gebe
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

Elektrik Zammı Vergiyle %17.4

Konu, 'Ekonomi-Finans-Borsa' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) hükümetin 1 Ocak 2008'den itibaren geçerli olmak üzere elektriğe konutta yüzde 15, sanayide ise yüzde 10 zam yapma kararına tepki gösterdi. Elektrik zammını, hükümetin yurttaşlara "yeni yıl armağanı" olarak nitelendiren EMO, açıklamasında, zammın fon ve vergiler dahil edildiğinde yüzde 17.4'e yükseldiğini kaydetti. Açıklamada şöyle denildi:

"Ortalama bir ailenin aylık elektrik tüketiminin 230 kilovatsaat olduğu dikkate alındığında, mevcut durumda diğer bedeller, fon ve vergiler dahil olmak üzere aylık 39.10 YTL fatura ödenirken, elektrik tutarına yapılan zamla ve diğer bedeller, fon ve vergilerin de artmasıyla fatura 45.9 YTL'ye yükselecek. Böylece açıklanan yüzde 15'lik zam oranı da faturalara yüzde 17.4 olarak yansıyacak."

Milliyet

2. Ayse&serkan

Ayse&serkan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ce: Elektrik Zammı Vergiyle %17.4
    Ohhhh Valla

Elektrik Zammı Vergiyle %17.4 konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Elektrik..

Elektrik..

rüyada elektrik çarpması rüyada elektrik çarpması ne demek çarpmak Hayatınızda birtakım ani değişiklikler sizin aleyhinize olacak. Eğer sizi rüyada elektrik çarpıyorsa, hayatınızın tehlikede olduğu anlamına gelir.Büyük bir güç olarak yorumlanır
  2. Vergi

Vergi

Vergi memuru (tahsildar) olduğunu görmek yetenek ve kıymetinin iyi olmasına, kamu görevi üstlenmeye, malının zekatını vermekten hoşlanmamaya yahut bir şeyden tiksinmeye, Vergi memuru olduğunu görmek bazen zulme ortak olmaya, can yakıp beddua almaya; Verggi memuru görmek borcunu ödemeye, elçiye ve emanetçiye, polise yahut şerli ve rüşvet alan birine, Vergi vermek malın eksilmesine yahut sadaka...
  3. Elektrİk

Elektrİk

-senden elektrik alamiyorum -ben pil degilim! -senden elektrik alamiyorum kamil -yok oyle bele$e! -senden elektrik alamıyorum ilhan -başka birsey vereyim? -senden elektrik alamiyorum -kac gundur ugrasiyoruz burda, fisi prize bi taktirmadinki yavrum - senden elektrik alamıyorum... - çok zorlama, carpılacaksın... -senden elektrik alamiyorum -bi saniye izin ver? ben simdi duygularimi...
  4. Elektrik zammının iptali istemiyle dava açıldı

Elektrik zammının iptali istemiyle dava açıldı

Tüketici Hakları Derneği (THD), Enerji Sanayi ve Maden Kamu Emekçileri Sendikası ile Kamu İşletmeciliğini Geliştirme Merkezi Vakfı, elektrik zammının iptali istemiyle Danıştay’da dava açtı. THD Genel Başkanı Turhan Çakar, 1 Temmuz’da elektriğe konutlarda yüzde 21, sanayide yüzde 21.6, ticarethanelerde yüzde 21.8 zam yapıldığını anımsatarak, ocak ayı zammı da dikkate alındığında elektrik...
  5. Sigara Zammı

Sigara Zammı

bugünkü sigara fiyatları Şahsen sigara kullanmıyorum,kullanmam ve tavsiye etmem ama kullanan ve bırakamayanlar artık hepiniz maddi durumunuz ne kadar elverir bilemem ki epey zorlar böylece bırakmanıza vesile olacak haberi veriyorum sizlere... Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, şartlara göre yeni vergi ya da vergi oranlarında artışın söz konusu olabileceğini belirtti. Şimşek, bu yıl için ödeneklerde...

Sayfayı Paylaş