gebe
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

Garanti Belgesinde E-imza

Konu, 'Ekonomi-Finans-Borsa' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

Yılbaşından itibaren üretilen ve ithal edilen her ürün için garanti belgesi onaylatılması zorunlu olacak. Sanayi ve Ticaret Bakanlığı'nın Garanti Belgesi Uygulama Esaslarına Dair Yönetmelik'te yaptığı değişiklik Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre, yıl başından itibaren imalatçı-üretici ve ithalatçı firmalar, her cins ve marka mal için garanti belgesi onaylatmak zorunda.

Tüketicinin ve Rekabetin Korunması Genel Müdürlüğü, başvuruları değerlendirirken gerek duyarsa tüketicilerin çıkarlarını korumak için ürünle ilgili incelemeleri yapmaya ve yaptırmaya yetkili olacak.

Garanti belgesi başvuruları, bakanlığın internet sayfasından, elektronik imzayla yapılacak. Sanayi Mallarının Satış Sonrası Hizmetleri Hakkında Yönetmelik eki listede yer alan mallar için yapılan garanti belgesi başvuruları sırasında, Satış Sonrası Hizmetleri Yeterlilik Belgesinin ibrazı zorunlu olacak.

Malın bakım gerektirmemesi, tamirinin mümkün olmaması, kullanım ömrü süresince arızalanması durumunda yenisiyle değiştirileceğinin taahhüt edilmesi gibi durumlarday Satış Sonrası Hizmetleri Yeterlilik Belgesi aranmayabilecek.

kaynak

Garanti Belgesinde E-imza konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Belge

Belge

Resmi belge görmek, bir arkadaşın ya da ailede birinin evlenmesine, ya da tapuyla ilgili işiniz olacağına işarettir.Okuldan belge verilmesi, hiçbir zaman uğraştığınız işlerin yolunda gitmeyeceğine ve her alanda başarısız olacağınıza işarettir. Resmi belge görmek, bir arkadaşın ya da ailede birinin evlenmesine, ya da tapuyla ilgili işiniz olacağına işarettir.Okuldan belge verilmesi, hiçbir...
  2. Hackerlere e-imza darbesi

Hackerlere e-imza darbesi

Banka hesaplarını ele geçirmesini engellemek için uygulama genişletilecek. Son yıllarda sanal alemin korkulu rüyası haline gelen hackerların, internet banka hesaplarını ele geçirmesini engellemek için ''e-imza'' uygulamasının yaygınlaştırılması istendi. Sanal Banka Mağdurları (SBM) Derneği Başkanı Cem Polatoğlu, yaptığı açıklamada, internet bankacılığında ''e-imza'' uygulamasının mutlaka...
  3. Duyguları ifade eden yazılı imzalar

Duyguları ifade eden yazılı imzalar

yazılı forum imzaları forum imzaları yazılı duygusal imzalar duygusal videolar duygu ifade eden resimler Benim imzam duygularımı ifade eden slogan şeklinde olsun diyorsanız ve bu imzalarınızı hareketli istiyorsanız işte tam sizlik imzalar
  4. E-Okul Uyumlu Online Lise Belge Hesaplama hakkında bilgi

E-Okul Uyumlu Online Lise Belge Hesaplama hakkında bilgi

E-Okul Uyumlu Online Lise Belge Hesaplama hakkında sizden yardım istiyorum nereden E-Okul Uyumlu Online Lise Belge Hesaplayabilirim acaba
  5. e-imza almak istiyorum nasıl alabilirim

e-imza almak istiyorum nasıl alabilirim

Merhaba benim e-imza almam gerekiyor ama nasıl yapacağımı bilmiyorum.Bilgisi olan ve bana yardımcı olabilecek bir arkadaş varmı aranızda ?

Sayfayı Paylaş