gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Esir olan bir ben

Konu, 'Denemeler Hikayeler' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

sir olan bir ben var... Bu satırları okumanın hiçbir anlamı olmayacak, bir eksiklik bir şeylerin eksikliği içinde. Bilmediğin, bilemediğin şeyler. Belki de anlatmadığım, anlatamadığım.
    Benden uzaklarda,ağır bir yaşamın kollarını arasındasın. Her bir kol ahtapotunkiler gibi kessen aynı yerden çıkıyor.Ama farklı adlarla her birininki değişik.
    Ben zor zamanlarda, karanlıklar içinde esirim. Karşı koyuyorum. Kurtuluyorumda bazen, koşuyorum kaçan bir suçlu gibi. Ama gidemiyorum. Aynı her yer, karanlık zifiri karanlık. Her kurtuluşta farklı yöne koşuyorum. Ama her seferde bir el çıkıyor karanlıklar içinden beni yine içine sürüklüyor.
    Ama birgün kaçtım yine koştum bu sefer ışığa sana doğru koştum. Seni görüyordum tüm güzellikler içinde en güzeli. Sana adımımı attım. Yine bir el tuttu beni. Sana baktım son kez belki de. Sonra dayanamadım bıraktım kendimi. Bu sefer sürüklemiyordu. Adeta yerlere vuruyordu cezalandırıyordu beni. Her bir haykırışım sendin. Her gözyaşım toprağa düştkten sonra sana doğru yol alıyordu.
    Neler vermezdim seninle konuşmak, bir kez olsu sesimi duyurmak için, ellerini tutmak,Usulca elimi beline dolamak.
    Sen bu satırları okurken yinede bilmiyorsun neler hissetiğimi. Bilsende değişmeyecek biliyorum. Çünkü sen artık başka kollarda ben karanlıklar esiri.
    Belki de biliyorsun, görüyorsun halimi.Bakıp gülüyorsun bana. Belki de karanlığım sensin esirinim ben sensin.
    Ama yanına gelemiyorum. Yinede sen benim yerime de bak boğaza. O serin sulara yaklaş biraz belki bakarsın bir damla su sıçrar üstüne. Belki benim gözyaşımdır o bak yinede kavuştum sana…

Esir olan bir ben konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. bir sazan olayı

bir sazan olayı

bir sazan olayı Otobüsle giderken, Bolu Dağı'nda verilen molada hemen tuvalete koşturdu. Korkunç sıkışmıştı. Şansına boş kabin bulup kendini oraya attı... Tam oturmuştu ki yan kabinden bir ses "merhaba" dedi. Adam şaşkın "Merhaba" diye cevap verdi. Ses devam etti: "Nasılsın?" İlk defa başına böyle bir şey geliyordu... Yine şaşkın şaşkın yanıtladı: "Sağ ol,...
  2. Esir.

Esir.

Rüyada esir düştüğünü görmek, başkasının malında gözü bulunduğuna veya borcunu inkar ettiğine, yahut evlilikte mutsuz olacağına işarettir. Rüyada esir düştüğünü görmek, başkasının malında gözü bulunduğuna veya borcunu inkar ettiğine, yahut evlilikte mutsuz olacağına yorumlanır. Rüyasında esir düşen kimse, çaresiz kalacak, gayretleri boşa gidecek demektir.Rüyada esir görmek hürriyete...
  3. müthiş bir sazan olayı

müthiş bir sazan olayı

Otobüsle giderken, Bolu Dağı'nda verilen molada hemen tuvalete koşturdu. Korkunç sıkışmıştı. Şansına boş kabin bulup kendini oraya attı... Tam oturmuştu ki yan kabinden bir ses "merhaba" dedi. Adam şaşkın "Merhaba" diye cevap verdi. Ses devam etti: "Nasılsın?" İlk defa başına böyle bir şey geliyordu... Yine şaşkın şaşkın yanıtladı: "Sağ ol, iyiyim. sen...
  4. bir şiddet olayı

bir şiddet olayı

Sevgili arkadaşlarım sizlerle bişeyi paylaşmak, sizinde fikirlerinizi almak istedim benim çok sevdiğim bi arkadaşımın başına gelen eşinden gördüğü şiddet olayını anlatmak istiyorum.... Severek evlendiği adam zamanla değişmeye başladı ilk başlarda sinirlendiğinde hafif çapta şiddet uygulayan adam artık zıvanadan çıkmışa benziyor son yaptıkları bence bardağı taşırdı artık onu terk etmek...

Sayfayı Paylaş