Güvercin en fazla kaç yumurta yapar ablalarım

N

necocank

Forum Okuru
Güvercin en fazla kaç yumurta yapar ablalarım
Güvercin besliyorum hamilemi tam anlayamıyorum ama yumurtlalrsa bir batında en fazla kaç tane yumurta yaparlar. Güvercinlerin yumurtalamalarıyla alakalı nereden bilgi alabilirim hobi olarak besliyorum ve çok seviyorum onları.

teşekkür ediyorum.

Güvercinler genellikle 1-2 adet yumurta yumurtlarlar ve bu yumurtaları 21-23 gün süreyle haşlar. Bazı türlerde, dişi güvercin yumurta yumurtlarken, dişi güvercin haşlamayı üstlenir ve erkek güvercin de yumurta yumurtlamayı üstlenir. Yumurtaların çoğu 21-23 gün içinde kuluçkaya yatırılır ve ortalama 32 gün içinde kuluçka döneminden çıkarak yavrular doğar.

Güvercinlerin yılda kaç yumurta yumurtladıkları, türlerine ve bakım koşullarına göre değişebilir. Örneğin, evde bakımı yapılan güvercinlerin yılda ortalama 4-6 adet yumurta yumurtladıkları görülürken, doğada yaşayan güvercinlerin yılda ortalama 1-2 adet yumurta yumurtladıkları görülmektedir.

Güvercinlerin yumurta yumurtlama sayısını etkileyen faktörler arasında ısı, aydınlatma, beslenme, yaş, sağlık durumu gibi faktörler sayılabilir. Bu nedenle, güvercinlerin yılda kaç yumurta yumurtladıkları, bakım koşullarına ve türlerine göre değişebilir.

Geri