gebe
  1. best_dream

best_dream Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    512
    Ödül Puanları:
    0

En yeni 2012 2013 Hadis-i şerifler burada kızlar

Konu, 'Dua Ayetler Hadis' kısmında best_dream tarafından paylaşıldı.

Hadis-i şerif Peygamber efendimiz demiştir ki birisi öldüğünde akrabaları cenaze işleriyle meşgul iken,son derece güzel bir kişi gelir mevtanın başının yanında durur.
    Kefenlendiğinde kefen ile merhumun göğsü arasına girer Definden sonra herkes evine döner, Münker ve Nekir adlı iki özel Melek gelir,öleni kişisel
    mahremiyet içerisinde imanı hakkında sorgulayabilmek üzere ,göğsünde duran güzel kişiyi ayırmaya çalışır.Güzel kişi der ki.”O benim refakatim,O benim
    dostumdur,hiçbir şekilde Onu yalnız bırakmam.Eğer siz sorgulama için görevlendirildiyseniz,görevinizi yapınız.Onun cennete girmesini kabul ettirinceye kadar
    terk edemem.
    Sonra ölmüş arkadaşına döner der ki, ”Ben, bazen yüksek sesle bazen de kısık sesle okuduğun Kur’anım.
    Endişe etme,Münker ve Nekirin sorgusundan sonra üzüntü duymayacaksın.
    Sorgulama bitince güzel kişi Onun için Meleul Aladan(semadaki meleklerden)misk kokusuyla bezenmiş bir döşek hazırlar.
    Allahın Resulu(SAV) demiştir ki:Hesap gününde ne bir Peygamber,ne de bir melek, Allahın indinde Kur’andan daha imtiyazlı bir şefaatçi olamayacaktır.

Lutfen bu hadisi herkese gönderiniz, çünkü Resullah(SAV) demiştir ki: “Bir beyit dahi olsa benden olan bir bilgiyi iletiniz”

En yeni 2012 2013 Hadis-i şerifler burada kızlar konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Hadis-i Şeriflerden Seçmeler3

Hadis-i Şeriflerden Seçmeler3

beyhaki hadisleri sevgi üzerine hadisi şerifler taberani hadisleri sevgiye dair hadisler erkek hanımına hanım da beyine sevgiyle baktıklarında allah da onlara rahmetiyle bakar Kişi öfkelendiğinde �Allah�a sığınıyorum� derse, öfkesi gider. Hadis (İbn-i Adiyy). Kıyamete yakın müslümanlar içinde en az bulunacak şey; helal para ile kendisine...
  2. Hadis-i Şerif Lugatı

Hadis-i Şerif Lugatı

Hadîs Âlimi (Muhaddis): Hadîs-i şerîf sahasında mütehassıs kimse. Çok sayıda hadîs toplayıp, senet ve metinleriyle ezberleyen, râvilerin cerh ve ta'dîl (güvenilir olup olmadıkları) noktasından durumlarını bilen, bu ilimde ihtisas kazanıp kitaplar yazmış olan âlim. Muhaddisin çoğulu muhaddisîn'dir. Hadîs İmâmı: Üç yüz binden çok hadîs-i şerîfi, râvîleri (rivâyet edenleri, nakledenleri) ile...
  3. Hadis-i şeriflerin çeşitleri.

Hadis-i şeriflerin çeşitleri.

hadis çeşitleri hedisi serif 30 hadisi şerif Hepsini maddeler halinde bildirelim: 1- Hadis-i mürsel: Sahabe-i kiramın ismi söylenmeyip, Tabiinden birinin doğruca, (Resulullah aleyhisselam buyurdu ki) dediği hadis-i şerif. 2- Hadis-i müsned: Resulullaha isnat eden Sahabînin ismi bildirilen hadis-i şeriflerdir. 3- Hadis-i müsned-i muttasıl: Resulullaha kadar, aradaki ravilerden hiçbiri...
  4. Hadis-i şerif yazalım

Hadis-i şerif yazalım

arkadaşlar oyun çok basit herkez gönlünden geçen bir hadis-i şerif yazacak... :) katılıMlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler:) 'çevresindeki insanların şerrinden emin olmadığı kişi,cennete giremez' (müslim,iman 19)
  5. hadis-i şerif

hadis-i şerif

Mallarınızı zekatla koruyunuz,hastalarınızı sadaka ile tedavi ediniz,belalarıda dua ile karşılayınız.(S.A.V.)

Sayfayı Paylaş