gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

gebelik için en uygun yaş kaçtır ?

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Selam arkadaşlar. Ben yeni evliyim ve 20 yaşındayıum. Doğru zamanda anne olmak istiyorum.Acaba her açıdan anne olmak için kaç yaşında olmak lazım ?

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Kadınlarda sağlık açısından ideal çocuk yapma yaşı 25-35 aralığı olarak öneriliyor. 20 yaşın altında, anatomik ve hormonal olarak olgunluğunu tamamlamamış olan, vücut-kitle indeksi düşük kadınlarda; erken doğum yapma, düşük doğum ağırlıklı bebek doğurma, anne karnında gelişme geriliği ve gebelik zehirlenmesi riski mevcut. Eğer anneniz erken bir yaşta menopoza girip doğurganlığını kaybettiyse,bunun sizin içinde böyle olması muhtemeldir.Hatta ailede ki diğer kadınlarda da benzer durumlar söz konusudur.

gebelik için en uygun yaş kaçtır ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. En Uygun Doğum Yaşı

En Uygun Doğum Yaşı

En uygun yaşlar 20 ile 30 arasıdır. Doğum aralıklarının en az 2 yıl olmasını sağlayarak hem kendinizi hem de bebeğin sağlığını daha iyi koruyabilirsiniz. 35 yaş üzerindeki annelerde problemli gebelik riski yüksektir, ancak sağlıklı ve kendine dikkat eden annelerde bu risk azalır. 18 yaşından küçük kadınlarda ise ölü doğum ve düşük kilolu bebek doğurma riski yüksektir. Fertilite (doğurganlık)...
  2. Kadınlar İçin En İdeal Doğum Yaşı Kaçtır?

Kadınlar İçin En İdeal Doğum Yaşı Kaçtır?

ideal doğum yaşı en ideal doğum yaşı kadınlar kaç yaşına kadar yapabilir için yaş kadın kaç yaşına kadar yapabilir Kadınlar İçin En İdeal Doğum Yaşı Kaçtır? En uygun yaşlar 20 ile 30 arasıdır. Doğum aralıklarının en az 2 yıl olmasını sağlayarak hem kendinizi hem de bebeğin sağlığını daha iyi koruyabilirsiniz. 35 yaş üzerindeki annelerde problemli gebelik riski yüksektir, ancak sağlıklı ve...
  3. Hamilelik İçin En İdeal Yaş Kaçtır ?

Hamilelik İçin En İdeal Yaş Kaçtır ?

Merhaba arkadaşlarım ben Çağla. 19 yaşındayım severek evlendim. Eşim benden 5 yaş büyük. Yaklaşık 7 aydır evliyiz. Bir çocuk istiyoruz. Baktım sitenizde herkes gebelikten bahsedip duruyor. Ben de anne olmak istiyorum ama bunun için en ideal yaş kaç bilemiyorum. Bu konuyla alakalı bilgi sahibi kızlar bana yardımcı olursa inanılmaz hayra geçer. Cevabınızı sabırsızlıkla bekliyorum.
  4. Çocuklar İçin En Uygun Oruç Tutma Yaşı Nedir?

Çocuklar İçin En Uygun Oruç Tutma Yaşı Nedir?

oruç hakkında sorular çocuklar oruç tutmalımı çocuklar ve oruç Ramazan ayı geldiğinde birçok evi ve kişiyi oruç ayının heyecanı ve telaşı kaplar. Büyüklerine özenen birçok çocuk da oruç tutmak ister. Peki çocuklar ne zaman oruç tutmalı? Çocuklar oruç tutabilir mi gibi sorularınızın yanıtlarını sizler için paylaşıyoruz. Çocuklara 10 yaşına geldiklerinde oruç tutmaları emr olunur 10 yaşına...
  5. Uygun ideal gebelik (hamilelik) yaşı kaçtır ?

Uygun ideal gebelik (hamilelik) yaşı kaçtır ?

en uygun gebelik yaşı,hamile kalmak için ideal yaş,gebe kalmak için ideal yaş,kaç yaşında hamile kalmalı,gebelik yaşı kaç olmalı,ideal gebelik yaşı hakkında bilgiler Sağlıklı bir gebelik geçirmek istiyorsanız, ilk önce bedensel, ruhsal ve hormonal dengenizin en iyi seviyede olması gerekmektedir. En uygun ideal gebelik yaşı 18-35 yaş arasında yaşanmaktadır. Bu yaşlarda gebe kalan...

Sayfayı Paylaş