gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Gebelik Süresi Boyunca Kaç Kilo Almak Gerekiyor ?

Konu, 'Gebelik' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

Hamilelik Boyunca Kaç Kilo Alınır
    Hamilelikte Kaç Kilo Alınmalı

Sevgili melekler, fazla kilolar hayatımız boyunca peşimizi bırakmaz. Hele de iştahlıysak bu kilolardan ayrılmamız hayli güç olur. Bilhassa bebek düşünme evresinde fazla kilolardan kurtulmalı sonrasında gebelik planlarımızı uygulamaya koymalıyız dedikten sonra bu sayfamızda da Hamilelik Boyunca Kaç Kilo Alınır merak eden meleklerimiz ve sayın misafirlerimiz için Hamilelikte Kaç Kilo Alınmalı bilgileriyle sizlerleyiz...

Anne adayının hamileliğin başından doğuma kadar geçen yaklaşık 9 ay sürede ortalama 9-12 kilo almaları normaldir ancak bu orta kilodaki bayanlar için geçerlidir.Aşırı kilolu olan anne adaylarının gebeliikte daha az 6-8 kilo almaları yeterlidir çünkü zaten aşırı kilolu olan anne adayı gebelikte de fazla kilo alırsa istenmeyen bazı durumlar meydana gelebilecektir. Bunun için aşırı kilolu olan bayanlar gebelilk boyunca fazla kilo aldırıcı besinlerden (bol karbonhidratlı ve yağlı besinler gibi) kaçınmaları gerekir.
    Gebeliğe başlarken normalden zayıf olan anne adayları ise daha fazla kilo alabilirler, doğuma kadar ortalama 15-16 kilo gibi. Normal sınırlarda ağırlık artışının korunması için her gebenin gebelikte sağlıklı ve doğru beslenme kurallarına dikkat etmesi gerekir.

Gebelik Süresi Boyunca Kaç Kilo Almak Gerekiyor ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. gebelikte fazla kilo almak riskli

gebelikte fazla kilo almak riskli

hamilelikte kilo almamak için hamilelikte fazla kilo almamak için ne yapılmalı gebelikte fazla gebelikte az almak İsveçli bilim adamları, hamilelik sırasında 16 kilogramdan fazla kilo alan kadınların, aşırı şişman ya da obez olma riskinin çok yüksek olduğunu tespit ettiler. Araştırmaya göre, hamilelik süresince 16 kilogramdan fazla ağırlaşan kadınlarda bir yıl sonra 5,5 kilogramın...
  2. Kilo almak

Kilo almak

Selam arkadaslar Heryerde zayiflamak icin egzersizler felan var.. ama ben kilo almak istiyorum, daha cok bacak ve kalca taraflari. Heryere baktim aradim hic birsey bulamadim sadece zayiflamak icin var. Aranizda belki bilen varmi? bacak ve kalca bolgelerine nasil kilo alindigini veya egzersizleri?
  3. Gebelikte Kilo Alma Düzeni Nasıl Olmalı Kaç Kilo Alınmalı ?

Gebelikte Kilo Alma Düzeni Nasıl Olmalı Kaç Kilo Alınmalı ?

hamilelikte en fazla kaç kilo alınmalı hamilelikte en fazla kaç kilo alınır Sevgili melekler, bildiğiniz üzere gebe kalınması durumunda iştah açılır, günlük alınan kalori miktarı yetmemeye başlar. Buna bir de hamilelik psikolojisi eklenince kişi kendini kontrol edemezse büyük bir kilo artışıo yaşar. Gebelikte canın ne çekerse ye düşüncesi her zaman ağır bastığından ne yazık ki alınan bu...
  4. Gebelik Dönemi Boyunca Hangi Testleri Yaptırmanız Gerekiyor ?

Gebelik Dönemi Boyunca Hangi Testleri Yaptırmanız Gerekiyor ?

Hamilelik Döneminde Yapılması Gereken Testler Hangileridir Hamilelikte Yapılması Gereken Testler Sevgili gebe meleklerimiz ya da gebe kalmayı düşünen meleklerimiz ve sayın misafirlermiz, sizleri son derece ilgilendiren bir konuyla ilgili bilgiler vereceğiz bu sayfamızda sizlere. Hem kendi sağlığınız hem de bebeğinizin sağlığı açısından son derece önemli olan Hamilelikte Yapılması Gereken...
  5. Kilo Almak İçin Ne Yapmak Gerekiyor ?

Kilo Almak İçin Ne Yapmak Gerekiyor ?

Bu konu; kilo almak için ne yapılmalı konusu hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, herkes fazla kilolardan şikayetçi olmaz. Kimisi de kilo alamamaktan şikayetçidir. Vücut kitle endeksiniz 18'den düşükse çok zayıfsınız demektir ve sağlığınız açısından kilo almanız gerekir. Bu sayfamızda sizlere kilo almak için neler yapabileceğiniz hakkında bilgiler vermek istiyoruz sizlere.....

Sayfayı Paylaş