gebe
  1. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.524
    Ödül Puanları:
    113

Hamileyken yüzmek faydalımıdır?

Konu, 'Gebelik' kısmında BEYZA21 tarafından paylaşıldı.

hamileyim yüzüyorum sakıncası varmı,hamilelikte yüzülürmü,gebelikte yüzme,gebelikte yüzmenin faydaları,hamilelikte yüzme hakkında bilgiler
    gu.jpg

Birçok anne adayının merak ettiği sorulardan biri de gebelik döneminde yüzmenin sakıncalı olup olmadığıdır.
    Gebelik döneminde annenin hareket etmesi bebeğin sağlığı için oldukça faydalıdır. Kasılmaları, ani krampları önlediği gibi fetusun gelişiminde büyük ölçüde rol oynar. Yüzme ise neredeyse tüm kasların harekete geçtiği, oldukça aktif olunabilen bir spor dalıdır.
    Hamilelik boyunca normal tempoda, aşırı derecede yorulmadan, sakin, dikkatli bir şekilde, sığ ve temiz yerlerde uygun stille ve nefes kontrolü yapılarak yüzüldüğünde faydasının görülmesi olağandır. Bu nedenle hamilelikte yüzme etkinliğinin sakıncalı olduğu söylenemez, aksine önerilir.

Gebeliğin ilk dönemlerinde yüzmek bulantı ve kusma şikayetlerini azaltır, vücudun rahatlamasını sağlar. Gebeliğin ilerleyen dönemlerinde ise ağırlaşan vücut kitlesi nedeniyle meydana gelen bel ve sırt ağrılarını azaltır. Fakat gebelik boyunca yüzme dışında scuba-diving, su kayağı, sauna, jakuzi gibi etkinliklerden kaçınılmalıdır.
    Bir anne adayının 3-4 günde bir yarım saat kadar kendine uygun bir şekilde yüzmesi yeterlidir. Yüzmeye başlamadan önce ve yüzme faaliyetini bitirdikten sonra dehidrasyonu (su kaybı) önlemek açısından yeterli miktarda sıvı tüketilmelidir.
    Yüzmeye başlamadan önce anne adayının ufak ısınma hareketleri yapması yüzme sırasında oluşabilecek krampları önlemede etkilidir. Belli aralıklarla yüzmek daha faydalı olacaktır. Ancak bu faaliyetin sağlıklı bir biçimde yapılabilmesi için koşulların uygun olması gerekmekedir.
    Bir anne adayının havuzda yüzme eylemini gerçekleştirmesi enfeksiyon oluşma riski nedeniyle sakıncalıdır. Anne adayı uygun bir plajda, öğle saatleri dışında bir partnerle yüzebilir. Kurallara uyulduğu ve gerekli itina gösterildiği takdirde herhangi bir sorunla karşılaşılmayacağı muhtemeldir.

Hamileyken yüzmek faydalımıdır? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. derisini yüzmek

derisini yüzmek

Rüyada bir kimsenin derisini yüzdügünü gören, onun malina sahip çikar. Birisinin kendisini yüzdügünü görenin, malini yüzen kimse elinden alir. Yüzülmek iki sekilde yorumlanir: Mazlum, mücrim. Birisinin yüzülmüs oldugunu görmek, malinin gitmesine delalet eder. Sag elinin derisini yüzmek, kardesinin malini elinden almaya; sol elinin derisini yüzmek, kiz kardesinin malini gasbetmege; ayaklarinin...
  2. Yüzmek

Yüzmek

Denizde yüzmek, ehli için ilimde arza uttuğu sonuca ulaşmaya, manen ilerlemek isteyen biri ise bunu başarmaya, memuriye, Yüzmak bazen hapse girmeye, Yüzerek kıyıya çıkmak bir arzasundan vazgeçmeye yahut sıkıntıdan kurtulmaya, Nehir yahut denizde yüzmek ddin ve itikat güzelliğine yahut tevekkülle tehlikeli bir yolculuğa çıkmaya delalet eder.Rüyasında yüzdüğünü gören kişi çok başarı kazanacağı...
  3. hamile kalmak istemiyorum ilişki sonrası hapları faydalımıdır

hamile kalmak istemiyorum ilişki sonrası hapları faydalımıdır

hamile kalmak istemiyorum hamile kalmamak için hap kalmak istemiyorum ne yapmalıyım kalmamak için ilişkiden sonra ne yapılmalı İLİŞKİ SONRASI HAPI Ertesi gün hapı doğum kontrol yöntemi değildir. Korumasız cinsel ilişkiden sonra, sürdürülmesi kesinlikle istenmeyen gebeliklerin, döllenmiş yumurtanın rahim...
  4. Rüyada Dalgalı Denizde Yüzmek

Rüyada Dalgalı Denizde Yüzmek

Rüyada Dalgalı Denizde Yüzmek tabiri anlamı? arkadaşlar geçtiğimiz gün rüyamda denizde yüzüyordum oldukçada dalgalıydı acaba ne anlama geliyor?
  5. Rüyada Dalgalı Denizde yüzmek açıklaması

Rüyada Dalgalı Denizde yüzmek açıklaması

Rüyada Dalgalı Denizde Yüzmek görmek Rüyada Dalgalı Denizde yüzmek tabiri Rüyada deniz görmek, benim bildiğim kadarıyla hayırlara vesiledir ama dalgalı bir deniz görmek ne demek işte onu bende bilmiyorum Melek'lerim. Ama bu konumuz sayesinde bende sizde öğreneceğiz :) Rüyada dalgalı deniz görmek başarının zorluklarla mücadeleler sonrasında geleceğini belirtir.Dalgalarla boğuşan bir...

Sayfayı Paylaş