gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Hamele-i Arş melekleri hakkında bilginiz varmı

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Merhaba arkadaşlar.Ben Hamele-i Arş melekleri hakkında bilgi arıyorum, lütfen yardımcı olurmusunuz bana?

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Sayın misafirimiz,
    Hamele-i Arş, arşı taşıyan meleklerin adıdır. Kur'an'da haklarında şöyle buyurulur: "Arşı yüklenen, bir de onun çevresinde bulunanlar (melekler) Rablerini hamd ile tesbih ederler. O'na iman ederler..." (el-Mü'min 40/7).

Hamele-i Arş melekleri hakkında bilginiz varmı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Arşın

Arşın

Arşın -------------------------------------------------------------------------------- Metrenin resmen kabulüne kadar kullanılmış olan ölçülerden birinin adı idi. Bu makamda "Zira" tabiri de kullanılırdı. O zamanlar metreye "Zira-i aşari" denilirdi. Türkiye'de yakın tarihe kadar kullanılmış olan arşın, üç çeşittir. Çarşı arşını 68 cm. olup kumaş ve benzerini...
  2. Hulefa-i Raşidin Kimlerdin bilgi varmı melekler mekanı ?

Hulefa-i Raşidin Kimlerdin bilgi varmı melekler mekanı ?

Bu hulefa-i Raşidin kimlerdir kimlere denir artı bunlardan hangileri vahiy katipliği yapmıştır. Bilgi var mı
  3. Kenzül Arş duası fazileti ve hakkında bilgiler

Kenzül Arş duası fazileti ve hakkında bilgiler

kenzül arş duası fazileti kenzül arş duası anlamı kenzül arş duası türkçe Kenzül Arş Duası ve fazileti hakkında bilgi edinmek isteyen tüm üyelerimiz ve misafirlerimiz için, bu sayfamızda Kenzül Arş Duası hakkında bilgilere yer veriyor ve Kenzül Arş Duası anlamı ve Türkçe'sini de konu alıyoruz Melek'lerim. KENZÜL ARŞ DUASI ve FAZİLETİ VE TÜRKÇE OKUNUŞU Peygamberimiz Hz....
  4. Aynur Aydın kimdir hakkında kısa bilgi varmı melekler

Aynur Aydın kimdir hakkında kısa bilgi varmı melekler

Aynur Aydın kimdir ? Biyografisi resimleri ve hakkınd kısa kısa bilgiler arıyorum. Bu konuda bana yardımcı olacak arkadaşa şimdiden teşekkür ediyorum teşekkürler.
  5. justin bieberin hayatı hakkında bilgi varmı

justin bieberin hayatı hakkında bilgi varmı

Justinin hayranı olmaya başladım ve hayatı hakkında doğru dürüst bilgi bulamadım,lütfen bu sayfaya onunla ilgili bildiklerinizi yazarmısınız?

Sayfayı Paylaş