gebe
  1. handanca

handanca Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    106
    Ödül Puanları:
    63

facebook herşeyimize el koydu!!!!!!!

Konu, 'Teknik Destek' kısmında handanca tarafından paylaşıldı.

winamp temaları Sevgili melekler bu haberi okuduktan sonra kontrol ettim. Bazı bilgilerimiz isteğimiz dışında görüntüleniyor. Ayarlardan profil ayarlarını sadece arkadaşlarım görsün diye işaretledim kaydettim. Geri dönüp kontrol ettim. Malesef bazı yerleri görüntülememe şansı verilmemiş.
    (NOT: nasıl ayarlara bakacağınızı 1 mesaj sonra anlattım. Lütfen kontrol edin)

Haber 15/12/2009 tarihli gazetelerde çıktı bile. İşte okuyamayanlar okusun..
    Sosyal ağ platformu Facebook, geçtiğimiz haftalarda güvenlik ayarlarında yeniden yapılandırmaya gitti.Ancak Facebook'taki güvenlik ayarlarına dikkatlice göz atmayan pek çok kullanıcının fotoğrafları ve diğer profil bilgileri herkesin erişimine açık hale geldi.

350 milyonu aşkın kullanıcıya sahip olan ve kullanıcı kitlesi günbegün artmaya devam eden Facebook'ta geçtiğimiz haftalarda güvenlik ayarları yeniden yapılandırıldı. Kullanıcıların güvenliğini daha da arttırmayı amaçlayan Facebook'un bu hamlesinden sonra ise kullanıcılarla Facebook yönetimi arasında kriz patlak verdi.
    Facebook'un güvenlik ayarlarını değiştirmesiyle birlikte birçok kullanıcının profil sayfası dışarıya açık hale geldi. Diğer bir deyişle Facebook kullanıcılarının listelerinde yer almayan herhangi bir kişi de kullanıcıların profillerindeki resimlere kolayca bakabilme imkanına sahip oldu. Bunu fark edemeyen kullanıcıların profilleri ise hala herkese açık durumda. Bu nedenle kullanıcıların hiç tanımadıkları kişiler rahatlıkla kişilerin profil sayfasına girerek fotoğraflarına ve diğer özel bilgilerine bakabilme şansına erişmiş oldular.
    Facebook güvenlik ayarlarında değişikliğe gitmesiyle birlikte kullanıcıları güvenlik penceresiyle karşıladı. Bu pencerede kullanıcıların güvenlik ayarlarını tekrar yapılandırması istendi. Ancak bu ayarlara göz atmayıp bu pencereyi kapatan kullanıcıların birçoğunun profil sayfaları yabancı kullanıcılara da açık hale geldi.
    Eğer siz de profilinizin herkese açık olduğundan şüpheleniyorsanız Facebook'ta Gizlilik ayarlarına girerek Profil Ayarlarından ilgili ayarları tekrar yapılandırmanızda sonsuz fayda var.

bunun sakıncası ne olabilir derseniz bakın neler olabilir söyleyim...

- Facebook'ta eski bir arkadaşınızın arşivinde olan ve sizin hiçkimsenin görmesini istemediğiniz bir fotoğrafı sayfasında paylaşması ve sizi etiketlemesi canınızı fazlasıyla sıkabilir.
    - Facebook listenizde bulunan bir akradaşınızın sayfanıza içerisinde "küfür" addedilebilecek kelimelerin bulunduğu bir yorum yazması ve bu yorumun tüm arkadaşlarınızın profilinde görünmesi gerçekten de zor anlar yaşamanıza neden olabilir.
    - Facebook'ta arkadaş listenizde okul arkadaşlarınızdan iş ortamındaki arkadaşlarınıza ve hatta patronlarınıza kadar birçok kişinin bulunduğunu hayal edin. Size ait çok özel fotoğrafların bulunduğu bir albümünüzün patronunuzun ekranına geldiğini düşünün. Böyle bir durumda herhalde patronunuzla olan ilişkinizde yepyeni bir dönem başlayabilir. Sırf bu nedenle çalışanlarının işine son veren işverenlerin sayısı hiç de azımsanacak gibi değil.
    - Facebook'ta hızla yayılan bazı virüslerin "çıplak kadın" temasını kullanarak kullanıcılara özel mesaj gönderdiği biliniyor. Bu "çıplak kadın" fotoğrafına kazara veya bilinçli bir şekilde tıklamanızın ardından bu "uygunsuz" fotoğrafın profil sayfanızda yayınlanması ve tüm arkadaşlarınızın ana sayfasında ekrana gelmesi de sizi fazlasıyla zor durumda bırakabilir.
    - Ve Facebook'un yeni güvenlik yapılandırması... Arkadaşınız dahi olmayan hemen herkesin fotoğraf albümlerinize ve diğer bilgilerinize eriştiğini düşünün. Fotoğrafların alenen herkese açık olmasıyla birlikte fotoğrafları herkesçe görülen Facebook'taki kadın kullanıcıları arkadaş olarak listelerine ekleyen erkek kullanıcıların sayısındaki artış da elbette tesadüf değil.

- Facebook bazı zamanlar ünlüleri bile zor durumda bırakabiliyor. Geçtiğimiz yaz aylarında Galatasaraylı yıldız futbolcu Arda Turan'ın başına gelenler hepimizin hazfızalarında. Futbolcunun eski bir bayan arkadaşı Arda Turan'ın da bulunduğu parti fotoğraflarını yayınlaması kamuoyunun gündemine oturmuştu.

Benden söylemesiii........

