gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113

Fazla Kiloların Yol Açtığı Hastalıklar

Konu, 'Tüm Sağlık Konuları' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Bu konu fazla kiloların yol açtığı hastalıklar hakkın da bilgilere yer vermektedir. Günümüz de şişmanlık artık önemli bir sorun haline gelmiştir. Dünya obeziteye karşı savaş açar ken ülkemiz de ise son yıllar da bu konu ile ilgili önemli bilgiler kişilere verilmeye devam ediliyor.

Fazla kilolar bir insanın vücudunda çok önemli hastalıklara yol açabiliyor. Herşeyin fazlasının zarar olduğu gibi kilolardan da bir an önce kurtulmanızı tavsiye ederek, formda ve zinde bir vücut için mutlaka sporu ve diyeti eksik etmemenizi öneriyoruz.

Diyabet: Hastaların %20’si aşırı kilo sebebidir. Diyabet dünyada görülen ölüm sebeplerinden birisidir.

Safrakesesi Taşı: Aşırı kilolu orta yaşlı kadınlar, bu sorunla özellikle karşılaşırlar. Taş oluşturmuş safrakesesi, patlamadan alınmalıdır.

Kalp Krizi: Aşırı kilolu bayanlarda kalp krizi riski yüksektir. Kalp krizi ölüme neden olabilir.

Felç: Beyindeki kanama sonucu oluşur. Aşırı kiloluk orta yaşlı bayanlarda görülme riski yüksektir.

Damar Tıkanıklığı: Aşırı şişmanlık damar sertliğine ve damar duvarlarının yavaş yavaş kolesterolle kaplanıp elastikiyetini kaybetmesine ve kan dolaşımı düzeninde aksaklıklara yol açar

Asena_Sule bunu beğendi.
  2. Asena_Sule

Asena_Sule Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    990
    Ödül Puanları:
    163
    ben 55 kilodan 70 kiloya çıktım ilaçalrdan doalyı 1 yıl içinde hep zayıf biriydim bünyem kaldırmadı kiloyu topuk dikeni bel fıtığı mide rahatsızlığım çıktı ortaya kilo hiç ityi bişey değil ialaçlrıda bıraktım artık kilo vermeye çalşıyorum

3. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113
    İnş verirsin canım ilaçlardan bazen gerçektende kilo alınıyor bende bir ara almıştım ama doğum kilomdan daha zor verdim nedense...

Fazla Kiloların Yol Açtığı Hastalıklar konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Fazla Kilolardan Kurtulmanın 8 yolu

Fazla Kilolardan Kurtulmanın 8 yolu

Sevgili arkadaşlarım hepimiz biliyoruz ki fazla kilolardan kurtulmanın yolu sağlıklı beslenmekden geçiyor. Peki doğru ve sağlıklı beslenmek için ne yapmalısınız biliyormusunuz. İşte size kötü alışkanlıklardan kurtulmanın 8 yolu :tik: 1. Yalnızca acıktığınızda yemek yiyin. Her zaman söylendiği gibi az ve sık yediğinizde hiçbir zaman aç kalmamış olursunuz. Yemek aralarında hafif ve sağlıklı...
  2. Sigaranın Yol Açtığı Hastalıklar nelerdir

Sigaranın Yol Açtığı Hastalıklar nelerdir

Merhaba arkadaşlar acaba Sigaranın Yol Açtığı Hastalıklar nelerdir bu konuda bilginiz var ise lütfen bana Sigaranın Yol Açtığı Hastalıklar nelerdir yazın.
  3. Fazla Kilolardan Kurtulmanın Yolu Kas Kitlesini Çoğaltmak!

Fazla Kilolardan Kurtulmanın Yolu Kas Kitlesini Çoğaltmak!

fazla kilolardan kurtulmak için, kilolardan nasıl kurtulabilirim, fazla kilolar nasıl gider Sevgili melekler, fazla kilolardan kurtulmanın yolu, tüketilen gıdalara dikkat edilmesinin yanı sıra mutlaka ve mutlaka spor yapma gerekliliğidir. Sporla arttırılan kas kütlesi sağlık açısından çok önemlidir. Vücut geliştirme antrenörlüğü yapan Murat Atılgan spora yeni başlayanlara tavsiyelerde...
  4. Doğum Sonrası Fazla Kilolardan Kurtulmanın Yolları

Doğum Sonrası Fazla Kilolardan Kurtulmanın Yolları

doğumdan sonra nasıl kilo verilir,doğum sonrası fazla kilolardan nasıl kurtulurum,doğum sonrası zayıflama,doğum sonrası fazla kilolardan kurtulma yöntemleri hakkında bilgiler Kadınların en büyük sorunlarından biri olan doğum sonrası kilolardan kurtulmak sanıldığı gibi zor değildir. Doğumdan sonra birçok kadın hamilelik döneminde aldığı kiloları verememekten şikayet eder oysa bu kilolardan...
  5. Kilo almaya neden olan hastalıklar

Kilo almaya neden olan hastalıklar

Kilo sorunu , kadın erkek her cinsin her yaş gurubunun kabusu.Sağlık açısından zararlı olan aşırı kilo kontrol altına alınmaz ise ciddi rahatsızlklara yol açabiliyor.Su içsem yarıyor ,kilo alıyorum diyorsanız yazımızı dikkatlice okumanızı tavsiye ederiz.Zira aldığınız kiloların nedeni bir takım rahatsızlıklar olabilir.Kilo almanın nedenleri sıralamadan önce ; Kilo veremiyorum nedeni nedir ?...

Sayfayı Paylaş