gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Gusül Abdesti Nasıl Alınır Sırasıyla Yazar mısınız lütfen

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

selam arkadaşlar benim sizden bir ricam olacak acaba Gusül Abdesti Nasıl Alınır Sırasıyla yazar mısınız bana bu sayfadan? Yardımlarınız ve vereceğiniz bilgiler için şimdiden çok tşkler.

2. Misafir

Misafir Forum Okuru

Boy Abdesti Nasıl Alınır Sırasıyla

Gusül Abdestinin Alınışı

Gusül abdestinin alınış şekli ve adabı aynen normal abdest gibidir. Gusül yani boy abdesti şöyle alınır:

Gusletmek isteyen kimse önce besmele çekerek gusle niyet eder.
    Ellerini bileklerine kadar yıkar.
    Sonra herhangi bir pislik olmasa bile avret yerlerini yıkar.
    sağ avucu ile ağzına bolca su alarak iyice çalkalar; bunu üç defa tekrar eder; oruçlu değilse suyun boğazına ulaşmasını sağlar.
    Sonra yine sağ eli ile burnuna üç defa su çekerek iyice temizler. Bundan sonra namaz abdesti gibi bir abdest alır.
    Şayet yıkandığı yere su toplanıyorsa, ayakları, abdest alırken değil gusülden çıkarken yıkar.
    Abdest aldıktan sonra, önce başına, sonra sırayla sağ ve sol omuzlarına üçer defa su döker. Her defasında vücudun her tarafını iyice oğuşturur.
    Hiçbir yerinin kuru kalmaması için dikkat eder. Bunun için saçlarının, sakallarının diplerine, göbeğinin içine suyun ulaşmasını sağlar.
    Eğer vücudunun bir yerinde, herhangi bir yaradan dolayı ilaç veya sargı varsa bunlann üzerinden suyu hafifçe geçirmekle yetinir.

Gusül Abdesti Nasıl Alınır Sırasıyla Yazar mısınız lütfen konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Gusül Boy Abdesti Nasıl Alınır Bilen var mı

Gusül Boy Abdesti Nasıl Alınır Bilen var mı

merhaba hanımlar ben çok önemli bir konu olan gusül abdesti hakkında sizden bilgi rica ediyorum çevremde kimseye soramadım acaba Gusül Boy Abdesti Nasıl Alınır bu konuda bilgi verir misiniz bana
  2. Hanefi Mezhebine Göre Gusül Abdesti Nasıl Alınır ?

Hanefi Mezhebine Göre Gusül Abdesti Nasıl Alınır ?

Hanefi Mezhebine Göre Gusül Abdesti Nasıl alınır Gusül Abdesti Nasıl Alınır Hanefi Sevgili melekler, bu konumuzda bir müslümanın bilmesi gereken 32 farz içinde yer alan gusül abdesti nasıl alınır hanefi mezhebine göre konusunu ele alacağız.. Hanefi mezhebinde guslün farzı üçtür -Ağzın hepsini iyice yıkamak. - Burnu yıkamak. -Bedenin her yerini yıkamaktır. Göbek içini bıyık kaş ve...
  3. Gusül Abdesti Nasıl Alınır Sünnetiyle ilgili bilgi istiyorum lütfen

Gusül Abdesti Nasıl Alınır Sünnetiyle ilgili bilgi istiyorum lütfen

selam arkadaşlar ben sizden Gusül Abdesti Nasıl Alınır Sünnetiyle ile birlikte bilgi rica ediyorum lütfen detaylı bir şekilde bilgi verin.
  4. Gusül Abdesti Nasıl Alınır?Resimli Anlatım

Gusül Abdesti Nasıl Alınır?Resimli Anlatım

Bu konu;Gusül nedir,Gusül nasıl alınır hakkında bilgiler vermektedir. Din deyiminde gusül: Bütün bedenin yıkanmasıdır, boy abdesti alınmasıdır. Gusül abdesti konusunda kadın ve erkek arasında fark yoktur.Her ikisininde gusul abdesti aynıdır.İster kadın ,ister erkek olun asla haram gezmeyin.Hem Allahu tealanın hoşuna gitmez ,hemde evinizin bereketi kalmaz.Temizlik Gusül abdest hakkındaki...
  5. Kadınlar gusül abdestini nasıl almalıdır ?

Kadınlar gusül abdestini nasıl almalıdır ?

Gusül abdesti tüm vücudun iğne deliği kadar kuru bir yer kalmadan yıkanması ile boy abdesti demektir.Gusul abdestini hala doğru almayanlar var..Bu yüzden bir müslüman olarak birbirimizi uyarmak doğru bilgilendirmek zorundayız.Gusül abdesti cinsi münasebet ,ihtilam yani rüyalanma , mens ve nifas bitimi gibi durumlarda alınır.Gusül, Allahın müslümanlar için emrettiği en önemli maddi manevi...

Sayfayı Paylaş