Doğumdan Sonra Eski Formuma Nasıl Kavuşurum Diyen Melekler Buraya!

hatiss

Yeni Üye
Üye
Doğumdan Sonra Eski Formuma Nasıl Kavuşurum Diyen Melekler Buraya!
formda kalmak,formda kalmak için,

Tüm bebek bekleyen annelerin korkulu rüyas? ben do?umdan sonra nas?l eski formuma geri dönebilirim dir?
i?te sizlere do?um sonras?nda yapabilece?iniz öneriler umar?m sizlerinde i?ine yarar bu bilgiler i?te öneriler i?te yap?lacaklar;

formda%20kalmak-14a.jpg

Do?um sonu yapaca??n?z hafif hareketlerle en erken üç ay sonra eski formunuza dönebilirsiniz, ama kar?n kaslar?n?n eski halini almas? daha uzun süre al?r. Sezaryen do?um yapanlar kar?n hareketlerine iki hafta sonra ba?lamal?d?rlar.

A?a??daki hareketleri her gün giderek artan say?da tekrarlarsan?z bedeniniz belirli bir forma ula?acakt?r. Ama hiçbir hareket için kendinizi zorlamay?n. Yeterince istirahat ettikten ve bedeniniz gerekli güce eri?tikten sonra daha önce rahatl?kla yapamad???n?z beden hareketlerini yeniden deneyebilirsiniz.

?lk günlerde: Her saat ba?? ayak bile?ini öne ve arkaya do?ru bükerek kan dola??m?n?z? kolayla?t?r?n.
Yine ilk günlerde: Dizleriniz bükük halde s?rtüstü yere yatarak nefes al?rken bütün gücünüzle karn?n?z? içeri çekin ve 10'a kadar say?n. Rahatlay?n. Tekrar yap?n.
?lk haftan?n sonunda: S?rtüstü uzan?n, dizlerinizi bükün ve ayak tabanlar?n?z? yere bas?n. ?drara tutar gibi kaslar?n?z? s?k?n ve içinize do?ru çekin. Bu halde kal?n ve 10'a kadar say?n. Rahatlay?n. Tekrar yap?n.

?kinci haftan?n sonunda: S?rtüstü yat?p dizlerinizi bükün. Ayaklar?n?z yerdeyken kollar?n?z? karn?n?zda kavu?turun ve ellerinizle karn?n?z? itin. Ba??n?z ve omuzlar?n?zla vücudunuzu kald?rmaya çal???n. 10'a kadar say?n. Rahatlay?n. Tekrar yap?n.

Üçüncü haftan?n sonunda: S?rtüstü yatarken dizlerinizi bükün. Bacaklar?n?z? hafifçe ay?r?n. Kollar?n?z? öne uzatarak dik olarak oturun. Dengeyi bozmadan bacaklar?n?z? hafifçe uzat?n. S?rt?n?z? geriye do?ru kayd?r?n ve 10'a kadar say?n. Kollar?n?z öne do?ru gergin dururken, rahatlay?n ve hareketi tekrar yap?n. Harekete al??t?ktan sonra kollar?n?z? dizlerinize do?ru uzatarak s?rt?n?z? yere daha çok yakla?t?rabilirsiniz

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ah o hareketleri yapmaya bir zaman bulabilsek ya da yorgunluktan biraz zor bence...

ben de doğuma 1 ay kala internetten buna benzer spor hareketleri bulup çıktısını almıştım yaparım diye. ama nerdeeeee
çocuk uyusa da ben de uyusam diye dört gözle bakıyorum. bebek hem annenin tam zamanını alıyor hem de çok yoruyor. neyse allah sağlık versin de ne yapalım :)

umarım yapabilenler vardır...

Geri