Elma yağının faydaları ve kullanımı

Konu, 'Alternatif Tıp' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

1. MaWiM

MaWiM ♥Sadminin Aşkısı♥ Yetkili Kişi

tatlı elma yağının faydaları elma yağının faydaları acı yağı bebeklerde nasıl kullanılır bebeklerde kullanımı tatlı yağı nasıl kullanılır
    Cildimiz ve sağlığımız için oldukça faydalı olan elmanın yağınında ne kadar faydalı olduğunu biliyormuydunuz?
    İşte elma yağının faydaları ve kullanımı
    Anadolu adaçayı (Salvia Triloba L.) türünün yapraklı ve çiçekli dallarından su buharı distilasyonu ile elde edilen uçucu yağdır. Sarımsı veya renksiz, özel kokulu ve yakıcı lezzetli bir sıvı olup %60 kadar sineol taşımaktadır.
    Faydaları

* İdrar artırır.
    * Terlemeyi keser.
    * Sindirimi düzenler.
    * Bebeklerde gaz sıkıntılarını hafifleticidir.
    * Sivilceli ciltlerin bakımında destekleyici olabilir.
    * Bronşit, astım, adet düzensizliğinde yardımcıdır.
    * Boğaz ve burun hastalıklarında antiseptik etkiye sahiptir.
    * Saçlara yumuşaklık ve parlaklık sağlar.turkeyarena.com
    * Haricen yara iyi edici, antiseptik ve karın ağrısına veya gaz söktürmek için kullanılmaktadır.
    * Kuru ve çatlak ciltlere ve aynı zamanda yağlı, sivilceli cildin bakımında da uygulanabilir.
    * Kuvvet verici ve uyarıcı etkilerinden dolayı haricen romataizma ve mafsal ağrılarda kullanılır.

Uyarı: Fazla miktarda kullanılması sakıncalıdır.

Elma Yağı Nasıl Kullanılır? Dahilen küçük miktarlarda (günde 3-5 damla), 1 fincan suya damlatılarak içilir. Cilde ve saçlara masaj olarak uygulanır.

2. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Kayıtsız Kullanıcılar

5 yaşında bir çocuğum var bronşit tedavisi görüyor ve zaman zaman çok öksürüyor eğer hastalığı bitkisel olarak iyileştiğini bilen varsa cevap verirseniz çok memnun olurum şimdiden teşekkürler..

Elma yağının faydaları ve kullanımı konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Gül yağının faydaları ve kullanımı

gül yağının kullanımı gül yağının faydaları ve kullanımı esansı faydaları esansının esansı nasıl yapılır [B]Sizlere gül yağının sağlık ve güzellik açısından yararları konusundaki bilgileri paylaşmak istiyorum bakın gül yağı hangi hastalıkların tedavisinde ve nasıl kullanılıyor [IMG]http://www.meleklermekani.com/imagehosting/gul-maskesi2-7582.jpg[/IMG] Gül Yağı: Gül yapraklarının buhar...
  2. İğde yağının faydaları ve kullanımı

hamilelikte iğde hamilelikte iğde yemek yağının faydaları igde yaginin faydalari igde yagi [B]İğde yağının faydaları ve kullanımı hakkında sizlere bilgiler vermek istiyorum.Size yakın herhangi bir aktarcıda bile kolaylıkla bulabileceğiniz iğde yağının bakalım ne gibi faydaları varmış=) [img]http://www.meleklermekani.com/imagehosting/igde-yagi1-4898.jpg[/img] Faydaları : Taşıdığı yüksek...
  3. Melisa yağının faydaları ve kullanımı

melisa yağının faydaları melisa yağı faydaları yağının cilde ve kullanımı [B]Melisa yağının faydaları ve kullanım alanları hakkındaki tüm bilgileri sizler için paylaşıyorum [IMG]http://www.meleklermekani.com/imagehosting/melisa-7331.jpg[/IMG] Hazırlanış Biçimi : Ballıbabagiller familyasından, 1m’ye kadar boylanabilen, dayanıklı çok yıllık otsu bitkidir.Yurdumuzda bolca yetişen ve kullanılan...
  4. Enginar yağının faydaları ve kullanımı

enginar yağı enginar yağının faydaları nasıl kullanılır [B]Enginarı içinizde şimdiye kadar tadına bile bakmayan sevmeyenler olabilir.Ben sevmiyorum demiyorum çünkü inanın belki tuhaf olacak ama ben enginarın tadını bilmiyorum:D Enginarı eğer sevmiyorsanız sizlere tavsiyem yağını mutlaka kullanmanız çünkü faydalarını öğrendiğinizde sizlerde belki şaşıracaksınızdır:) * İdrar Söktürür. *...
  5. Portakal Yağının Kullanımı ve Faydaları

[B]portakal yağı nasıl kullanılır portakal yağı nerelerde kullanılır portakal yağının yararları[/B] Portakal yağının özellikleri, faydaları ve kullanımı hakkında sizleri kısaca bilgilendirmek istiyoruz melekler :) [IMG]http://www.meleklermekani.com/imagehosting/portakal_yagi-35.jpg[/IMG] Sakinleştiricidir. Cilde canlılık verir. Dişetlerini güçlendirir. Tonik olarak kullanılır. Kan...

Sayfayı Paylaş