gebe
  1. THESECRET

THESECRET "Adalet olunca yiğitliğe lüzum kalmaz"

Beğenilen Mesajlar:
    223
    Ödül Puanları:
    63

Yılbaşına özel fırında tavuk tarifi

Konu, 'Yemek Tarifleri' kısmında THESECRET tarafından paylaşıldı.

yılbaşı gecesine özel tavuk tarifi,yılbaşı için fırında tavuk tarifi,yılbaşı fırında tavuk tarifi,yılbaşı gecesi fırında tavuk nasıl pişirilir yeniyıl tavuğu.jpg

Fırında tavuk malzemeleri
    1 bütün tavuk
    2 limon
    6~8 diş sarımsak
    2~3 dal biberiye
    2~3 sap taze kekik
    3~4 dal adaçayı
    60 gr tereyağı
    Tuz
    Karabiber

Fırında tavuk hazırlanışı
    Fırında tavuk: Bütün tavuğu iyice yıkayıp kurutun. Cam fırın kabına göğüs kısmı üstte kalacak şekilde koyun. Kanatlarını tavuğun altına doğru sıkıştırın. Biberiye, taze kekik ve adaçayı yapraklarını kıyın. Sarımsakların kabuklarını soyup 1 tanesini ezin, diğerlerini bütün bırakın. 1 limonun kabuğunu soyun ve yuvarlak dilimleyin. Diğer limonu dörde bölün. Küçük bir kasede yumuşatılmış tereyağı, kıyılmış otları ve 1 diş ezilmiş sarımsağı tuz ve karabiberle karıştırın. Karışımı tavuğun derisini kaldırarak altına sürün. Dilimlediğiniz limonları da derinin altına yerleştirin. Kalan tereyağını tavuğun üstüne sürün. Sarımsakları ve dörde bölünmüş limonu tavuğun içine doldurun. İsterseniz taze baharat da ekleyebilirsiniz. Bacaklarını mutfak ipiyle bağlayın. üzerine tekrar tuz ve karabiber serpin. önceden 180 derecede ısıtılmış fırında yaklaşık 1 saat pişirin. Sonra ısıyı 220 dereceye yükseltin ve 20 dakika daha kızarana kadar pişirin. 10 dakika dinlendirip servis yapın.Fırında tavuk artık hazır, afiyet olsun.

Son düzenleme: 30 Aralık 2014
    Arzu 18 bunu beğendi.
  2. Arzu 18

Arzu 18 Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    37
    Ödül Puanları:
    18
    Bende yılbaşı menüsünde yaptım fırında tavuk. Ama başka bi tarifle. Çok güzel oldu. Tavuğun göğüs kısmını böldü m.sonra 1yemek k.salça. yoğurt. Sıvı yağ. Kara biber tuz. Kimyon karıştırdı m hepsini. Tavuğu da bi güzel tuzladim. Sonra her yerine sürdüm o karışığı. 1saat kadar beklettim yanında patates havuç soğan böldü m koydum. Fırında bi güzel pişirdim.inanin rengide çok güzel oldu tadıda..

THESECRET bunu beğendi.
  3. THESECRET

THESECRET "Adalet olunca yiğitliğe lüzum kalmaz"

Beğenilen Mesajlar:
    223
    Ödül Puanları:
    63
    afiyet olsun .. tarif için teşekkürler

Arzu 18 bunu beğendi.
Yılbaşına özel fırında tavuk tarifi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Fırındaki Tavuk!

Fırındaki Tavuk!

Bu öykü Yeni Zelanda'dan Kay Martin' e ait: Akşam yemeğine arkadaşlarını çağıran Kay, yemekten önce küçük bir aperatif hazırlarken bir tavuğun acı acı bağırdığını duyar. Sesin nereden geldigini merak eden Kay bahçeye çıkar. Bahçede bir şey göremez. Ancak ses daha yakınlardan, hatta mutfaktan gelmektedir. Giderek yükselen sesin kaynağını keşfettigi zaman tüyleri diken diken olur. Kızarmasi...
  2. Fırında Soslu Bütün Tavuk Tarifi

Fırında Soslu Bütün Tavuk Tarifi

fırında bütün tavuk tarifi bütün tavuk fırında nasıl pişirilir nasıl pişirilir tarifleri yapılır Yılbaşı sofranızda hindi yerine tavuğu tercih edenler için çok lezzetli yapılışı bir o kadar pratik fırında soslu tüm tavuk tarifini paylaşıyorum.Şimdiden ellerinize sağlık afiyet olsun şekerler:) 1 Küçük Boy Bütün Piliç 1 Paket Knorr Dağ Kekikli Susamlı Tavuk Harcı 2 Yemek Kaşığı yoğurt...
  3. Fırında tavuk için sos tarifleri......

Fırında tavuk için sos tarifleri......

arkadaşlar fırında tavuk yapıcak olan arkadaşlarımıza önerileriniz nedir sos için marifetli bilgilerimizi paylaşalımm..... :thanks: :hey::hey: önce ben söyliyim....
  4. Resimli Fırında tavuk için tarifleri

Resimli Fırında tavuk için tarifleri

Fırında tavuk için tarifler fırında tavuk nasıl hazırlanır Resimli Fırında tavuk için tarifleri Fırında tavuk mu yapacaksınız? Ve nasıl yapacağınızı bilmiyor sunuz ya da emin mi değilsiniz? O halde biz size bu konuda yardımcı olalım Melek'ler:) İşte size fırında tavuk yapmanın püf noktaları şekerlerim:) Fırında Tavuk Malzemeleri; 1 kg but 1/2 kg patates 1 çorba kaşığı salça 1/2 çay...
  5. yılbaşı için fırında hindi tarifi varmı ?

yılbaşı için fırında hindi tarifi varmı ?

Melekler merhaba.Ben Asuman.Yılbaşı için hindi aldım ama bir sürü hindi fırın tarifi var. Siz de bir tarif yazarsanız orta yolu bulup nasıl pişireceğime karar vereceğim :)

Sayfayı Paylaş