Hamileyim Anneyim Soru Sor

Cevap: Hamilelerin paylaşım alanı!!

slm arkadaşlar bende yeni hamilerdenim benide aranıza alın.Bende 4 hafta 3 günlük hamileyim 4.5 yaşında bir kızım var bu 3. hamileleğim arada 1 tane düşük oldu inşallah bunu hayırlısıyla kucağımıza alırız.benimde maalesef sabah bulantılarım 1 haftadır var ama ben iyiye yoruyorum öncekinde hiç yoktu ve 7 haftalıkken düşükle sonuçlanmıştı.
slm aselcım oncelıkle tebrıkler canım Allah analı babalı versın canım senın yazında dıkkatımı ceken su 7 haftalık dusugun benımde yedı haftam bıtmek uzere ve hıc bulantım yok buda benı korkuttuyordu senın yazını okuyunca daha cok korktum acaba bebegım saglıklımı haftaya kalp atıslarını dınlıcek doktorum hayırlısı canım cok heycanlıyım kalp atıslarını duysam ıcım rahat edıcek

slm kızlar hafta sonu oldu dagıldınız bı yerlere malum havalarda sıcak durumlar ıyyıdır ınsallah bızım ızın hafta ıcı oldugundan evdeyız sıze ıyyı gezmeler hepınızı opuyorum gorusmek uzere

evet aramıza yeni katılan anne adayları hoşgeldinizzzzz...firdevscimm sıkma canını bebğin Allahın izniyle iyidir benim bir arkadaşımda demiştim aynı sen ööö demedi bir kere 5. ayında bebeğide gayet iyi Allahın izniyle sağlıkla alırız kucağımıza bebişlerimizi.... gelelim göbüş meselesine benimde karnımı gören 4 aylık varmı diyor:D:D ben 7 yi devirdim:D iç karnım genişmiş doktorlar değil ama teyzeler öle sölüyor... kızlar ben yarın memlekete gidiyorum bana dua edinde yolda izde bişi olmasın inşallah geldiğimde görüşürz inşş... sağlıcakla kalın..

hayırlı yolculuklar esracımkendıne ve bebısıne dıkkat et bakalım haftaya bızımde tatıl ıcın yolculugumuz var kıştan alınmıs bır rezarvasyondu denıze gırmem veya havuza gırmemde bebek ıcın sakıncası varmı acaba ıptal edıcektı eşim hamıleyım dıye ama bu sefer oglum üzülücek onun ıcın ıstemedım aranızda hamıleyken denıze havuza gıren varmı veya fıkrı olan arkadslar yorumlarınızı beklıyorum hoscakalın

slm arkakdaşale sanada iyi yolculuklar esra fırsat bulmuşken iyice dinlen kendine ve bebişine dikkat et

slm firdevs bana sorarsan obsesif bi insan olduğum için ben gitmeyeceğim ama bir arkadaşım 4 aylık hamile gitti ve hiç bişey olmadan döndü kendide çok rahat bir insandır zaten yani takıntılı değilsen git hiçbişey olmaz

İç karın genişliiği çok doğru annemin gebelik fotolarından biliyorum... Annem gebeliklerinde göbeği okadar küçüükkiii 9 aylıkken bile sankii 3 aylık hamiş bayanlar gibi duruyormuş... Artı annem hiçç miğde bulantıları yaşamamış.. Annem hep derdi; kişiden kişeye değişirr.. Herkeste hersey aynı olacak diye bir sey yok.. Hatta annem bana gebe iken hiç farkettmemiş, normaldede adet düzensizliği yaşadığından 4.ayında annem gebe oldugunu kan tahlili sonucunda öğrenmiş.. Düşünsenizee 4.ayına kadar hiç bir gebelik belirtisi hissetmemiş.. Tüm gebeliklerindede göbüşüü küçükmüş...

Havuz deniz meselesine gelincede melekler genellikle doktorundan onay alan gebeler genelde yüzmeyi en iyi spor olarak seçerler ve bunu genelde ünlü anneler yapıyor... Havuzun denizinn gebeliğe bir zararı olacağıı sanmam tabi hijyen konularına dikkat edildiği sürece.. bence siz doktorunuza danışın ve öle karar alın.... benim yengem gebeliğinin son dönemine kadar denizede havuzada gittii... Derdiki kasılmalarını arttırcak fazla hareket yapmadıgın sürecee bişi olmaz..

melişler aklınıza takılan soruları doktorunuza sorun, en iyi cevap ordan gelecektir cunku tum gebelikler farklıdır..

Biraz bilgi aamaçlı bazı yazılar buldum...

Peki ya gebeler? Onlar sıcak yaz günlerinde yüzme zevkinden ve şansından mahrum kalmak zorundalar mı?
Cevap kocaman bir HAYIR. Çünkü yüzme yüürüyüşden sonra gebelik süresince yapılabilecek en uygun ve yararlı spor. Hem dolaşım sistemi hem de kaslar üzerinde olumlu etkileri var.

Yüzme esnasında kol, bacak ve karın bölgesinde bulunan bütün kas grupları çalıştırılıyor. Kalp atım hızı ve alınan oksijen miktarı arttığı için dolayısı ile bebeğe giden oksijen miktarında da artış söz konusu.

Gebelik sırasında yüzme sporu yaparken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar var. Bunların en başında temizliğinden emin olunmayan sulara girmemek geliyor. Bu nedenle çok fazla kişinin kullandığı havuzlar yerine denizi tercih etmekte fayda var. Gebelik öncesinde düzenli olarak yüzen kadınlar, daha önceki programlarına devam edebilirler. Ancak gebe kaldıktan sonra ilk kez denize girecekler biraz daha dikkatli olmak zorunda. Öncelikle suya girmeden önce vücudu ısıtmak, yavaş yüzmek ve dozu yavaş yavaş arttırmak gerekiyor. Gebeliğinin ilk 3 ayında bulunanlar için günde 20 dakika yüzmek yeterli. Yine bu dönemde sabah erken saatlerde yüzmek gebeliğe bağlı bulantı ve kusmaları azaltıyor ve günün geri kalan kısmının daha rahat geçirilmesine yardımcı oluyor. ikinci 3 aylık dönemde ise su eklem ve bağları destekleyerek bel ve sırt ağrılarının azalmasına yardımcı oluyor. Bu dönemde daha önceki yüzme alışkanlıkları aynen devam edebilir. Son dönemlerde ise yüzmeye devam etmekte herhangi bir sakınca yok. Ancak vücudu fazla sıkmayan, gebeler için tasarlanmış mayoları kullanmak gerekiyor.

Bu basit kurallara uyarak gebeliğinde kanama, düşük tehlikesi, suların erken açılması gibi problem yaşamayan tüm gebe kadınlar doğuma kadar yüzebilirler.

inşallah yardımcı olabilmişimdir hamiş anneler... kolay gelsin hepinizee sağlık sıhhat diliyorum...

kızlar yarın hastaneye gıtcem ve kucuk melegımı gorcem bakalım ne kadar olmus bızım kucuk hanım
bu arada aramıza yenı katılan arkadaslar allah saglıkla hayırlısıyla kucagınıza almayı nasıp etsınnnnnnnnnnnn tabı butun hamısları.................amin

Geri