Duphaston kaç gün kullanılır ?

Konu, 'Hamilemiyim Sorular Cevaplar' kısmında Editör tarafından paylaşıldı.

1. Editör

Editör Administrator Kayıt: 22 Aralık 2011

http://www.meleklermekani.com/hamilemiyim-soru-cevap-2012/204483-duphaston-kilo-yapar-mi.html konusunda bu ilaçla alakalı kilo yaparmı ne gibi belirtiler gösterir konusunu açmıştık. Bu ilaç kaç gün kullanılıyor ?
    Bunun kararını doktorlar veriyor arkadaşlarım. Adet düzensizliğinden dolayı verilen duphaston bazen bir bazen 3 kutu kullanılıyor. Bu hapı adet düzensizliği için doktorların verdiğini söylemiştik. Örneğim 34 günde bir adet olan bir kişi bu ilacın bir kutusunu bitirdiğinde 33 günde bir adet olmaya, 2. kutusunu bitirdiğinde ise 30 günde bir adet olmaya başlıyormuş. Bu kaç kutu olayına şöylede bakabilirsiniz. Genelde her kutu adet döngünüzü bir kaç gün öne atıyor. Adetleriniz çok fazla düzensiz ise örneğin 45 günde bir adet oluyorsanız ortalama ilacın kullanımıda ona göre doktor tarafından kutu bazında arttırlacaktır bilginiz olsun.

Bu hapı kullananlar da bu konuya yaşadıklarını ve kaç kutu kullandıklarını yazabilirler.

Duphaston kaç gün kullanılır ? konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Kelebekler Kaç Gün Yaşar?

kelebekler kaç gün yaşar kelebek kac gün yaşar kelebekler ne kadar kelebeğin ömrü kaç gündür yaşarlar Hep deriz kelebekler ne kadar narin ne kadar güzel hayvanlar ama sadece bir gün yaşıyor ama bu doğrumu gerçekten kelebeklerin ömrü bir günmüdür...Hep birlikte bu sorunun cevabını öğrenelim arkadaşlarım :tik: Bu yaşam süresinden ne anladığımıza bağlıdır. Yaşamayı, doğmak, yaşamak ve ölmek...
  2. Ertesi gün hapı nasıl kullanılır?

ertesi gün hapı markaları Doğum korunma yöntemlerinden birisi olan ertesi gün hapıyla ilgili tüm merak ettikleriniz bilmeniz gerekenler Ertesi gün hapı nedir? Ertesi gün hapı, herhangi bir doğum kontrol yöntemi kullanılmadan girilen ilişki sonrasında, oluşabilecek gebeliği önlemeye, rahim iç tabakasını muhtemel bir gebeliğin yerleşmesine elverişsiz hale getirmeye yarayan ilaçlardır. Adet...
  3. Duphaston kullandıktan kaç gün sonra adet olunur

Duphaston tablek kullandıktan kaç gün sonra adet olunur oldunuz ? İleri tarihlere ertelenmiş regl döngüsünün düzenlenmesi adına doktorlar tarafından yazılan bu hapı sizler kaç gün kullandınız ? Kullandıktan ne kadar süre sonra adet oldunuz kızlar ? Bu hapı kullandıysanız ve bilgileriniz var ise, lütfen konunun altından bizlere bu konu hakkındaki sorularınızı ve düşüncelerinizi iletin. Diğer...
  4. 27. günümdeyim duphaston kulandım ve ateşim hala yüksek

arkdaşlar merhaba ben aranıza yeni katıldım. 3 yıldır bebek istiyorum.Doktor doktor gezdim neredeyse hepsi sorun yok değerlerin iyi sadece prolaktinim yüksekti bir ara sonra düzene girdi,kansızlık dedi biri de kan değerlerimde normale döndü sabırla kuzumu bekliyorum ama her ay hüsran maalesef . hatta geçen ay yumrutlamadan snr 2-3 gün süren kanamam da oldu dr olabileceğini bunun normal...
  5. Yumurtlama kaç gün sürer?

Bayanlarda yumurtlama dönemi aslında uzun süren bir dönem değildir. Yumurtlama Ovulasyon oluşumu bir anda olur ve biter, bir yumurta hücresi 24 saat yaşayabilir, daha fazla yaşayamaz. Bu da demek oluyor ki yumurtlama gerçekleştikten sonra 24 saatlik süre zarfında gerçekleşen ilişkilerde kadın hamile kalabilir, ancak 24 saat sonrasındaki zamanlarda gerçekleşen ilişkilerde hamile kalamaz. Çünkü...

Sayfayı Paylaş