Fazla Kahve Doğurganlığı Azaltıyor!

TİTAN

*Melekler Mekanı*
Fazla Kahve Doğurganlığı Azaltıyor!
kahvenin zararları
kahve doğurganlığı azaltırmı

Sevgili melekler, bilim adamlarının yaptıkları araştırmaya göre kahve doğurganlığı azaltıyor. Kahvede bulunan kafeinin kadınların yumurtalıklarına zarar vererek doğurganlığı azalttığı ortaya çıktı. Kafein kadınların yumurtalıklarında ki tüplerin kas etkisini azalttığını belirten bilim adamları, doğurganlığı düşürdüğünü belirtti. Kadınları olumsuz yönde etkileyen kafein, daha bir çok şeye neden oluyor. Bilim adamları fareler üzerinde yaptığı araştırmada, kafeinin yumurtalıklarda ki kaslara zarar veriyor ve kas duvarında ki hücreleri olumsuz yönde etkilediğini saptadı. Bilim adamları gereğinden fazla kahve içen kadınların, içmeyen kadınlara oranla hamile kalma şanslarının normale oranla daha geç olduğunu belirtiyor. Siz siz olun bebek düşünüyorsanız bu haberimizi ciddiye alın..

kahve-d4.jpg

Ben cok severim kahveyi ama kafeinsiz olandan aliyorum. Kahveyi sevip cocuk sahibi olmak isteyenlere de tavsiye ederim hic bir yan etkisini gormedim ben :tik:

ben önceleri güne 5-6 fincan icerdim calisirken. Hamis kalinca günde bire biraktim
eger rabbim bebek Kismet edecekse eder, eger etmeyecekse o bu bahane bence...
simdi bende eger canim birden fazla kahve isterse kaffeinsiz iciyorum bebiye zarar vermesin diye... ama yoksa tansonum normalde cok düsük oldugu icin kahveye ve koffeine ihtiyacim oluyor :D

Geri