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥

Son düzenleme: 7 Şubat 2013
Doğum Sırasında Bebek Kakasını Yediği İçin Sezaryen Olmak Zorunda Kalanlar konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. doğum sırasında bebekte oluşan zararlar doğum travmaları

doğum sırasında bebekte oluşan zararlar doğum travmaları

Gönül ister ki hiçbir çocukta özür oluşmasın, ama buna rağmen maalesef çocukları etkileyen özürlerin oldukça fazla olduğunu görmekteyiz. Çocuk özürlerinde, erken teşhis ve rehabilitasyon özürlü çocukların bağımsız yaşama dönmesine olanak vermekte, aileleri psiko-sosyal yönden desteklemektedir. Brakial Pleksus, üç büyük dal halinde seyrederek, tüm kürek kemiği, omuz ve kol kaslarının...
  2. Tüp Bebekte Normal Doğum mu Sezaryen mi?

Tüp Bebekte Normal Doğum mu Sezaryen mi?

Tüp bebek yöntemi ile gebe kalan hastalarda sezaryen ile doğum oranı hemen hemen %100’e yakın. Sezaryen için en önemli gerekçe, yıllarca çocuk sahibi olamamış ailelerin uzun, maddi ve manevi sıkıntılar sonrasında elde ettikleri gebeliklerin “değerli gebelikler” olması ve bu yüksek değer nedeni ile daha “güvenilir!?” bir doğum yöntemi olan sezaryen yapılması gerekliliğidir. Bahçeci Kadın...
  3. Hepatit c anneden bebeğe doğum sırasında geçermi?

Hepatit c anneden bebeğe doğum sırasında geçermi?

bebeklerde hepatit c hepatit c anneden bebeğe geçermi geçermi HEPATİT C ANNEDEN BEBEĞE DOĞUM SIRASINDA GEÇERMİ? EVET...%6 olasılıkla hepatit C anneden bebeğe geçer. İlaveten annnede aids var ise hepatit C nin bulaşma olasığı dahada yükselir. hepatit.org
  4. Sezaryenle doğum bebeğe zarar veriyor

Sezaryenle doğum bebeğe zarar veriyor

Son yıllarda iyice artan sezeryanla doğum olaylarının aslında bebeğe zarar verdiğini savunan bazı uzmanların konuyla ilgili açıklamalırını sizlerle paylaşıyorum Uzmanlar, Türkiye’de sezaryenle doğum oranının çok yüksek olduğunu belirterek, “Sezaryenle doğum birkaç gün erken bile yapılsa bebeğin akciğerinin dış dünyaya uyum sağlamasında birtakım sıkıntılar yaratıyor” açıklamasında bulunuyor.....
  5. Doğum sırasında bebeğim oksijensiz kalmış

Doğum sırasında bebeğim oksijensiz kalmış

Arkadaşlarım 2 günlük doğum yaptım. Bebeğim normal doğumla dünyaya gelirken biraz oksijensiz kalmış. Şu anda bişi yok ama araştırıyorum acaba bu oksijensiz kalma durumunda bebeğime bişey olur mu ne tavsiye ediyorsunuz bana çok korkuyorum allah kimsenin başına vermesin. Ne olacak şimdi bebeğime bişi olmuşmudur :S Lütfen allah rızası iin yorum yapın yardım edin bana :S:S:S

Sayfayı Paylaş