gebe
  1. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    57
    Ödül Puanları:
    0

erkeğin hamilelik belirtileri!!!!!!!!

Konu, 'Erkek Sağlığı' kısmında PeLiNiM tarafından paylaşıldı.

gebelik belirtisi yaşayanlar hamilelik belirtisi bacak ağrısı bacak ağrısı hamilelik belirtisimi belirtilerinde erkek belirtileri Couvade Sendromu na yakalanan erkekler, eşleri hamile kaldıktan kısa bir süre sonra gebelik semptomları yaşıyor.Böyle bir eş ister misiniz bilmem ama neler çektiğimizi görmeleri açısından bazen bu hastalığa yakalansalar iyi olur hahaha
    Couvade Sendromu denilen hastalık, eşleri gebe kalan erkeklerin kısa bir süre sonra gebelik semptomları yaşaması anlamına geliyor. Bu semptomlar arasında mide, bağırsak sistemi rahatsızlıkları, karın büyümesi, iştahta değişme, kokuya hassasiyet, sırt ağrıları, bacak krampları, halsizlik, uyku yakınmaları, diş ağrısı, deride isilik, bayılma ve kilo alma yer alıyor. Couvade Sendromu yaşayan baba adaylarına yaşadıkları bu semptomların hastalıktan daha çok ebeveynlik konusundaki yetersiz bilgilenmelerinden kaynaklandığının açıklanması gerekiyor. Uzmanlar, bu sendromu yaşayan baba adayının kaygıları ile başa çıkamaması durumunda, destekleyici psikoterapi tedavisi görmesi konusunda uyarıyorlar.

Semptomlar, gebeliğin ilk üç ayının sonunda başlayıp, ikinci üç ayında artarak ve doğum gerçekleşene kadar sürüyor. Uzmanların 267 çift üzerinde yaptıkları çalışmada, erkeklerin yüzde 22.5 inin Couvade Sendromu yaşadıkları belirlendi. Ayrıca Couvade Sendromu yaşayan ve yaşamayan erkekler arasında davranışsal olarak anlamlı farklar bulundu. Gebelik öncesi, gebelik esnası ve sonrasında yapılan ziyaretlerde, Couvade Sendromu yaşamayan erkeklerde sabit bir düzey bulunmasına rağmen, sendromu yaşayan erkeklerde her ziyarette semptomların iki kat arttığı gözlendi.

Türkiye de 2002 yılında 150 çift üzerinde yapılan araştırmalarda ise eşlerinin gebelikleri sırasında baba adaylarının yarısından fazlasının endişe hali yaşadıkları, yaklaşık üçte birinin kendisini normalden daha iyi hissettikleri, bunlar içerisinde, yüzde 28 inin yorgunluk ve çabuk yorulma, yüzde 26 sının diş ya da diş eti ağrısı, yüzde 23 ünün sık idrada çıkma, yüzde 20 sinin normalden daha az aktif oldukları saptandı.

Uzmanlar baba adayı olmayı bekleyenlerde yaşanan semptomların, hamileliğe hissi olarak katılmaya, önceki çocuk sayısına, dini inanca, yaşadıkları strese ve hamilelik döneminden önceki sağlık durumlarına bağlı olarak ortaya çıkacağını belirtti.

HAMİLELİĞİN EN BELİRGİN BELİRTİLERİ İÇİN ERKEN GEBELİK BELİRTİLERİ KONUMUZA BAKMANIZI TAVSİYE EDİYORUZ. AYRICA TÜM HAMİLELİKLE İLGİLİ BELİRTİLER İÇİN GEBELİK KATEGORİMİZE BAKABİLİRSİNİZ.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 3 Kasım 2015
  2. AuSSie-AnGeL

AuSSie-AnGeL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    780
    Ödül Puanları:
    113
    Çok güzel bir konuyaa değinmissin canım ama benim eşim nedensee ben hamile olmasamda gebelik belirtileri vermekte :D
    Paylaşım için teşekkürler..

sevde 7 bunu beğendi.
erkeğin hamilelik belirtileri!!!!!!!! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. hamilelik belirtisinde

hamilelik belirtisinde

:tik:ben daha yeni aranaıza katıldım ve adet olmama yaklaş 8 gün falan var ve siizn hissettiginiz tüm degişiklikler bendede var ama yalnız biç terlemezdim bu ay aşırı derecede terliyorum sizdede bu degişiklik var mı acaba kızlar?????:tomato:
  2. hamilelikte erkek bebek belirtileri nelerdir

hamilelikte erkek bebek belirtileri nelerdir

Hamilelikte erkek bebek belirtileri var mı ? Çocuğun erkek mi yoksa kız mı olduğunu belirtilerden anlayabiliyor muyuz arkadaşlarım.
  3. Hamilelikte Erkek bebek belirtileri

Hamilelikte Erkek bebek belirtileri

gebelikte erkek bebek belirtileri,hamilelikte erkek bebek belirtileri nelerdir,bebeğimin erkek olduğunu nasıl anlarım,hamilelikte bebeğin erkek olduğu nasıl anlaşılır hakkında bilgiler Bebeğin cinsiyeti bebek sahibi olmayı bekleyenler için önemli bir merak konusudur. Anne ve baba sürekli acaba Kız mı? Erkek mi? diye düşünüp dururlar sürekli. Bu soruya kesin bir yanıt vermek çok zordur ama...
  4. hamilelik belirtileri

hamilelik belirtileri

Arkadaşlar merhaba ben yeni üye oldum. Benim birkaç gündür sol kasık ağrım ve bazen de batma oluyor. Göğüslerimde ağrı var. Bugün yemek ve nane kokusundan rahatsız oldum ve hafif baş dönmesi gibi bir sersemlik hissim oldu. İnternetten araştırdığım kadarıyla kasık ağrısı ve göğüs hassasiyeti yumurtlama zamanında da oluyormuş. Ne düşüneceğimi bilemedim. Beni aydınlatabilir misiniz lütfen....
  5. Erken hamilelik belirtileri

Erken hamilelik belirtileri

Hamisler hadi bir yardımcı olun en erken hamilelik belirtileri nelerdir ya

Sayfayı Paylaş