gebe
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

Etkili Bir Telefon Konuşması Yapmak

Konu, 'İş ve Kariyer' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

rüyada telefon konuşması yapmak rüyada iş görüşmesi yapmak telefon görüşmesi iş telefonla konuşmak Etkili Bir Telefon Konuşması Nasıl Olmalıdır?
    Kimi günler telefonunuz susmak bilmeden defalarca çalar ve sizi çıldırtabilir. Ancak sonradan başınızın ağrımasını istemiyorsanız kendinizi frenleyip konuşmalarınızın dozunu çok iyi ayarlamalısınız. Yanlış birşey söylemeniz ya da ses tonunuzun yükselmesi, sonradan patronunuzla başınızı derde sokabilir. Bunun için yapmanız ve yapmamanız gerekenleri çok iyi bilmeniz gerekiyor;

Neler yapmalısınız?
    *Telefonda konuştuğunuz kişiye ilgi gösterin.
    *Konuşmak kadar dinlemekte önemlidir. Bu yüzden konuştuğunuz kişinin söylediklerini anlamak için çaba sarfedin.
    * Diğer kişinin bakış açısını (doğru bulmasanız bile) anlamaya çalışın.
    * Farklı görüşlere saygı gösterin, ama sizin o fikirde olmadığınızı da belirtin. Bunu yaparken üslubunuzu iyi ayarlayın.
    * Diğer kişiye sizin fikirlerinizi sorma fırsatı verin.
    * Diğer kişiyle aranızda bir sorun çıkarsa, bu sorunun ne olduğunu tanımlamaya çalışın.
    * Sorunun kendisi ile nedenleri arasındaki ilişkiyi diğer kişinin de anlamasına yardımcı olun.
    * Diğer kişiyi kendi sorunlarını çözmeye teşvik edin.
    * Suskunluk en iyi yanıt olduğunda susup dinleyin.

Ne yapmamalısınız?
    * Aynı fikirde olmasanız da, tartışmaya girmeyin.
    * İyi bir sebep olmadıkça, diğer kişinin sözünü kesmeyin.
    * Çabuk yargılar vermeyin.
    * Konuşmaya önyargılı bir şekilde başlamayın.
    * Diğer kişi hazır olmadıkça öğüt ya da davranışsal geribesleme vermeyin.
    * Tavrının sizi nasıl etkilediğini anlatmayın.
    * Öfaaae öfaaale yanıt vermeyin; bu, olumsuz duyguları körüklemekten başka bir işe yaramaz

2. esena

esena Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    5
    Ödül Puanları:
    38
    Ce: Etkili Bir Telefon Konuşması Yapmak
    paylaşımn için saol adminim

Etkili Bir Telefon Konuşması Yapmak konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Hakan Altun - Bir Telefon

Hakan Altun - Bir Telefon

Telefonun başında çaresiz bekliyorum Bekliyorum ama çalmayacak biliyorum Yüreğim diyor ki boşuna bekleme Aramaz gururundan seni çok sevse de Herşeye sahip olabilirsin ama Aşkımız servettir bilmelisin Hala beni seviyorsun Bunu sende biliyorsun Niye beni aramıyorsun Ben seni bir anlık degil Bir ömür boyu ararım Gururum umrumda degil
  2. uzun süreli telefon konuşması beyne ve kulağa zararlı...

uzun süreli telefon konuşması beyne ve kulağa zararlı...

telefonla konuşmanın zararları telefonla çok konuşmanın zararları uzun süre fazla çok Ege Üniversitesi Temel Tıp Bilimleri öğretim üyelerinden Doç. Dr. Murat Pehlivan, cep telefonunun zararları konusunda önemli uyarılarda bulundu. Ege Üniversitesi Temel Tıp Bilimleri öğretim üyelerinden Doç. Dr. Murat Pehlivan, bebekler ve çocukların cep telefonlarından uzakta tutulması ve uzun süreli telefon...
  3. Çok etkili bir korunma duası..

Çok etkili bir korunma duası..

en etkili dualar etkili dualar korunma duası en dua koruma duası Çok Büyük Bir Korunma Duası بِسْمِ اللَّهِ الَّذِى لاَ يَضُرّ ُ معَ اِسْمِهِ شَيْءٌ فِي اْلاَرْدِ وَلاَ فِي السَّمَاءِ وَ هُوَ السَّمِيعُ الْعَلِيمْ Türkçe Okunuşu: Bismillâhillezî lâ yedurru mea ismihî şey'un fî-l (ea)rdi ve lâ fis-semâi ve hüves-semîul alîm. Bu Duanın Havassı: Enes bin Malik'e (R.A.) Peygamber Efendimiz...
  4. Ödüllendirme etkili bir disiplin  aracıdır

Ödüllendirme etkili bir disiplin aracıdır

ödüllendirme ve motivasyon, ödüllendirme yönetmeliği, ödüllendirme sistemi, ödüllendirme yöntemleri, ödüllendirme sistemleri, disiplin yönetmeliği Ödül ve ceza çocuk eğitiminde sıkça kullanılan ve gündeme gelen başlıklardan… Genel olarak iyi davranışın ödüllendirileceği, kötünün de cezalandırılacağı bilinir. Ancak ebeveynler çocuğun gelişim dönemlerine göre farklılık gösteren tutumlarını tam...
  5. Suya Düşen Telefona Ne Yapmak Gerekir ?

Suya Düşen Telefona Ne Yapmak Gerekir ?

suya düşen telefon, ne yapmak gerekir, temizlemek, tamiri hakkında bilgi için yazımıza buyrun arkadaşlar. elinizden hüç düşmeyen sizinle yatan sizinle kalkan ve onsuz yapamadığınız telefonunuz suya düştü peki bu durumda ne yapacağınızı biliyormusunuz melekler ? Herkesin yaptığı gibi telefonu kurutmak için kesinlikle saç kurutma makinesi kullanmayın. Ehow isimli internet sitesinde...

Sayfayı Paylaş