gebe
  1. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113

Fazla Kahve Doğurganlığı Azaltıyor!

Konu, 'Kadın Haberleri' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

kahvenin zararları kahve doğurganlığı azaltırmı

Sevgili melekler, bilim adamlarının yaptıkları araştırmaya göre kahve doğurganlığı azaltıyor. Kahvede bulunan kafeinin kadınların yumurtalıklarına zarar vererek doğurganlığı azalttığı ortaya çıktı. Kafein kadınların yumurtalıklarında ki tüplerin kas etkisini azalttığını belirten bilim adamları, doğurganlığı düşürdüğünü belirtti. Kadınları olumsuz yönde etkileyen kafein, daha bir çok şeye neden oluyor. Bilim adamları fareler üzerinde yaptığı araştırmada, kafeinin yumurtalıklarda ki kaslara zarar veriyor ve kas duvarında ki hücreleri olumsuz yönde etkilediğini saptadı. Bilim adamları gereğinden fazla kahve içen kadınların, içmeyen kadınlara oranla hamile kalma şanslarının normale oranla daha geç olduğunu belirtiyor. Siz siz olun bebek düşünüyorsanız bu haberimizi ciddiye alın..

smiley ve karakuzu bunu beğendi.
  2. karakuzu

karakuzu Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    476
    Ödül Puanları:
    113
    Ben cok severim kahveyi ama kafeinsiz olandan aliyorum. Kahveyi sevip cocuk sahibi olmak isteyenlere de tavsiye ederim hic bir yan etkisini gormedim ben :tik:

smiley bunu beğendi.
  3. smiley

smiley Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    925
    Ödül Puanları:
    113
    ben önceleri güne 5-6 fincan icerdim calisirken. Hamis kalinca günde bire biraktim
    eger rabbim bebek Kismet edecekse eder, eger etmeyecekse o bu bahane bence...
    simdi bende eger canim birden fazla kahve isterse kaffeinsiz iciyorum bebiye zarar vermesin diye... ama yoksa tansonum normalde cok düsük oldugu icin kahveye ve koffeine ihtiyacim oluyor :D

karakuzu bunu beğendi.
Fazla Kahve Doğurganlığı Azaltıyor! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. kahvenin ne kadarı  fazladır?

kahvenin ne kadarı fazladır?

Fazla fincan kahveye düşkünlük, rahatsızlık, huzursuzluk, uykusuzluk, heyecan, bulantı, kusma ve yüzde kızarıklık gibi semptomlara neden olabilir. Ciddi doz aşımının semptomları ise sayıklama ve nöbeti de içerir. Alarm halinde olma durumunu artırır İnsan vücuduna etkilerinin yanında, kafein genel olarak merkezi sinir sistemini uyararak zihinsel beceriyi, ilgiyi ve alarm halinde olma...
  2. Bir sigara bile doğurganlığı azaltıyor

Bir sigara bile doğurganlığı azaltıyor

Hollandalı bilim adamlarının yaptığı araştırmaların sonuçları, günde bir sigara içen bir kadının doğurganlık şansının bile hiç içmeyenlere göre yüzde 28 oranında azaldığını gösterdi. Sonuçları, İngiltere’nin ünlü Human Reproduction dergisinde yayımlanan araştırmaya göre, sigara içen kadınların sağlıklı doğum yapma şansları da üçte bir oranında azalıyor. Sigaranın kadının doğurganlık yaşını...
  3. Kahve rahim ağzı kanserini azaltıyor!

Kahve rahim ağzı kanserini azaltıyor!

Kahvenin, rahim ağzı kanserine yakalanma riskini azaltabileceği bildirildi. Japonya Sağlık Bakanlığının talebiyle Ulusal Kanser Merkezinin yaptığı araştırma, çok kahve içen kadınların rahim ağzı kanserine yakalanma riskinin daha az olabileceğini ortaya koydu. Bilim adamları, 40-69 yaşlarındaki 54 bin kadının sağlık durumunu 15 yıl boyunca izledi. Bu dönemde söz konusu...
  4. Stres doğurganlığı azaltıyor

Stres doğurganlığı azaltıyor

Meleklerim yaşamımızın en önemli sorunlarından biri stres.Stres diyip geçmeyin günlük yaşamımızı olumsuz etkiliyor.Stres doğurganlığı azaltan çok önemli bir sorun kızlar.Bakalım ne kadar etki ediyor.. Anadolu Sağlık Merkezi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Aydın Arıcı, hem testislerin hem de yumurtalıkların fazla kilodan olumsuz yönde etkilendiklerini söyledi ve...
  5. Kahve İçmek Ölüm Riskini Azaltıyor

Kahve İçmek Ölüm Riskini Azaltıyor

kahve içmenin faydaları kahve ömrü uzatıyor Merhaba Sevgili Melek'ler, bu yazımızda benim ve ailem gibi kahve tutkunu olan herkese güzel bir haberim var :) Arkadaşlar az önce netten edindiğim habere göre, kahvenin faydaları arasında ömrü uzatması da yer alıyormuş. Uzun ve sağlıklı yaşam için faydalı olan kahvenin haberine geçelim şimdi. Günde 3 fincan kahve ölüm riskini yüzde 10 azaltıyor...

Sayfayı Paylaş