Hamileyim Anneyim Soru Sor

canim bence yasadiklarin gercekten zor ve kimsenin yasamak istemedigi bir zaman allah sabir ve güc versin canim.

ama sana sunu söyleyebilirim bu yeni bir bebek :) ve bence eski zor günleri anipta yipratma kendini ve hamilelikleri kiyaslama
gecirdiklerini ve simdiki yasadigin gebeligi ayri tut ve hic bi negatif düsünceye enerji sarf etme bence :) simdiki bebis bunu hak ediyor
ve rahat bi anneyi hak ediyor anne nekadar rahat davranirsa bebekte okadar mutlu olur bence gününe bebegi ekle ama bebegini gün eyleme o cünkü o yuvanizi neselendirmeye geliyo annesi insallah yuvanizinbi ferdi olmaya geliyo annesi
ve bu arada esinide ihmal etme oda senin gecidigin günleri yasadi ve suan seni mutlu görmek onun tek istegi olduguna inaniyorum
ve bence kocanda sende bebeginde artik huzuru hak ediyor ama bu sadece senin sakinlesip rahatlamanla gerceklesir cok cok öpüyorum

slm kızlar bende hamileyim 2 tane anne karnında ölen bebekten sonra mucizevi ilaç claxana yı kullanıyorum. bebegim 10+4 günlük bugün itibarıyla pazartesi baktığımda hareket ediyordu. allah kimsenin başına vermesin gözüm ultrasonda içim alıp alıp veriyor. benim eşim doktor o yüzden haftada 1 yada 3 günde bir soluğu ultrason için hastahanede alıyorum. olanagım olsa eve alacam :) yaşayan bilir aklımdan hiç çıkmıyor acaba yaşıyormu diye düşünmeden 1 dakikam geçmiyor. Birde bende ki bu tedirginliğin sebebi kayıplardan sonra pıhtılaşma testi yaptırdık hiçbirşey çıkmadı. 2. bebeğime kromozon testi yaptırdık gayet sağıklı bir kız çocuğuymuş çok ağladım, diğer taraftan ben diğer gebeliklerde bu evreyi hiç görememiştim ama bu bebeğe benzemeye başladı. eşim ısrarla kayıp devrelerini başarılı bir şekilde atlattığımızı söylüyor ama ben yinede huzursuzum :( lütfen bana dua edin iyice evhamlı oldum :(

canim bence yasadiklarin gercekten zor ve kimsenin yasamak istemedigi bir zaman allah sabir ve güc versin canim.

ama sana sunu söyleyebilirim bu yeni bir bebek :) ve bence eski zor günleri anipta yipratma kendini ve hamilelikleri kiyaslama
gecirdiklerini ve simdiki yasadigin gebeligi ayri tut ve hic bi negatif düsünceye enerji sarf etme bence :) simdiki bebis bunu hak ediyor
ve rahat bi anneyi hak ediyor anne nekadar rahat davranirsa bebekte okadar mutlu olur bence gününe bebegi ekle ama bebegini gün eyleme o cünkü o yuvanizi neselendirmeye geliyo annesi insallah yuvanizinbi ferdi olmaya geliyo annesi
ve bu arada esinide ihmal etme oda senin gecidigin günleri yasadi ve suan seni mutlu görmek onun tek istegi olduguna inaniyorum
ve bence kocanda sende bebeginde artik huzuru hak ediyor ama bu sadece senin sakinlesip rahatlamanla gerceklesir cok cok öpüyorum

bu güzel temennilerin ve dileklerin için çok teşekkür ederim, haklısın içimi ferahlattın insan bu konuda çok bencil oluyor, eşimi bu güne kadar hiç düşünmemiştim. zaten o günleri atlattık, bebek sağlıklı bir şekilde büyüyor 30 mayısta 3 aylık oluyor ikili testim var, ve diğer 2 bebekte ultrasound da bebeğe benzer birşey görememiştik. ama bu gün geçtikçe minyatür bir insana benziyor. Ama yinede merak etmeden duramıyorum. eşimi bu pazartesi tekrardan ultrasounda girmeye ikna ettim her pazartesi olduğu gibi. çocuk konuşabilse şu ses dalgalarını mümkünse uzun bir süre uzak tutun benden diyecek diyor :)

