gebe
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

Düdüklü Tencere

Konu, 'Yemek Tarifleri' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

hangi düdüklü tencere düdüklüde dolma düdüklü tencerede kek pişirme tencerede dolma hangi tencere daha iyi Melekler,
    Düdüklü tencereyi çoğunuz kullanıyorsunuzdur. Kullandığınız markalardan memnun musunuz? En çok hangi yemekleri düdüklüde yapıyorsunuz?

Düdüklü tencere hakkındaki bilgilerinizi paylaşır mısınız burada?

Sevgiler

2. RoCCo

RoCCo Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Ce: Düdüklü Tencere
    bilgecim bn kuruları baklagilleri mercimek çorbasını bzn dolmayı düdüklüde yapıyorum lezzetli oluyo ve çabuk pişiyo.küçük tombiş bişi bnmki hatırlamıyom ama daha uzun seneler bnm mutfağımda bnm işimi kolaylaştırmasını umut ediyorum.yinede dikkatli olun ocağın altını yakınca mutfakta durmamaya özen gösterin ve ateşin üstündeyken tencereyi ığratmayın.altını kapatınca aceleniz varsa üzerine su dökün ve havasının iyce çıktığından emin olmadan kapağını açmayın

3. mislinay

mislinay Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    39
    Ödül Puanları:
    0

önceden düdüklü tencere fobim vardı hehe fısss diye ses çıkarınca yanına gitmeye ürkerdim patlıcak diye şimdi çok şükür eşimin sayesinde atlattım eve düdüklü tencere alınca el mahkum alıştım ve bu fobiyi üzerimden attım baktım yemekler çabuk pişiyor pratik alıştım.
    evet şekerin dedikleri doğru aynen öyle bu arada bende ayrıyeten kemik suyuna çorba,tavuk, et ve patates haşlıyorum çabucak ve yumuşak hemde tasarruf oluyor bi bakıma bide şöyle bir söylenti var basınç yaptığından dolayı yiyeceklerin vitamini ölüyormuş ama ne kadar doğru bilmiyorum ama mutfakta kolaylık bence...

4. Tethys

Tethys Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Ben de kullanıyorum hem yemekler vitaminleri içinde kalıp pişiyor hem de maddi olarak gazdan yana tasarruf sağlıyor

Düdüklü Tencere konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Düdüklü Tencere Yiyeceği Nasıl Çabuk Pişirir?

Düdüklü Tencere Yiyeceği Nasıl Çabuk Pişirir?

ıslatılmamış kuru fasulye tarifi nohut nasıl çabuk pişer Tencere daha 14. yüzyılda hemen hemen tamamıyla bugünkü şeklini aldı. O zamanlar tencereler sadece yemek pişirmek için değil, su kaynatmak hatta içinde çamaşır yıkamak için bile kullanılıyordu. En eski tencereler dökme demirdendiler. Sonraları toprak, bakır, alimünyum, emaye ve camdan olanları da yapıldı Bakır tencerelerin, kullanış ve...
  2. Tencere değil sanki düdüklü bomba!

Tencere değil sanki düdüklü bomba!

Patlayan düdüklü tencereler ev kadınlarına kabus yaşatmaya devam ediyor. Uzakdoğu ürünü tencerelere el konulurken yetkililer, "Ucuz düdüklü tencereler bomba kadar tehlikeli, sokaktan almayın" uyarısı yaptı. Sanayi Bakanlığı, mutfaklarda kullanılan ev aletlerini incelemeye aldı. Ev kadınlarının şikâyetleri doğrultusunda yapılan incelemelerde Çin malı düdüklü tencerelerin pimi...
  3. Düdüklü tencere nasıl ortaya çıktı?

Düdüklü tencere nasıl ortaya çıktı?

Kadınların mutfaktaki kurtarıcısı düdüklü tencereler nasıl ortaya çıktı biliyormusunuz kızlar... Tencere daha 14 yüzyılda hemen hemen tamamıyla bugünkü şeklini aldı O zamanlar tencereler sadece yemek pişirmek için değil, su kaynatmak hatta içinde çamaşır yıkamak için bile kullanılıyordu En eski tencereler dökme demirdendiler Sonraları toprak, bakır, alüminyum, emaye ve camdan olanları da...
  4. Düdüklü Tencere Kullanmanın Püf Noktaları

Düdüklü Tencere Kullanmanın Püf Noktaları

Kadınların mutfaktaki büyük yardımcısı düdüklü tencereleri kullanmak biraz tehlikeli kızlar...Düdüklü tencereler nasıl kullanılır buyrun okuyun bayanlar... Bizim alıştığımız, sevdiğimiz ve aradığımız bütün yemekleri düdüklü tencere ile istediğimiz gibi nefis bir şekilde elde etmemize imkân yoktur. Fakat damağımızı yadırgatmadan, hattâ bize diğerlerinden fazla nefaset sağlayabilecek bazı...
  5. Düdüklü Tencere Nasıl Kullanılır?

Düdüklü Tencere Nasıl Kullanılır?

Düdüklü tencereler bayanların mutfaktaki en büyük yardımcısı..Düdüklü tencereler buharın dışarıya kaçmasını önleyerek yiyeceklerinhem kısa sürede pişmesini hemde yiyeceklerin vitamininin içinde kalmasını sağlıyor.Yemekleri hızlı pişirmek için buhar gücünden yararlanma prensibi ile çalışan düdüklü tencereleri bir çok bayan tercih etsede şahsen kendim korktuğumdan ötürü kullanmıyorum.Her ne...

Sayfayı Paylaş