gebe
  1. esennruzgar

esennruzgar Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    748
    Ödül Puanları:
    0

Fırında Domates Sandalı

Konu, 'Mezeler - Ordövrler' kısmında esennruzgar tarafından paylaşıldı.

domates sandalında kaşar peyniri domatesli kaşar peynirli sandal tarifi burada arkadaşlar. davet sofralarının vazgeçilmezi olacak domates sandalımız hem çok pratik hemde çok lezzetli ve gösterişli...

DOMATESLERİ İKİYE KESİP ÜZERİNE ZEYTİNYAĞI KEKİK SÜRÜP FIRINDA 5 DK YUMUŞAMASI İÇİN PİŞİRDİM
    YUMUŞADIKTAN SONRA ÇIKARIP ÜZERİNE KAŞAR PEYNİR KOYDUM VE TEKRAR FIRINLADIM.

10 FIRINDA KALDIKTAN SONRA SERVİS TABAĞIMA ALDIM.

dünüş, SadmiN ve CeMoŞ bunu beğendi.
  2. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    970
    Ödül Puanları:
    113
    Evet evet biliyorum ben bu yemek Mustafa Sandal'ın en sevdiği yemek heralde değil mi :D:D

3. esennruzgar

esennruzgar Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    748
    Ödül Puanları:
    0
  4. merve sandal

merve sandal Forum Okuru

ayy lakaytt insanlar.. Mustafa'nın tırnağı bile olamazsınız en sevdiği yemek hakkında olmayan beyninizle fikir üretmeye çalışıyorsunuz

5. ay prensesi

ay prensesi Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    resimleri gördüm ve ağzım sulandı.

Fırında Domates Sandalı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. domates reçeli

domates reçeli

Malzemeler 1 kg erik domates 7 su bardagi toz seker 2 su bardagi su 1 çay kasigi limon tuzu 1 paket vanilya 10 su bardagi kireç suyu Yapilis Tarifi Kireçli suyun hazirlanisi:12 su bardagi suya yumurta buyuklugunde sonmemis kireç konur ve eritilir.5 saat bekleyen kirecli suyun kireci dibine çokunce yuzundeki su alinir. Domateslerin kabuklarini soyup cekirdeklerini cikartip kirecli suda 3...
  2. Domates Salçası

Domates Salçası

domates salçası salçanın tarihçesi domates salçası nasıl yapılır Malzemeler 12 domates 2 çorba kaşığı sade yağ 2 çorba kaşığı un 2 su bardağı su yarım bardak etsuyu yeteri kadar tuz, biber Yemeğin Tarifi Yıkanan domatesleri ikiye bölüp bir tencereye koyun, suyu, tuzu ve biberi ekleyerek 20 dakika kadar kaynatıp, kevgirden geçirin. Diğer taraftan sade yağın içinde unu kavurun ve domatesli...
  3. Fırında Sarmısaklı Domates (4 Kişilik)

Fırında Sarmısaklı Domates (4 Kişilik)

Malzemeler 4 dilim ince kesilmiş kepek ekmeği veya tost ekmeği 4 adet iri domates Yarım tatlı kaşığı kekik 1 limonun suyu 2 çorba kaşığı zeytinyağı 1 çorba kaşığı sirke 1 çay kaşığı esmer şeker 1 baş sarmısak (ikiye bölünmüş) Yarım su bardağı küp küp doğranıp haşlanmış enginar 1 çorba kaşığı ince kıyılmış maydanoz Tuz, karabiber Yemeğin Tarifi Ön hazırlık olarak fırını ısıtın. Domatesleri...
  4. Domates Turşusu

Domates Turşusu

Malzemeler Domates, tuz, sarımsak Yemeğin Tarifi Normal iriliğe ulaşmış, yeşil rengi sarı-beyaza dönmüş veya hafif kızarmış, halk arasında “çakır domates” olarak isimlendirilen sert yapılı domatesler turşu için uygundur. Yeşil domateslerden turşu yapıldığı zaman, turşu tatsız olur ve rengi esmerleşir. Olgun domatesler kullanılırsa turşuda yumuşama, ezilme, kabukta aynlmalar meydana gelir....
  5. Fırın

Fırın

Tandır ve fırın gibi şeyler, kişinin malını muhafaza ettiği sandığa, mahzene, kasaya ve diğer şeylere, İnsanın eşi ve çocuklarına, Mahalle fırını insanların topluca sahip oldukları müşterek dünyalığa, Fırın yahut tandırı kızdırmak menfaat ve kazanca, Kışş mevsimi fırın ağzına yakın durmak yahut tandırın karşısında oturmak rahatlığa, Fırın ve tandır ateşinden tacil olduğunu yahut bir yerinin...

Sayfayı Paylaş