gebe
  1. Lamazi

Lamazi Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    27
    Ödül Puanları:
    0

Fırfnda Makarna

Konu, 'Makarnalar' kısmında Lamazi tarafından paylaşıldı.

Malzemeler

1 paket fırın makarna
    2 yemek kaşığı un
    3 bardak süt
    2 çorba kaşığı tereyağ
    1 adet yumurta
    2 su bardağı kaşar rendesi

Yapılışı

makarnalar tuzlu suda haşlanır. ayrı bir tencerede tereyağ eritilir un katılarak kokusu çıkana kadar kavrulur. süt azar azar eklenerek katılaşana kadar karıştırılarak pişirilir. tuzu katılır. mikserle biraz karıştırılır ve yumurta eklanarak yüksek devirde çırpılır. 1 su bardağı kaşar rendeside beşamel sosunun içine katılır.
    daha sonra beşamel sostan 1 kase kalacak kadar ayrılır ve gerisi makarnaya katılır iyice karıştırılır makarnaların her tarafının bulanması sağlanır.fırın tepsisine yayılır. geriye kalan beşamel sos üzerine yayılır geri kalan 1 su bardağı kaşar da üzerine serpilir ve 180 derecede kaşarlar eriyip kızarana kadar pişirilir.

2. bilyana

bilyana Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    annemin makarnasından daha güzel gibi görünüyor walla, denyeceğim

3. Marin

Marin Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    cok severim makarnayi, hercesidini denerim valla bunuda deneyecegim cok lezettli gözüküyo

4. seeda

seeda Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    makarna vazgeçilmez lezzet...muhakkak deneyeceğim..

5. gamselim

gamselim Mekanın en şık Meleği Üye

Beğenilen Mesajlar:
    185
    Ödül Puanları:
    63
    fırında makarna derken normal makarna olsa olmaz mı balım...

6. berennaz

berennaz Forum Okuru

fırında makarna hiç denemedim denemek lazım

7. $ul€

$ul€ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    424
    Ödül Puanları:
    0
    kızlar illaki fırın makarnası bulmanıza gerek yok normal makarnada oluyor...ben yapıyorum ...ama daha önce bir bilenle yapmak gerekiyo...yoksa hamur olma ihtimali var :D

8. gamselim

gamselim Mekanın en şık Meleği Üye

Beğenilen Mesajlar:
    185
    Ödül Puanları:
    63

cok sagoll şulem yaaa ben hep yiyen taraf oldum hiç yapmadım cokta yapmak istiyom hadiii hayırlısı...
    gızz bir deee kaynanam istiyooo offff işin içinde rezil olmakta var daha gelin olmadan beceriksiz cıkmasın adım offf... ne etcem ben yaww...:sin:

9. $ul€

$ul€ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    424
    Ödül Puanları:
    0
    sende sütü o kadar çok koyma canım fırınına güveniyorsan sorun yok ama korkuyorsan fırın arada sırada tuhaf işler yapıyorsa sütü 3 bardak değilde 1.5 bardak koy...ama makarnalar iyi pişmiş olsun balım emi :D

ve ben un koymuyorum hiç
    daha güzel oluyo :tik:

ve hatta içine sucuk pastırma yada sosis gibi seylerde çok yakışıyor :D

10. ilkimsu

ilkimsu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    ay bizim resttede olmazsa olmaz okadar yapıyorlar ama hic yemedim :D

11. cns_01

cns_01 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    95
    Ödül Puanları:
    0
    Selam kizlar.. bende cok yaparim bunu - cünkü en kolay yapilan yemek bu :D:D

ama ben biraz farkli yapiyorum - ayri bi konu acmak istemedim.. Ondan buraya ekliyorum size sorun olmazsa :D:D

Malzeme:
    500 gr. Makarna (ben Eriste makarna kullaniyorum ki bu "Bandnudeln"in türkcesiyse.. böyle uzun ve kenari kalin! :))

2 Bardak Süt (hmm.. benim bir bardakim 125gr. oluyor - yani 250 gr. Süt koycaksiniz :p)
    2 Yumurta
    yarim Tatli kasigi tuz
    1 yuvarlak Beyaz peynir (ne kadar gram bilmem :))

Yapilis:
    Önce Makarnayi normal yani 12 dk. (gerci makarnanin üstünde yaziyor dakkasi :D) 1 tatli kasiki tuz koyupta hasliyorsunuz - sonradan süzün + yaglayin.. Daha sonra bir tepsiye serin bunu. Icine bir beyaz peyniri elinizle "parcalayin" & makarna ile karistirin. Ayriyetten bir kapta yumurtalari bir catalla cirpin, icine daha sonra yarim tatli kasiki tuz + Süt ekleyip yine karistirin. Tüm malzemeyi daha sonra makarnanin üstüne yayarak dökün. Dilerseniz üstüne kasar peyniri rendeleyebilirsiniz.

