gebe
  1. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.516
    Ödül Puanları:
    113

Hamilelikte yaşanan stres bebeği etkilermi?

Konu, 'Gebelik' kısmında BEYZA21 tarafından paylaşıldı.

gebelikte stres bebeği etkilermi,hamilelikte stres bebeği etkilermi,hamilelikte stresle nasıl baş edilir,gebelikte stres ve tedavisi hakkında bilgiler s.jpg
    Gebelikte stres bebeği nasıl etkiler gebelikte stres bebeği etkiler mi gebelikte stres bebeğe zarar verir mi hamilelikte yaşanan stres bebeği nasıl etkiler hamilelik döneminde stresin bebeğe zararları ve hamilelikte stres nasıl önlenir Gebelikte yaşanan stres hem annenin hem de bebeğin olumsuz etkilenmesine sebep olmaktadır. Yapılan bilimsel araştırmalara göre, stres plasentada değişiklik yaratıyor ve bu da bebeğin nörogelişimini etkiliyor. Hatta yaşanan stresin şiddetine bağlı olarak ölü doğumun bile gerçekleşme ihtimali var. Gebelikte yaşanan stres bebeğin erken doğmasına da bir etkendir.
    Gebelikte yaşanan stresin bebeğinizi etkilememesi için, stres yaratan her tür durumdan uzak kalmalısınız. Stresli olduğunuz anlarda kendinizle baş başa kalıp yoga yapabilir ya da kafanızı meşgul edecek ve aynı zamanda sizi mutlu edecek başka şeylerle uğraşabilirsiniz.gebelik döneminde pek çok kadın mütenevvi sebeplerden dolayı strese girmekte ve bu stresin bebeği nasıl etkilediğini öğrenmek için yapılan bilimsel çalışmalar gösteriyor ki, stres anne karnındaki bebeği kötü etkiliyor. Hamileliği esnasında strese maruz kalan anne adayları, bebeklerinin bu stresten etkilenmemesi için kendilerini rahatlatma yöntemlerine başvurmaları gerekiyor. Çünkü gebeliğin 17. haftasından itibaren annenin girdiği stres bebeğinin beyin gelişiminin etkilemektedir.

Hamilelikte yaşanan stres bebeği etkilermi? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. şeker hastasıyım hamileliğimi etkilermi?

şeker hastasıyım hamileliğimi etkilermi?

Tüm gebelere gebeliğin belli haftalarında gestasyonel diabet taraması yapılır. Özellikle 35 yaş üstü, kilosu fazla olanlar ve ailede diabet hikayesi olanlara daha erken ve daha sık test yapılır. Gestasyonel diabet; gebelik sırasında salgılanan bir takım hormonların etkisiyle ortaya çıkan vücudun şekerle ilgili...
  2. cep telefonu kullanmam hamileliğimi etkilermi

cep telefonu kullanmam hamileliğimi etkilermi

Yaklaşık 10 yıldır kullanılan bu teknoloji için "canlı hücrelere hiç bir olumsuz bir etkisi yoktur" demek şu anki bilgilere göre mümkün olmamakla beraber, şu ana kadar biriken bilimsel veriler arasında insanların bu teknolojiden vazgeçmelerini gerektirecek kadar ciddi sorunlar bildirilmiş...
  3. Hamilelikte stres

Hamilelikte stres

hamilelikte olumsuz düşünceler Hamilelik döneminin sakin ve güven içinde geçmesi, anne ile bebeğin sağlığı açısından büyük önem taşıyor. Yaşanan stres, acı ve üzüntülü olaylar ise hem bebek hem de annenin sağlığını olumsuz etkiliyor. Öyle ki yorucu iş temposu ve ruhsal yönden çöküntüye neden olabilecek üzücü olaylar, bebeğin fiziksel ve zihinsel gelişimini sekteye uğratabiliyor....
  4. Hamilelikte yapılan diyet bebeği etkilermi

Hamilelikte yapılan diyet bebeği etkilermi

gebelikte diyet gebelikte şeker diyeti Selam kızlar bazı doktorların hastalarına diyet önerdiğini duydum ama mutlaka yernde ve sağlıklı bir diyet öneriyordur kesin bence herzaman doğru beslenilmeli Uygun ağırlık kazanımı bebeğin doğum ağırlığını etkileyecektir. Eğer vücut ağırlığındaki artışı uygun olmayan şekilde sınırlandırırsanız, bebeğinizin düşük doğum ağırlığı ile doğmasına, yeterli...
  5. Gebelikte astım bebeği etkilermi?

Gebelikte astım bebeği etkilermi?

Gebelikte oksijen tüketimi %25 kadar artar,bunda annenin vücut yüzeyinin giderek artması ve bebeğin enerji gereksinimindeki artış etkilidir.Astım, gebelikte en sık görülen sistemik kronik hastalıklardan biridir ve tüm hamilelerin %4-7'sinde görüldüğü bildirilmektedir. Hayatı tehdit edecek şiddette astım atağı ise tüm gebelerin %0. 2' de ortaya çıkar. Astım ilk kez hamilelikte ortaya...

Sayfayı Paylaş