gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

Mersin yağının faydaları

Konu, 'Alternatif Tıp' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

mersin yağı faydaları mersin yağının faydaları yaginin faydalari yağının cilde nelerdir Mersin yağının faydaları ve kullanımı hakkındaki bilgileri sizler için paylaşıyorum.Bakalım Mersin yağı hangi hastalıkların tedavisinde kullanılıyormuş
    Hazırlanış Biçimi :Mersin meyvesi bitkisinin yapraklarıdır ve güney bölgelerimizde bolca bulunur. Bu bitkiden distilasyon yöntemi ile uçucu yağ elde edilir, içeriğinde mirtenol, terpenler ve sineol bulunur.

İçindekiler : Tanen,şekerler,strik ve manik asit gibi organik asitler içerir.

Faydaları : Ergenlik sivilceleri ve yağlı ciltler için kullanılır.Hemoroit tedavisinde ve şekere hastalığına karşı etkilidir.Mikrop öldürücü ve yatıştırıcı etkileri nedeni ile verem,bronşit ve bel soğukluğunda kullanılmaktadır.Mide ağrılarını giderir.Gerginlik ve uykusuzluğu gidermede yardımcı olur.

Kullanım Şekli : Günde 3 defa bir çay bardağı suya veya şekere 2 damla damlatılarak kullanılır.

Haricen cilde masaj yapılarak uygulanır.

Uyarı : Hamilelik döneminde kullanmak sakıncalıdır.Fazlası zararlıdır.

2. eksper80

eksper80 Forum Okuru

hemoroit için onerılerınız nelerdır

Mersin yağının faydaları konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Mersin Yağı ve Faydaları

Mersin Yağı ve Faydaları

mersin yağı faydaları mersin yağı nasıl kullanılır yağının faydaları ile masaj yaginin faydalari Yağlı tahriş olmuş ve iltihaplı ciltler için kullanılır. Hemoroid tedavisinde ve şeker hastalığına karşın etkilidir. Nefes açıcı özelliğe sahiptir. Gerginliğe ve uykusuzluğa iyi gelir. Adale kuvvetlendirici ve spor sakatlıklarında masaj için çok uygundur Astımlı hastalarda...
  2. mersin yağı nedir

mersin yağı nedir

Mersin yağı faydaları mersin yağı nasıl kullanılır. Melekler mersin yağını duyanlar vardır mutlaka aranızda ama ben ilk defa duydum ve çok faydalı olduğunu öğrendim bronşitten akciğer iltihabına kadar bir sürü hastalığa faydaları var ayrıca cilt bakımınada yardımcı oluyo laf aramızda göğüsleride büyütüyo kısacası melekler mersin yağı nedir nasıl kullanılır burada buyrun bakalım...
  3. mersin yağının zararları

mersin yağının zararları

mersin yağının zararları nelerdir hususunda bilgiler rica etmekteyim kullanacağım ama zararlarını bilmiyorum teşekkürler.
  4. Susam yağı ve Faydaları

Susam yağı ve Faydaları

Susam yağı ve Faydaları susam yağının faydaları Kozmetikte çokça kullanılan susam yağı, özellikleri ve kullanım alanları ile ilgili bilgiler şöyle melekler :) Sesamum indicum bitkisinin olgun tohumlarından, presleme yoluyla elde edilen sabit bir yağ olan susam yağı vitamin mineral antioksidanlar ve lesitin bakımından zengin bir besindir. 1-Susam yağında, sesamol, sesamin ve sesamolin...
  5. Ozon Yağının Faydaları

Ozon Yağının Faydaları

Ozon Yağı Faydaları Ozon Yağı Faydaları Nelerdir Sevgili melekler, son yıllarda cilde sağladığı faydalarla dikkat çeken ozon yağı, özellikleri ve kullanım alanları hakkında ki bilgilerimiz şöyle :) - pH 5.5 ile cildin asit örtüsünü korur. - Taze ve pürüzsüz bir cilde kavuşmanız için doğanın hediyelerinden biridir. - El ve tırnaklarınızın kusursuz görünmesine yardımcı olur. - Cildinize...

Sayfayı Paylaş