gebe
  1. nisan

nisan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    15
    Ödül Puanları:
    0

Dünya şişmanlığa çare arıyor

Konu, 'Herşeyin başı sağlık !' kısmında nisan tarafından paylaşıldı.

Dünya çelişkilerin en derinleştiği dönemi yaşıyor. Bir tarafta açlığın beraberinde getirdiği sorunlar yaşanıyor. Diğer tarafata ise aşırı beslenmenin ya da dengesiz beslenmenin beraberinde getirdiği sorunlar var. [​IMG]Şişmanlığa hükümetler çözüm arayışında. Kimin ne yapacağı tartışılırken New York belediyesi atak davrandı. New York belediyesi , ABD'de menüye yemeklerin kalori değerini yazma zorunluluğu getiren ilk kent oluyor.
    Zorunluluk yalnızca ülke çapında 15 dükkandan fazlasına sahip mağaza zincirleri için geçerli.

Bu da McDonalds ve Starbucks gibi devlerin de dahil olduğu 2 bin yerde, kalori hesabı artık ortada olacak anlamına geliyor.

New Yorklu yetkililer bu sayede önümüzdeki beş yılda 130 bin kişiyi obez olmaktan, 30 bin kişiyi de şeker hastalığına yakalanmaktan kurtarmaya yardım edeceklerini söylüyor.
    İngiliz Guardian gazetesi, New York'taki uygulamanın dünya için bir test alanı olacağını yazdı

Dünya şişmanlığa çare arıyor konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Şişmanlık virüsü

Şişmanlık virüsü

İncecik olmanın yüceltildiği çağımızda tombul olmak hiç de kolay değil. Böylesi bir dünyada, fazla kilosu olanlar dışlanmayı ve horlanmayı göze almak zorundalar. Kimi zaman doktorlar bile onları iradesizlikle suçlayıp aşağılamaktan geri kalmazlar. Durum böyle olunca, basit bir nezle virüsünün akrabası bir virüsün tombulluğa neden olduğu haberi bu kişilerin gönüllerine bir nebze su...
  2. çocuklarda şişmanlık

çocuklarda şişmanlık

Bilindiği gibi, insanların, hayvanların ve bitkilerin, diğer bir deyimle yaşayan tüm yaratıkların en küçük ya*pı parçası, yapı elemanı hücredir. Hücreler daima ikiye bölünerek her bir hücreden iki ayrı ve yeni hücre mey-,dana gelir. Bir süre sonra bu iki yeni hücreden her biri de ikiye bölünerek 4 hücre meydana gelmiş olur. Böy*lece, hücrelerin sayıları devamlı bir artış gösterir. Hücreler bir...
  3. şişmanlığın zararları

şişmanlığın zararları

şişmanlığın zararları şişmanlık zararları şişmanlık ve bulimia şişmanlığın zararı Özellikle sürekli olan şişmanlıkların meydana getir*diği çeşitli zararların yanı sıra, birçok hastalıklara ve hatta erken ölümlere neden olduğu bilimsel olarak ka*nıtlanmıştır. Bu itibarla aşırı ve sürekli şişmanlığın sakıncaları tahminin çok üstündedir. Şişmanlık hareketsizliğe neden olur. Bunun ise, sağ*lığımız...
  4. Geçici Şişmanlıklar

Geçici Şişmanlıklar

vücut neden şişer vücut neden su tutar turşu bozulur şişmesi olur vucut şişer Bu tür şişmanlıkları, nedenleri açısından, iki gruba ayırmak gerekir. Bunlardan bir kısmı kendi, arzu ve is*teğimizle oluşan geçici şişmanlıklardır. Diğerleri ise, kendi arzu ve isteğimiz dışında normal ve fizyolojik olaylar sonucu oluşan geçici şişmanlıklardır. A) Kendi Arzu ve isteğimizle Oluşan Geçici...
  5. Her şeye çare bulan çare olan dua arıyorum

Her şeye çare bulan çare olan dua arıyorum

Arkadaşlarım melekler selamlar, Ramazan ayına çok az kaldı acaba sizin bildiğiniz sırlı bir dua var mı her şeye çare tüm sıkıntıları giderecek güzellikte birm dua arıyorum. Şimdiden herkese hayırlı Ramazan'lar diliyorum. Zeynep Sıla

Sayfayı Paylaş