Sonradan.. ben 200 derecede firinda yarim saat (yani üstü kizarana kadar) pisiriyorum.

Tarif bu kadar basit :) Ben hep Besamel Sosda yapiyorum ayriyetten üzerine - öylede cok güzel oluyor.. Yani zevke bagli birsey bu :) Vede.. pisireceginiz tepsiye.. Eger büyükse, üstüne 2 ölcek Besamel sosu yapin. Böylece daha lezzetli oluyor.. ;)

Ha aklima gelmisken Besamel sos Tarifinide vereyim:

• 2 Su bardagi Süt
    • 1,5 kasIk Margarin
    • 2 Corba kasIki Un

Hadi mjkxladim hepinizi - afiyetle yiyin :D

12. ahueda

ahueda Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    74
    Ödül Puanları:
    28
    misafirim gelirken yaparim genelde börek gibi olur :)

hem cabuk oluyor hem cok basit

13. SaBıR MeLeĞi

SaBıR MeLeĞi Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    47
    Ödül Puanları:
    28
    ellerine sağlık cnm akşama bende yapıcam:D

Fırfnda Makarna konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Sicilya Makarna

Sicilya Makarna

Sicilya Makarna Malzemeler: - 1 paket burgu makarna, - 2 adet sosis, - 1 adet kuru soğan, - 3 diş sarmısak, - 1 adet domates, - 2 adet yeşil biber, - 3 yemek kaşığı konserve bezelye, - 8-10 adet konserve mantar, - 2 yemek kaşığı susam, - 1 yemek kaşığı fesleğen, - 1 tatlı kaşığı biber salçası, - 1 yemek kaşığı domates salçası, - Tuz, karabiber. Yapılışı: Makarnayı tuzlu suda...
  2. Makarna

Makarna

Rüyada makarna görmek , o rüyayı görenin, felaket bir şekilde obur olduğuna işarettir. Rüyada makarna ufak zararlara uğrayacaksınız demektir. Rüya sahibi bir kadınsa, yakında bir erkekle ilişkiye gireceğine yorumlanır. Ufak zararlara uğrayacaksınız. Rüya sahibi bir kadınsa yakında hayatına yabancı bir erkeğin gireceği anlamına gelir. Hayırlı iş ve kısmettir.Rüyada makarna görmek, o rüyayi...
  3. Makarna dağıtırken makarna olacaktı

Makarna dağıtırken makarna olacaktı

MAKARNA DAĞITIRKEN MAKARNA OLACAKTI ŞARKICI AYLİN COŞKUN, GEÇTİĞİMİZ GÜNLERDE ÇORUM EKONOMİK PAZAR’IN AÇILIŞ KONSERİNDE AZ DAHA EZİLİYORDU.. Hayranlarına ilk önce konser veren Coşkun, daha sonra kendisini izlemeye gelen konuklara makarna dağıttı. Ünlü şarkıcının elinden makarna almak için çaba gösteren vatandaş bir anda izdihama neden oldu. Elinde makarna dağıtırken neye uğradığını şaşıran...
  4. etlı(!)makarna

etlı(!)makarna

canum abicim benım bıdanem kucuk abım hanı sen askere gıdecektın ben ve kuzın melos daha kuccccuktuk hanı orta okula gıdıyorduk o gece melıkelerde sabahlamıstk sabahta senın asker eglencen cıkınca cok sınırlenmıstık hanı uykusuz uykusuz ıs yaptırıyolar senın yuzunden bıze dıye sonra sen oglen bı ara eve geldın ve yemek hazırlayın bana dedın melosla bızde sana makarna ısıtıp getırdık sonra...
  5. Patlıcanlı Makarna

Patlıcanlı Makarna

patlıcanlı makarna tarifi patlıcanlı makarna tarifleri patlıcanlı makarna Patlicani cok severim. Makarnayida öyle.Hele patlicani da bahceden organik ise ooooo...Eh ikiside bir araya gelince tadini siz tahmin edin.Simdiden afiyet olsun arkadaslar :) Malzemeler 500 gr Makarna 1 Patlican 1 Domates 1 Biber Salca Tuz Karabiber Yag Yapilisi Makarnalar haslanirken, küp küp kesilmis ve tuzlu...

Sayfayı Paylaş