Son düzenleme: 15 Aralık 2009
  2. Ariza

Ariza Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    85
    Ödül Puanları:
    0
    Tskler bu bilgi icin, ben sadece Profil ayarlarima bakip düzeltmistim ama resimleri bilmiyordum onlari da simdi düzenleyim.

3. handanca

handanca Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    106
    Ödül Puanları:
    63
    Şimdi sizde bir kontrol edin bakalım;

Önce Ayarlar-----Gizlilik ayarları----Profil Bilgileri--buradaki tüm seçenekleri sadece arkadaşlarım olarak işaretleyin..

Bu bölümde fotoğraf albümleri denen yer var. Onu görüp ayarları düzenle deyin.
    içine girdiğinizde tüm albümlerinizede aynısını yapın. Yoksa profilinizi arayan dışardan yabancı biri bile resimlerinizi görür.

Bu şekilde tüm bilgilerini kaydettikten sonra, üst kısımda profilimin önizlemesi var. orayı tıklayın bakalım. sizi arayanlar hangi bilgilerinizi görüyormuşş..

Son düzenleme: 15 Aralık 2009
  4. ayahel

ayahel Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben cogu resimlerimi kaldirdim zaten herkes alabiliyor cunku bencede cok dikkat edin

5. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113
    Ben bunu daha önce duymuştum ama söylenti olarak düşündüm demek gerçekmiş zaten o zamanlar bu seçenekleri işaretleyip resimlerimi geri çektim sanırım iki resim bıraktım onlarında zararsız olacağını düşenerekten zaten bıraktım. Face book açıkcası ilgimi çekmiyor özellikle bazı kurulan yasadışı ve bize ters gelen grupları protesto amaçlı üye oldum mailime gelen facebokkla ilgili şeylerdende bıktığım için geçen girip hepsini kapatarak hiçbir bildiriminde gelmesini istemedim. çünkü bıkkınlık gelmişti bu konuda...
    Verdiğin faydalı bilgiler için ayrıca teşekkür ediyorum Handanca herkesin dikkatli olmasını tavsiye ediyorum konuyla ilgili..

6. *şiker*

*şiker* Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    148
    Ödül Puanları:
    0
    bu faydalı bilgiler için çok teşekkür ederim handancam..benim facebook yok ama bunu okuduktan sonra sevgilimin facebook ayarlarını düzellttim :D çok teşekkürler

7. ilkimsu

ilkimsu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    ay istemiyorum ya muhattabı kestiğim kisiler yeniden ekliyor yüzsüz gibi.. sevmiyorum öyle seyleri facedende kopamıyorum lanet olsun

facebook herşeyimize el koydu!!!!!!! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Rafet El Roman - Sende Herşey Yalandı

Rafet El Roman - Sende Herşey Yalandı

SENDE HERŞEY YALANDI gözlerimden tane tane akan yaşlardan ziyade her yerimde ayrı sancı içimde yer yer kanar saklı gel de gör bak şu ömrümden neler çaldın neler kaldı sende sevda sevgi herşey,yalandı mutlu bir aşk görmedim ben çok mu şey istedim senden ömrü eylem ziyan ettin,zalim bildiğim yollar kapandı baktığım her yer karardı yersiz ansız çekti gittin,hain can gücendi can usandı gönül...
  2. Rafet El Roman - Herşey Senin Elinde

Rafet El Roman - Herşey Senin Elinde

gokyuzu kara, kara bulutlu yeryuzu gece gunduz huzunlu care tukenmis kotuler kazanmıs son yolculugum bilinmezlige dur bir an kalbinin sesini dinle derin bir nefes alıp dusun bir kere can senin hayat senin herşet senin elinde(2) ellerim kuru gozlerim yaslı yuzum catlamıs susuz bir bahar care tukenmis kotuler kazanmıs son yolculugum bilinmezlige dur bir an kalbinin sesini dinle derin bir...
  3. "Konu yargının elinde yürüyor..."

"Konu yargının elinde yürüyor..."

İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Ergenekon soruşturmasıya ilgili yorum yapmaktan çekinerek, konunun ''yargının elinde yürüyen bir iş'' olduğunu söyledi. Atalay, bir televizyon programına katılarak gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Yargı sürecinde bir konu olduğu için hükümet olarak bu konuda konuşmadıklarını, değerlendirmede bulunmadıklarını söyleyen Atalay, "Ama bunun belli...
  4. TMSF, Garipoğlu'nun oteline el koydu

TMSF, Garipoğlu'nun oteline el koydu

TMSF, Hayyam Garipoğlu’nun Bakırköy’deki İstanblue Oteli’ne alacaklarına karşılık el koydu. Otele gelen TMSF görevlileri, otel yöneticilerine kararı tebliğ etti. TMSF ayrıca Hayyam Garipoğlu’na ait Aura Otelcilik Hizmetleri A.Ş. ve Aura Turistik Hizmetleri Organizasyon Limited’in yönetim ve denetim kurullarına denetim için görevli atadı.
  5. Facebook Messenger Konum Güncellemesi

Facebook Messenger Konum Güncellemesi

messenger konum güncelleme,facebook messenger konum özelliği ,facebook messenger konum nasıl gönderilir Facebook'un yaptığı değişiklik sonucunda konumunuz, sadece siz isterseniz, ayrı bir mesaj olarak gönderiliyor. Aslında konum paylaşım özelliğini kapatmak, bu değişiklikten önce oldukça kolaydı ancak buna rağmen çoğu kullanıcı, konumunun paylaşıldığını fark etmiyordu. Konum paylaşmanın...

Sayfayı Paylaş