gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Fatih Projesi hakkında bilgi

Konu, 'Faydalı Bilgiler' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Fatih Projesi nedir Fatih Projesi hakkında bilgi

Son dönemlerin en çok konuşlan merak edilen ve popüler konularından biri olan Fatih Projesi hakkında sizlere bu konumuzda detaylı tüm bilgielri sunuyor ve konuyla ilgili merak ettiklerinizi bir nebzede olsa gideriyoruz Melek'ler.

FATİH Projesi ile her sınıfta internete bağlı bir bilgisayar bulunması hedeflenecek.
    Projede, kara tahtanın yerini akıllı tahta alacak. Öğretmenler; bilgisayar, projeksiyon cihazı, özel kalem, tahta olarak kullanılacak platform ve yazılımdan oluşan “akıllı tahtada” harita, grafik ve video gösterimleri yapabilecek. Yaklaşık 2 milyar TL harcanacak projede köy okullarına da bilgisiyar ulaştırılacak.
    Sınıflarda, e-kitaplarla ders yapılacak. Öğretmenler, klasik tahta yerine, doğrudan bilgisayara bağlı tahtalarla ders işleyecek. Öğrenciler, işlenen konuları, tahtadan kendi bilgisayarına aktarabilecek.
    FATİH Projesi ile bilişim teknolojisi araçlarıyla birlikte internetin de bilinçli ve güvenli kullanımını sağlamak için mevzuat düzenlemesi de yapılacak. Milli Eğitim Bakanlığı’nca yürütülecek ve Ulaştırma Bakanlığı’nca desteklenecek projenin ilk yılında ortaöğretim, ikinci yılında ilköğretim ikinci kademe, üçüncü yılında ilköğretim birinci kademe ve okul öncesi kurumlarında bilişim teknolojisi donanım altyapısı, e-içerik, öğretim programı, hizmet içi eğitim ve bilinçli güvenli internet kullanımı aşamalarının tamamlanması amaçlanıyor.

Fatih Projesi hakkında bilgi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Fatih Projesi Akıllı Tahta

Fatih Projesi Akıllı Tahta

Fatih Projesi Akıllı Tahta hakkında bana merak edilen tüm bilgileri yazın arkadaşlar neymiş bu Fatih Projesi Akıllı Tahta bende bir öğrenim:S
  2. Fatih Projesi Pilot Okullar

Fatih Projesi Pilot Okullar

Fatih Projesi Pilot Okullar Merhaba lütfen bu Fatih Projesi Pilot Okullar içersinde yer alan okulların isimlerini listelermisiniz. Bari bilelim nereye gidecek nereye gelmiyecek diye.
  3. Fatih Projesi Tablet

Fatih Projesi Tablet

Fatih Projesi Tablet bilgisayarlar hakkında lütfen detaylı bilgi geçermisiniz buradan. Merak ediyoruz tüm arkadaşlar olarak
  4. Fatih Projesi Detayları

Fatih Projesi Detayları

Fatih Projesi Detayları hakkında lütfen detaylı bir şekilde bilgi verirmisiniz gündemin konusu oldu hala bekliyoruz meraklar içersindeyiz
  5. Fatih-Harbiye Dizisi Konusu Hakkında Bilgiler

Fatih-Harbiye Dizisi Konusu Hakkında Bilgiler

fatih harbiye dizisi fatih harbiye fatih harbiye dizi konusu Sevgili melekler, ünlü yazar Peyami Safa'nın aynı adlı romanından televizyona uyarlanan Fatih-Harbiye dizisi Koliba Film imzasıyla Eylül ayında Fox Tv ekranlarında olacak. Başrolünde Kadir Doğulu'nun oynayacağı dizinin konusu kısaca şöyle.. Çocukluk arkadaşı olan Neriman ile Şinasi İstanbul Üniversitesinde okumaktadır.Bir süre...

Sayfayı Paylaş