Duygularımdaki gelgit..

CanSimidi

Yeni Üye
Üye
Duygularımdaki gelgit..
gelgitler yaşamak
Merhabalar! Benimki dert mi bilmiyorum ama fikirlere ve yönlendirmelere ihtiyacım olduğunu düşünüyorum. Konu erkek arkadaşım ve benim duygularım. Ona karşı hislerimde gelgitler yaşıyorum, ve gerçekten ne hissettiğimi kestiremiyorum. Uzağımdayken onu özlediğimi hissediyorum ama yanımdayken de düşünmeye başlıyorum acaba gelecekte onunla olabilir miyim diye. Ondan uzaklaştığımı hissediyorum zaman zaman. Onun bana karşı olan davranışları çok iyi, başkalarıyla olan ilişkileri çok iyi. Ona baktığım zaman şimdiye kadar düşündüğüm özelliklerin çoğuna sahip. Ama ben tereddüt içindeyim, o evlilikten bahsediyor ben korkuyorum. Çevremdeki insanlar bu tereddütlerimin ve korkularımın doğal olduğunu ve zamanla aşacağımı herşeyin netleşeceğini söylüyor. Kısa sürede bir kişi için ölüp bayılıyorum diyemezsin tabi lisedeki gibi ama ileride birşeyler olacaksa içimde tereddütler gelgitler olmasın istiyorum. Yani tereddütlerimin ona karşı olan duygularım için değil, yeni bir yaşama başlayacağım için olmasını istiyorum olursa da. Zaman ilerledikçe ben hala böyle hissedersem ne olacak diye korkuyorum? Zamana mı ihtiyacım var.Benim gibi olup da daha sonradan netleşen var mı?Fikirlere çok ihtiyacım var? Yoksa ben düşüne düşüne bu işin içinden çıkamayacağım.

canım benim ilk önce şunu demeliyim sana o da herşey bir anda başlyıp bitemez herşeyin olacagı bir zaman ve vakit vardır bak sende ne güzel demişin zamana ihtiyacın varr bunlar gecici şeylerdir tabii gercektn seviyorsan gecer ama sevmiyor da seviyor gibi davranıyorsan kısa zamanda belli olur herşeyy su akar yolunu bulur bırak herşeyi zamana ...

sizin hayatınıza imrenenlerin olduğunu unutmaz ve aklınızdan çıkarmazsanız, şükredecek çok şeyiniz olduğunu anlarsınız.

Allah sabır versin.

sana değer veriyorsa bazı seylere geniş bak biraz mantıkla yaklas
biranlık gözünü kapa onunla aynı ev ortamında hayal et kendini evlenmişsin evini falan bi hayal et eger hayalindekileri sana verebilicekse mutlu edebilecekse basta kendine söyle 'İLERİSİ OLUR' sonra onun sana söylediği ileri görüşleri düsünerek hayal kur onun dediklerini düsünerek...eğer sana cazip gelirse aklına yatrsa biraz mantık yap ciddi seyler düsünüyorsan .. gelgitler olabilir belkide korkuyosundur erken olmasından ama zaten evlilik biranda olmaz kademe kademedir...hayırlıysada zaten olur canm

canım öncelikle aşta tereddüt olmaz aşıksan aşıksındır, değiilsen değilsindir.. tamam belki yeni tanıştığın birine hemen aşık olamayabilirsin ama ilişkinin yürümesi içinde aranızda karşılıklı bir elektirik olmalı, onda seni çeken bişeyler olmalı.. yoksa sen şuan ondan kolay soğuyabiliyosan evlendiğinizde en ufak bi sorunda da kolay soğuyabilirsin bu da zamanla yuvanın yıkkılmasına yol açar malesef.. zaten şimdi sevdiğine emin değilsen bi daha hiç olamazsın canım ve şuan da sırf o seni seviyo diye biraz daha zaman diyerek onu sevmeye çalışırsan ya da acıma duygusu taşırsan içinde bunun bedelini bir ömür sen çekersin.. belki seni seven seninle mutlu olur ama onun mutluluğu seni mutlu etmez. çünkü içinde hep bi keşkeler taşırsın.. şuan ne hissettiğini senden iyi kimse bilemez. bence yine bi düşün, tart, ölç öyle karar ver. ama umutsuzsa eğer duyguların karşındakinide daha fazla umut verme derim canım. yine de hayırlısını dile. Allah senin için hayırlı olanı zaten sana sindirir, bu şekilde kararsız kalmazsın inan bana..

benim düsüncem. evlilik zor bir müessese o yüzden cok iyi düsünmen lazim. eger sana deger sevgi ve saygisi varsa bence iyi düsün tasin. evlilikte bunlar cok önemli. allah yardimcin olsun.

Sevip sevmedigini,mutlu olup olamayacagini bilecek tek kisi sensin.Onun yanindayken mutlusan,huzurlu isen tamamdir,yanindayken mutsuz,huzursuz isen bi sorun var demektir,sadece yaninda degilken ozlemek, sevmek degildir,birlikte iken mutlu olman onemli.

Biliyorum duygularımı ancak ben bilebilirim. Ama anladımki beni korkutan evlilik. Şimdiye kadar bu kadar ciddiye giden bir ilişkim olmamıştı. Nasıl davranacağımı ne yapacağımı bilemediğim için, karşı tarafta yakınlık beklediği için sorun oluyor. Onun yanınd mutluyum, ama çok fazla düşünüyorum ne olacak ne gidecek diye, yanlış yapmaktan korkuyorum. Görüşmelerimizde herşey güzel başlayıp kötü bitiyor benim yüzümden. O o kadar netki, erkeklerin kaybedeceği birşey yok o yüzden rahatlar. Hiçbirşeyin garantisi yok, o yüzden davranışlarıma dikkat etmem gerekiyor, bu da duygularıma ket vurmak demek oluyor.

Geri