gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113

en iyi ağlamayı ençok sevenler bilir

Konu, 'Denemeler Hikayeler' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Süper markete alışveriş için girmemiştim aslında.. 37 yıllık kocamı kaybedeli bir hafta olmuştu ve bu dükkanda onunla ne tatlı anılarımız vardı.. Ben alışveriş yaparken ortadan kaybolurdu. Nereye gittiğini bilirdim.. Elinde üç tane sarı gülle dönerdi hep.. Rudy sarı gülleri çok sevdiğimi bilirdi. İçim hem sevgi hem hüzünle doluydu.. Birkaç şey alıp sepete attım.. Tek kişi için alışveriş, iki kişiye alırkenden daha çok düşündürüyor insanı, nedense.. Et reyonun önünde bifteklere bakıp, Rudy'nin bunlara nasıl bayıldığını hatırlarken bir genç kadın geldi yanıma.. İnce uzun, güzel bir sarışındı.. Bir kocaman pirzola paketi aldı, sepetine attı.. Sonra durdu, düşündü, pirzolaları sepetten çıkarıp, tekrar rafa koydu.. Ona tebessüm ederek baktığımı fark etti aynı anda.. "Kocam pirzolayı çok sever, ama bu fiyatla da alamam ki.. Bilemiyorum.." Dokunsalar ağlayacağım.. Mavi gözlerinin taa içine baktım.
    "Kocam sekiz gün önce öldü" dedim, sesimin titremesini kontrole çalışarak..
    "Alın bu pirzolaları ve birlikte olduğunuz her anın hazzını yaşayın.."
    Başıyla evetledi.. Pirzolaları tekrar sepetine koydu ve yürüdü.. Ben de süt, peynir reyonuna doğru gittim. Şimdi artık hangi büyüklükte süt almalıyım, diye düşünürken, bana doğru gelen yeşil elbiseye dikkat ettim. Oydu.. Sarışın kadın.. Yüzünde o güne dek rastlamadığım kadar güzel ve anlamlı bir tebessüm vardı.. Göz göze geldik..
    "Bunları size aldım" dedi..
    "Kasaya vardığınızda, parasının ödendiğini göreceklerdir.."
    Uzandı, yanaklarımdan öptü ve.. Ve sepetime, uzun saplı üç sarı gül bıraktı.. Ona ne yaptığını, bu güllerin benim için ne mana ifade ettiğini söylemek istedim, ama mümkün mü?.. Hıçkırıklara boğulur ve gözyaşlarım görmemi hızla engellerken, uzaklaştığını hayal meyal seçtim.. Sepetimdeki sarı güllere baktım.. Hem de üç taneydiler.. Nerden biliyordu?.. Birden anladım.. Bilmiyordu ki.. Dükkanda yalnız değildim.. Gözlerimde yaşlarla yukarı doğru baktım..
    "Rudy.." dedim..
    "Rudy, beni unutmadın, beni hala bırakmadın değil mi?.."
    Rudy, gene benimle gelmişti alışverişe.. Bu sarışın kadın onun perisiydi..

"Ağlamak güzeldir.. Süzülürken yaşlar gözünden, Sakın utanma.."

Aynen öyle.. Geliyorsa içinizden aldırmayın.. Ben de öyküyü çevirirken ağladım zaten.. En iyi ağlamayı en çok sevenler bilir!.

en iyi ağlamayı ençok sevenler bilir konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. sevenler için en güzel sevgi nickleri

sevenler için en güzel sevgi nickleri

güzel sevgi nickleri en güzel sevgi nickleri en sevgili sevenler için nickler ölümüne sevenler için nickler Gülmek için mutlu olmayı bekleme,belki mutluluk gülüşünde saklıdır.Sakın aglayayım deme bilki bi yerlerde senin bir tek gülüşün için yaşayan vardır. Aglayışım terk edip gidişine değil. Ben! Sensizken, senden diye sensizliğini de sevmiştim. Sen, seninle, senide sensizliğinide alıp...
  2. Yalnızlığı, ağlamayı bilir misin….?

Yalnızlığı, ağlamayı bilir misin….?

Bilir misin yalnızlık ne demek? Bilir misin gökyüzündeki yıldızlardan medet ummayı? Uzattın mı elini bir yıldız boyunca belki tutarım diye farkında olmadan? Uykusuz kalmayı bilir misin sabaha kadar? Hiç küstün mü hayata? Aslında kendindir küstüğün küçüğüm…… Kapatıp gözünü hayaller kurduğun oldu mu geleceğe dair? Bazen küçük bir masumiyet belirir tebessümünde, bazen gözünde hırçın bakışlar....
  3. Yeliz " Krizi en iyi ben bilirim " demiş

Yeliz " Krizi en iyi ben bilirim " demiş

Krizi sizin haricinizde bu ülkede asgari ücretle yaşamaya çalışan fakir halkta bilir ama bakalım siz, neleri biliyorsunuz :) KÜRESEL KRİZDEN ETKİLENEN SANATÇILAR ARASINDA OLAN YELİZ, SAHNESİNDE İNDİRİM YAPTI VE 'EKONOMİK KRİZİ EN İYİ BEN BİLİRİM' DİYEREK HERKESİ DUYARLI OLMAYA DAVET ETTİ. Krizde indirim yaptı Sahnelerin beğenilen ismi Yeliz, küresel kriz için önlemlerini aldığını ve...
  4. Gül Tatlısını sevenlere iyi bir tarif var burada

Gül Tatlısını sevenlere iyi bir tarif var burada

Gül Tatlısı GÜL TATLISI : Malzemeler: 100 gram margarin 2 yumurta Yarım sb sıvıyağ Yarım sb yoğurt 1 sb irmik 1 paket vanilya 1 paket kabartma tozu Aldığı kadar un ( Hamurun kıvamı yumuşak olacak.) Şerbeti : 3,5 sb şeker 4 sb su Hazırlanması:Finduk Hamur açıldıktan sonra çay bardağı ile kesilir. Ortaya çıkan yuvarlaklar şekildeki gibi yan yana...
  5. Sevenler için En Güzel Etkileyici Sözler

Sevenler için En Güzel Etkileyici Sözler

En Etkileyici Sözler, En Güzel Etkileyici Sözler, Merhaba Sevgili Melek'ler bu yazımızda aşık arkadaşlarımız için, birbirinden güzel aşk sözleri sunuyor ve sevdiğini etkilemek isteyenleri bu yazımızda ki en güzel etkileyici sözler ile başbaşa bırakıyoruz. Hayata Bir Adım daha yaklaştım Seninle, Tutnca Ellerini hayata Bağlanırım Sevgilim, Sen hayatı Bana öğrettin Kalbime Sevmeyi...

Sayfayı Paylaş