gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Hamilelerin dikkatine!

Konu, 'Gebelik' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

hamilelerin bilmesi gerekenler, dikkat etmesi gerekenler ve dahası burada arkadaşlar. [​IMG]

Hamiş Melek'lerimize özel hamilelik süresince, sağlık ve rahatlıık adına bilinmesi gereken bilgileri sunuyoruz arkadaşlar.

Özenli Giyinin: Gündüz ve gece arasındaki sıcaklık farkı üst solunum yolları enfeksiyonlarına yol açmaktadır.Bu hastalık hamile kadınlarda zatürreye kadar ilerleyebilir.Bu durum hem anne adayı hem bebek için büyük bir risk taşımaktadır. Hamileler özellikle havalar yüzünden oluşan sıcaklık farklarına karşı kendi tedbirlerini almak zorundadırlar.Hava sıcak gibi görünsede havanın ilerleyen saatlerde soğuyacağını düşünerek kıyafetlerini yanlarına almaları tavsiye ediliyor.

Alerjinin Önüne Geçin: Bahar ayında doğanın uykusundan uyanması ile tekrar alerji hastalarıda tedbirlerini almalıdırlar.Hamile annelerde alerjik vakalar bazen maalesef ölümle sonuçlanmaktadır.Bu tarz alerjisi olanlar bahar aylarında alerjilerini tetikliyecek her şeyden uzak durmalı ve gerekiyorsa doktor danışmanlığına başvurmalıdırlar

Ayakkabı Seçimi Önemli: Bahar ayının gelmesi ile hamilelerde dışarda dolaşabilme yürüyüş ve spor yapabilme imkanlarına kavuşuyor. Spor için uygun giyinmek hamileler için çok önemlidir.Ödem’e yatkınlık nedeniyle bol ayakkabı tercih edilmelidir. Sıvı kaybı hamilelerde çok önemli olduğu için bol bol sıvı tüketmeleri tavsiye edilir.

Depresif Olmayın: İnsanların duygularında en ciddi değişikliklerin bahar ayında olduğu,Örneğin depresyon atakları,intiharların en sık bahar aylarında görüldüğüne dair bir çok bilimsel yayın bulunmaktadır.Değişen hormonların etkisi ile bu durum özellikle anne adayları için hem hamilelik sürecinde hemde özellikle doğumdan sonra loğusalık sürecinde çok önemlidir.Loğusalık ta görülen depresyonun bahar aylarında daha sık görüldüğü bilinmektedir.

Hamilelerin dikkatine! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bir bebegin gunlugu Dikkat: Hamileler okumamali

Bir bebegin gunlugu Dikkat: Hamileler okumamali

5 Ekim: Bugün var edildim. Buradayım. Varım. Müthiş bir duygu bu. Var olduğumu henüz annem ve babam bilmiyor. Bir elma çekirdeğinden bile küçüğüm. Ama ne de olsa, ben benim. Varım ya! Bu bana yetiyor. Henüz bedenim belli belirsiz, yüzüm yok ama, varlığımı ve benliğimi hissedebiliyorum. Bir kız olacağım ve baharda çiçekleri seveceğim. 19 Ekim: Biraz büyüdüm. Kımıldamam mümkün değil. Annem...
  2. Hamilemisiniz o halde Dikkat..Duyduklarınız yalan olabilir buyrun göz atın:

Hamilemisiniz o halde Dikkat..Duyduklarınız yalan olabilir buyrun göz atın:

Hamilelik hakkında bilgiler gebelik hakkında bilinmesi gerekenler Hamilelik döneminde birçok kişi ağız ve diş sağlığı hakkında kulaktan duyma bilgilerle dental tedaviler için yanlış kararlar alabiliyor. Anne adaylarının bu dönemde duydukları yanlış ve doğru bilgiler hakkında Diş Hekimlerinden açıklamalar şöledir: Her hamilelikte bir diş kaybedilir: YANLIŞ Halk arasında ‘Hamilelik...
  3. Hamilelere Dondurma Zararlı mı Nelere Dikkat Etmek Gerek ?

Hamilelere Dondurma Zararlı mı Nelere Dikkat Etmek Gerek ?

hamilelere dondurma hamilelere dondurma zararlı mı Yazın bu sıcak günlerinde en çok tükettiğimiz şey elbette ki dondurma melekler :) Küçüğünden büyüğüne her yaşta sevilen dondurma uygun hijyenik koşullar oluşturulmadan üretildiğinde bazı besin zehirlenmelerine, özellikle de hamilelerde düşüğe sebep olacak kadar tehlikeli durumlara yol açabiliyormuş. Şimdi hamilelere dondurma zararlı mı diye...
  4. Düşük kilolu hamileler dikkat!

Düşük kilolu hamileler dikkat!

İdeal kilo Hamilelikte ne kadar kilo alınmalı merhaba kızlar birçok kişi ideal kilosuna ulaşmadan hamile kalıyor daha sonra o kiloları vermek tam işkence oluyor Gerçi dengeli beslenerek ve emzirerek kilo vermek çok kolay Peki düşük kilo ile hamile kalanları neler bekliyor Çoğu kadın gebeliğinin erken dönemlerinde sabah bulantılarından şikâyet eder. Yalnızca çok az bir kısımda bu durum...
  5. Alerjisi Olan Hamileler Nelere Dikkat Etmeli?

Alerjisi Olan Hamileler Nelere Dikkat Etmeli?

gebelikte alerji, alerjisi olan hamileler, hamilelikte alerji Sevgili melekler, gebelikte en çok karşılaşılan tıbbi sorunlardan birisi alerjilerdir. Nezle, astım, göz nezlesi, ürtiker, anaflaksi, besin ve ilaç alerjileri zaman zaman gebelikte seyredebilir ve anne adayına sıkıntı yaşatabilir. Gebelikte bu hastalıkların yönetimi, anne ve bebeğin sağlığı açısından kritik bir öneme sahiptir. Bu...

Sayfayı Paylaş