bu güzel temennilerin ve dileklerin için çok teşekkür ederim, haklısın içimi ferahlattın insan bu konuda çok bencil oluyor, eşimi bu güne kadar hiç düşünmemiştim. zaten o günleri atlattık, bebek sağlıklı bir şekilde büyüyor 30 mayısta 3 aylık oluyor ikili testim var, ve diğer 2 bebekte ultrasound da bebeğe benzer birşey görememiştik. ama bu gün geçtikçe minyatür bir insana benziyor. Ama yinede merak etmeden duramıyorum. eşimi bu pazartesi tekrardan ultrasounda girmeye ikna ettim her pazartesi olduğu gibi. çocuk konuşabilse şu ses dalgalarını mümkünse uzun bir süre uzak tutun benden diyecek diyor :)

amniyosentezi benim bir ablam yaptırdı ultrasound eşliğinde annenin karnından iğneyle girip, bebeğin plesantasından sıvı alıyorlarmış. 2 li yada 3 lü testte sakat olma ihtimali olanlardan yada yaşı fazla hamilelere yapıyorlar. bu test 2 li ve 3 lü teste göre bebeğin sağlığı hakkında kesin sonuç veriyor. 2 yada 3 hafta içinde sonuç çıkıyor. ama yapıldıktan sonra bir kaç gün için annenin düşük riski artıyor, dikkatli olup kendini yormamalısın...

slmlaarr ben yenı kaılıyorum aranıza kabul edermısnız:) benım de ılk hamıleleıgım 16 haftadym allah hepmızın yardmcısı olsun ınsallah bebısı olmyanlara da anne olmayı nasıp etsın ıns:)
canım gcen gıttgımızde doktra bu konuları konustuk ıstersen yaptrmayda bılırsın bebegkıne zarar verebılır dusuk tehlıkese oluomus doktrum soledı allah korusun ozurlu olsada olmasda aldırmam dıosan yaptırma sakın bebısının sıhhatı ıcın:)

Selam melekler ben amniyosentez oldum gecen salı gunu ve bugun gunlerden pazartesi.. allahıma şükürler olsun rabbbim nazarlardan saklasın bende bebeğimde iyiyiz ama 3 gun hiç kalkmadan yattım (tuvalet ve yemek yemek haricinde tabi) Rabbim kimseye yaşatmasın herkes sağsalim kuşkusuzca cocugunu kucagına alsın...
Eğer amniyosentezle alakalı sormak istediğiniz bişiler olursa profilime yazın yardımcı olmaya çalışırrım cunku baya bi tecrübe edindim hastaneye gide gele...

Kızlar merhabalar.Ben de 34 haftalık hamileyim.Doğumuma az kaldı kısmetse.Pek çok anne adayı gibi ben de normal doğum mu sezeryan mı diye ikilem içindeyim.Bebeğim dönmüş ama doktorum bebek böyle kilo almaya devam ederse tombiş olcak dedi.Doğum hakkında da son haftalarda konuşuruz.Kendini kasma dedi.Normal doğum istiyorum ama ben de anal fissiür var.Yani makatımda çatlaklar var.Sizce bu çatlaklar normal doğuma engel olur mu?Doğum esnasında ıkınırken daha çok yırtılır mı?Lütfen bilgi sahibi olan veya benimle aynı durumu yaşayanlar cevap yazsınlar.Hepinize sevgiler...

Kızlar merhabalar.Ben de 34 haftalık hamileyim.Doğumuma az kaldı kısmetse.Pek çok anne adayı gibi ben de normal doğum mu sezeryan mı diye ikilem içindeyim.Bebeğim dönmüş ama doktorum bebek böyle kilo almaya devam ederse tombiş olcak dedi.Doğum hakkında da son haftalarda konuşuruz.Kendini kasma dedi.Normal doğum istiyorum ama ben de anal fissiür var.Yani makatımda çatlaklar var.Sizce bu çatlaklar normal doğuma engel olur mu?Doğum esnasında ıkınırken daha çok yırtılır mı?Lütfen bilgi sahibi olan veya benimle aynı durumu yaşayanlar cevap yazsınlar.Hepinize sevgiler...
Ben derecesine bağlı diye biliyorum buna da doktor karar veriyor ama normal doguma engel olmadıgını biliyorum canım... Şİmdiden hayırlı dogumlar diliyorum Canım.. Hem bu durumu doktorunla paylaşırsan sana daha cok yardımcı olacaktır..

Geri