gebe
  1. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    960
    Ödül Puanları:
    113

Hamilelik ne zaman belli olur

Konu, 'Hamilemiyim Sorular Cevaplar' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

Hamilelik tam olarak ne zaman belli olur ? Hamilelik sürecinde kadınlarımız ve anne adayları genelde biraz aceleci davranmaktadır. Özellikle regl günlerinizde bir farklılık var ise öncelikle kendinize şunu sormalısınız. Acaba bir üzüntü yaşadım mı reglimi geciktirecek mevsimsel yada duygusal bir değişiklik oldu mu ? Bu soruların tamamına hayır diye cevap veriyorsanız sırada test yaptırmak var. Öncelikle sizler bu testleri çok erken yapıyorsunuz. Örneğin adetinize 5 gün kala bir hafta kala başlıyorsunuz testleri yaptırmaya. Adetinize üç gün kaladan önce test yaptırmıyorsunuz.
    acaba-hamile-miyim.jpg

Bu testi yaparken;

1- Sabah idrarı ile,
    2- 5 dakika bekleyerek,

Testinizi yapacaksınız. Sabah idrarı ile yapmanız neticeyi netleştirecektir. Özellikle test uygulamalarındaki ilk beş dakika önem taşımaktadır. Yani sizler 5 dakika içinde sonuç ne ise ona inanacaksınız. Bağzı anne adayları testi üç saat sonra " ikinci çizgi silik çıktı hamileyim " şeklinde yorumlamaktadır ve sevinmektedir. Bunun aslı yok melekler. İlk 5 dakika sonuç ne ise odur.

Kan yolu ile hamilelik testlerini sizlere öneriyoruz. Bunun için bir sağlık kuruluşuna giderek kandan gebelik testi Beta hcg yaptırmanız yeterlidir. Hemen sonuç alırsınız ve sonuçlar yüzde yüz güvenlidir. Gebelik testi sonuçlarıda yüzde yüz güvenlidir. Ama Gebelik testlerinden tam sonuç için adetinizin üzerinden bir hafta geçmesi gerekiyor.

Hamilelik ne zaman belli olur konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. İdrar testinde hamilelik en erken ne zaman belli olur

İdrar testinde hamilelik en erken ne zaman belli olur

Kızlar sizden hamilelik testi için bilgi istemiştim bana yazmışsınız markayı teşekkür ediyorum. Peki şeyi merak ediyorum. idrar testinde hamilelik en erken ne zaman belli oluyor bunun bir süresi var mı ?
  2. arkadaşlarım hamilelik belirtileri en erken ne zaman belli olur yazar mısınız

arkadaşlarım hamilelik belirtileri en erken ne zaman belli olur yazar mısınız

hamilelik belirtileri en erken ne zaman belli olur yani adetimin üzerinden ne kadar geçtikten sonra test vs yaptırayım. Birde gebelik testi mi kan testi mi ben iğneden korkuyorum yahu :) HAMİLELİĞİN EN BELİRGİN BELİRTİLERİ İÇİN ERKEN GEBELİK BELİRTİLERİ KONUMUZA BAKMANIZI TAVSİYE EDİYORUZ. AYRICA TÜM HAMİLELİKLE İLGİLİ BELİRTİLER İÇİN GEBELİK KATEGORİMİZE BAKABİLİRSİNİZ.
  3. Doğumun Nasıl Olacağı Ne Zaman Belli Olur?

Doğumun Nasıl Olacağı Ne Zaman Belli Olur?

doğumun şekli ne zaman belli olur,sezeryan doğum ne zaman belli olur,normal doğum ne zaman belli olur,doğum seçeneği ne zaman belli olur,doğumun sezeryan yada normal doğum olacağı ne zaman belli olur,doğum hakkında bilgiler hiçbir hamile kadın, doğuracakları çocuklarının nasıl bir doğumla dünyaya geleceğini önceden tahmin edememektedir. Annenin hangi doğum şekliyle ne zaman doğumu...
  4. Kızlar ilk hamilelik belirtileri ne zaman belli olur bana yardım eder misiniz

Kızlar ilk hamilelik belirtileri ne zaman belli olur bana yardım eder misiniz

İlk hamilelik belirtilerini ne zaman hissederin ne zaman belli olur, yani ne olursa hamilelik başlar ortaya çıkar diyebiliriz arkadaşlarım. Ben 5 aylık evliyim eşim inanılmaz düşkün çocuklara ve çocuğumuz olsun diye şimdiden söylenmeye başladı. Ya çevredme çok fazla çocuk isteyen ve çocuğu olmayan insanlar var benim acaba olur mu ona belli etmek istemiyorum ama bu aralar korunmasız ilişkiler...
  5. Hamilelik ne zaman oluşur?

Hamilelik ne zaman oluşur?

Adet dönemi düzenli bir kadın yumurtlama gününü adet dönemini hesaplayarak bilebilir. Beklenilen adet gününden 14 gün önce yumurtlama için en ideal gündür. Gebeliğin oluşması için en yüksek şans yumurtlamadan birkaç gün önce girilen ilişkidir. Yumurtlamadan sonra girilen ilişkiler ile kesinlikle gebe kalma oranı yok denecek kadar azdır. Yumurtlama evde uygulanan testler ile saptanabilir....

Sayfayı Paylaş