gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Fırında tavuk nasıl yapılır resimli

Konu, 'Tavuk Yemekleri' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

fırında tavuk nasıl kızarır fırında tavuk tarifi fırında tavuk yemekleri

Kırmızı etten daha uygun fiyatlı olan tavuk, maliyetinden ötürü genelde tüm evlerin baş yemekleri arasında yer alır. Biz de bu yazımızda tavuk yemekleri tarifleriniz arasına bir yenisini daha eklemek istiyor ve fırında tavuk nasıl yapılır diyenler için, fırında tavuk tarifi sunuyoruz Melek'ler.

MALZEMELER

8 parça tavuk eti
    1 adet soğan
    üç-dört diş sarmısak
    3 çorba kaşığı limon suyu
    3 çorba kaşığı sirke
    sıvı yağ
    kekik
    3 adet defne yaprağı
    kırmızı pul biber
    ketçap
    tuz, karabiber

HAZIRLANIŞI
    Sekiz parça tavuk payreks bir kaba dizin. Bir tencerede sıvıyağ ile ince kıyılmış soğan, sarmısak, sirke, limon suyu, tuz, karabiber, kekik, defne yaprağı, kırmızı pul biber ve ketçabı birbuçuk su bardağı su ile iyice kaynatın.
    Bu karışımı, tavukların üzerine döküp, alüminyum folyo ile kapatın. Orta derecedeki fırında altmış dakika pişirin.

Fırında tavuk nasıl yapılır resimli konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Resimli , Denenmiş Fırın Poşetinde Sebzeli Tavuk ( Fırında Etli Türlü )

Resimli , Denenmiş Fırın Poşetinde Sebzeli Tavuk ( Fırında Etli Türlü )

fırında poşette sebzeli tavuk fırın poşetinde sebzeli tavuk fırında poşette fırın poşetinde patatesli Merhaba meleklerim dün bir kaç tarifi birleştirip bir yemek çıkardım ortaya ve sonuç gerçekten muhteşemdi :)Görüntü de gerçekten çok güzel zaten ve yağ çok az kullanıldığından çok da sağlıklı .Deneyin pişman olmayacaksınız... Malzemeler: * 2 adet patlıcan * 2 adet patates *...
  2. Resimli Fırında Bütün Tavuk (Denenmiş)

Resimli Fırında Bütün Tavuk (Denenmiş)

fırında bütün tavuk firinda bütün tavuk fırında kızartma tarifi resimli kızartması Merhaba meleklerim şimdi sizlere yılbaşında yaptığım ve eşimle aafiyetle yediğimiz tavuk tarifini vereceğim. Gerçekten bi harikaydı. Hala tadı damağımda doğrusu .:D
  3. Fırında tavuk için tavuk nasıl hazırlanır?

Fırında tavuk için tavuk nasıl hazırlanır?

Fırında tavuk için tavuk nasıl hazırlanır? Mutfakta henüz acemi bir ev kadınıyım ve sizden yardım bekliyorum acaba Fırında tavuk için tavuk nasıl hazırlanır?
  4. Resimli Fırında tavuk için tarifleri

Resimli Fırında tavuk için tarifleri

Fırında tavuk için tarifler fırında tavuk nasıl hazırlanır Resimli Fırında tavuk için tarifleri Fırında tavuk mu yapacaksınız? Ve nasıl yapacağınızı bilmiyor sunuz ya da emin mi değilsiniz? O halde biz size bu konuda yardımcı olalım Melek'ler:) İşte size fırında tavuk yapmanın püf noktaları şekerlerim:) Fırında Tavuk Malzemeleri; 1 kg but 1/2 kg patates 1 çorba kaşığı salça 1/2 çay...
  5. fırında tavuğun sosu nasıl yapılır?

fırında tavuğun sosu nasıl yapılır?

Kzlsr acıll br soru fırnda tavuk baget yapcam bana sosunn tarfnı bılen varsa hemen soyleyebılır mıı

Sayfayı Paylaş