Gülben ergenin diyet sırları

Konu, 'Diyet - Sağlıklı Beslenme' kısmında *Gizemli Kıs* tarafından paylaşıldı.

1. *Gizemli Kıs*

*Gizemli Kıs* New Member

gülben ergenin diyet çorbası gülben ergen corba diyeti ergenin çorbası ergen diyet çorba diyeti
    Gülben Ergen ikizleri Ares ve Güney’in doğumundan sonra 18 kilo verdi. İdeal kilosuna kavuşan Gülben Ergen diyet sırlarını anlattı gerçektende çok kilo almıştı ama hepsini verdi helal olsun

Günlük diyetinizde nelere dikkat ediyorsunuz?

Ara öğünleri atlamamaya çalışıyorum. Ayrıca porsiyonlarımı küçültüyorum. Beyaz un, şeker ve ekmek gibi tehlikeli üçlüden uzak duruyorum. Bu arada mutlaka yürüyüş yapıyorum.

.
    • Diyetinizin olmazsa olmazı nedir?

Salata benim öğünlerimde joker muamelesi görür. Et mi var ana öğünde yanına mutlaka salata… Sebze mi yiyorum yanında mutlaka salata… Kahvaltıda bile domates, salatalık ve yeşillik olmasını isterim.
    • Ekmek, pilav, makarna sevmez misiniz? Bayılırım. Ama ölçülü tüketirim. 1 dilim ekmeğin alternatifler yaratırım. 1 dilim
    ekmeğin alternatifleri şunlar: 1 kase çorba, minik bir kase pilav, 1 haşlanmış patates, 4 grissini. Mesela pilav yediğimde ekmek tüketmiyorum. Çorba çok doyurucu ve besleyici bir seçenek. 1 kaşık yağ ile harika lezzetler elde edebilirsiniz. Brokoli çorbası mesela… Lahana çorbası mesela… Yayla çorbası… Yanına ıspanak, semizotu gibi bir sebze yemeği veya ızgara
    et ile dengeli bir öğün oluşturmak mümkün. Mücver kızartılmadan fırında yapılırsa müthiş bir yemektir bence. Aynı şekilde mantar da öyle.

• Diyetinizde yasak var mı?
    Tek yasağım tatlı. Ama dondurma hariç. Zaman zaman motivasyon için ödüller gerekebiliyor. Dondurma da benim için onlardan biri. Evde genellikle Sütlü tatlılar yaparım ama asla şeker kullanmam. Bizim evde tatlılar balla veya pekmezle yapılır.

• Meyveyle aranız nasıl?
    Kendimi frenlemekte en zorlandığım iki şey var: Meyve ve tuz. Bol meyve yerim. Bol meyve de bol şeker demek. Çok zararlı olmasına rağmen tuzlu yemek severim. Hatta turşu vazgeçilmezimdir. Bu iki yaramazlığım dışında bir de dondurma düşkünlüğüm var.

• Günde ne kadar su içersiniz?

Kesinlikle günde en az 2.5 litre su içiyorum. Sabahları ve akşam yatmadan önce küçük yarım litrelik ılık suyumu bitirmeye çalışırım. Güne başlarken ılık suyumun içine 1 tatlı kaşığı elma sirkesi katarım. Elma sirkesiyle amacım zayıflamak değil, iç organlarımın temizlemesini sağlamak. Zaten bence hiçbir şey tek başına zayıflatmaz, her şey bir bütün. Su da zayıflatmaz. Yediklerinize dikkat etmiyorsanız aksine şişirir bile!

Ergen’in günlük menüsü
    Sabah
    1 yumurta
    ■ 5-6 zeytin
    ■ Domates, salatalık, maydanoz
    ■ 2 dilim esmer ekmek ya da kepek ekmeğine tost.
    Ara:
    ■ 1 elma veya 3 kuru kayısı veya 1 avuç leblebi veya 15 badem

Öğle:
    Haftada 3 gün: Sebze yemeği, salata, yoğurt, 6 yemek kaşığı bulgur veya makarna.

Haftada 3 gün: Izgara et (100 gram) tavuk veya balık (200 gram), salata, sebze yemeği.
    Haftada 1 gün: Serbest
    Ara:
    Kepek ekmeğine tost, 3 top dondurma veya 6 yemek kaşığı müsli ve süt veya 2 porsiyon meyve ve 1 kase yoğurt.

Akşam:
    Haftada 2 gün: 8 yemek kaşığı kurubaklagil, salata ve yoğurt.

Haftada 5 gün: Etli sebze yemeği veya ızgara et, tavuk, balık yanında salata ve yoğurt.
    Ara:
    1 avuç badem, ceviz, fındık veya leblebi.

Gülben ergenin diyet sırları konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Gülben Ergen'in güzellik sırları

gülben ergenin kullandığı parfüm gülben ergenin parfümü güzellik sırları ergen hangi parfümü kullanıyor ergen güzellik sırları [B]Gülben Ergen güzelliğini neye borçlu acaba? İşte Gülben'in güzellik sırları bakalım sanatçı güzel ve bakımlı olmak adına neler yapıyormuş? [IMG]http://www.meleklermekani.com/imagehosting/gulben-ergen2-4000.jpg[/IMG] Ünlü şarkıcı Gülben Ergen, cildinin güzelliğini...
  2. Gülben Ergenin yeni albümü şıkır şıkır

gülben ergenin son albümü gülben ergen şıkır şıkır ergen albümü albüm [SIZE=1][B]gülben ergen mustafa sandal, düet, yeni albümü, şıkır şıkır, 201 albümü, yeni klibi ve dahası burada arkadaşlar.[/B][/SIZE] [IMG]http://www.meleklermekani.com/imagehosting/84de338869b552.jpg[/IMG] Güzel şarkıcı Gülben Ergen, 2011 yaz mevsimine bomba gibi bir albümle giriş yapıyor. "Şıkır şıkır" adli...
  3. Gülben Ergenin ikizleri son hali

gülben ergenin ikizleri son hali gülben ergen ikizlerin son hali ergen yarı çıplak ergenin beyaz elbisesi beyaz elbise [SIZE=1][B]gülben ergenin ikizleri son hali, [/B][/SIZE][SIZE=1][B]resimleri,[/B][/SIZE][SIZE=1][B] konseri, yarı çıplak, 2011 albümü, son albümü, yeni şarkıları, haberleri burada arkadaşlar[/B][/SIZE] Önceki gece Kuruçeşme Arena'da konser veren Gülben Ergen, Mazhar...
  4. Hollywood Güzellerinin Diyet Sırları....

[B]Hollywood yıldızlarının Diyet Sırları Hollywood Ünlülerinin Diyetleri [/B] [B]Hollywood yıldızları kilolarını nasıl koruyor? [/B] Kırmızı halıda veya televizyon ekranlarında fit vücutları ve güzel ciltleri ile görmeye alışkın olduğunuz yıldızlar diyet sırlarını People dergsine anlattı.İşte [B]Hollywood güzellerinin diyet sırları[/B] öğrenmek isteyen meleklermiz için...Kim Neler yiyor...
  5. Gülben Ergen'den Güzellik Sırları

Bu sayfa; Gülben Ergen'den Güzellik Sırları konusu hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, Mustafa Erdoğan ile yapmış olduğu evliliğinden 3 çocuğu bulunan [URL="http://www.meleklermekani.com/magazin/243841-panda-dondurmanin-yeni-yuzu-gulben-ergen.html"]Gülben Ergen[/URL], güzelliği ve bakımlı haliyle herkesi imrendiriyor. Sürekli göz önünde olan Ergen bu sebeple her daim...

Sayfayı Paylaş