Doğumda eşinizin yanınızda olmalı mı? Istermisiniz..

Benim dogumumda esim ilk sancidan tutki plesantanin cikisina kadar yanimdan bir dakika ayrilmadi hep elimden tutup gerektigi yerde mudahele etti..Annemde sancilarim baslayinca geldi ve oda hep yanimda kaldi..ikiside iyiki vardi..Ikinci doguma az kaldi. sormama bile gerek yok ben hayir desem bile esim gelicektir.Dogan canli sadece benim degil onunda bir parcasi ve bebegimizle ayni anda tanismamiz sart:dancing:

ne güzel yaaa benim eşim hayatta ben seni o halde görmeye dayanamam diyo şurda kaldı 4 ayım. adamı bi türlü ikan edemiyorum yaaa kardeşim girecek doğumuma kendisi de çok istiyor ama asıl ben eşimi istiyorum girsin ki o an nasılmış annelik o kadar basit bi olay değil 1 ıkınmayla kim doğurmuş saatlerce günlerce o sancıyı çeken var herşeye şahit olsun istiyorum ama beyimiz tırsak cesaretim yok diyo bakalım o an ağlayıp çığırdığımda belki elimden tutar bırakmaz beni

Birkaç ay önce erkek kardeşimin eşinin doğumuna girdim doğum normal doğumdu.Baştan sona doğumun her evresini izleme fırsatım oldu bunu anlatmak inanın bana imkansız bir duygu hele ki o bebeğin çıkış anı ve ilk ağlama sesi hala gözümün önünden ve kulaklarımdan gitmiyor.

O yüzden böylesi mutlu ve güzel bir olayda eşimin baştan sona yanımda olmasını çok istiyorum umarım bu isteğim gerçekleşir:)

ya arkadaşlar bende gebeliğimin 6.ayımdayım hep normal doğum istemişimdir ve eşimde yanımda olsun istiyorum hoş beyimiz pek yanaşmıyo asla dayanamam diyo o halde seni görünce ben dışarı fırlarım diyo ama zaten bi kaç tane ebe arkadaşı olan kişilerle görüştüm aslında ebeler biz hiç tasvip etmiyoruz bu durumu eşlerin doğum anında eşlerinin yanında olmaları iyi değil diyorlarmış çünkü genelde bi çoğunda doğumdan sonra eşlerinden uzaklaşma tiksinme gibi durumlar ortaya çıkabiliyomuş

Kocam...Onun cocugunu dogurken cektigim aciyi gorunce bana olan sevgisi ilgisi nedense daha bir artti...Ne alakasi var yok tiksinicek yok soguyucak...Sevgi meselesi bu..

Geri