gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Havanın Var Olduğunu Gösteren Kanıtlar nelerdir

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Merhaba arkadaşlar hepinize iyi günler diler ve Havanın Var Olduğunu Gösteren Kanıtlar nelerdir diye sizden bilgi bekliyorum. Şimdiden Havanın Var Olduğunu Gösteren Kanıtlar hakkında vereceğiniz bilgiler için tşk ederim.

2. Misafir

Misafir Forum Okuru

Havanın Var Olduğunu Gösteren Kanıtlar

Havanın Var Olduğunu Gösteren Kanıtlar Nelerdir

Havanın bir madde olduğunu ispatlanırsanız varlığınıda ispatlarsınız.Maddenin mutlaka kütlesi ve hacmi olacak.
    Önce bir balonun kütlesi ici boş olarak tartılırDaha sonra balon içine hava doldurulup kütlesi tartılır.Arasındaki fark havanın kütlesidir..

Daha sonra balon içi boş olarak bir kapta bulunan sıvıya daldırılır ve taşırdığı sıvı miktarı boş balonun haçmini verir.Daha sonra balon içine hava doldurulur ve bu hali ile kaptaki sıvıya tamamen batırılır.Taşan sıvının hacmi bulunur.İki ölçüm arasındaki fark havanın haçmidir.Böylece havanın bir madde olduğunu ve varlığını ispatlarız.
    Koşarken yüzümüze çarpan şey,rüzğar eserkende meydana gelen olay havanın yer değiştirmesidir.

Havanın Var Olduğunu Gösteren Kanıtlar

Hepsinde vardır.Toprakta bitkiler yetişiyorsa ve bitkilerinde havaya ihtiyacı varsa toprakta hava vardır.Suda da vardır fakat tam oksijen olarak bulunmaz.hava kabarcığı olarak bulunur

Bir deney yapabilirsiniz bu deney için yarım bardak su ve bir avuç toprak hazırlayın. Suyun içine toprağı atın. Toprağı atmanızla beraber bir miktar gaz çıkışı görmüş olmanız gerekir. Toprağın içindeki hava, bitkilerin büyümesi ve toprakta yaşayan diğer canlıların solunumu yönünden önemlidir.Yine aynı şekilde suyun içinde de hava vardır. Bunu anlamak için şöyle bir deney yapabiliriz. Bir bardağı yansına kadar soğuk su ile doldurup. Su bardağını odanın bir kıyısında iki üç saat bırakalım. Bardağın iç yüzünde hava kabarcıkları toplandığını görürüz. Bu hava kabarcıkları suyun içindeki hava kabarcıklarıdır.

Havanın Var Olduğunu Gösteren Kanıtlar nelerdir konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kadınları Olduğundan Yaşlı Gösteren Şey Nedir?

Kadınları Olduğundan Yaşlı Gösteren Şey Nedir?

sorduğum soru oldukça açık...ufak ayrıntılar çok şey değiştirebiliyor.. bazen biz bu hatalara düşebiliyoruz..bazen de birbaşkasında görüp şahit oluyoruz...peki sizce neler bunlar ? ilk ben yanıtlayım ..bence fazla kilolar yaşa yaş katıyor.. bir de giysilerde makyajda ve takıda fazla pırıltı kullanmak....mesela makyaj pırıltılıysa takılar daha sade olmalı...yada giyside pırıltı varsa makyaj...
  2. çift olduğunuza dair 30 kanıtınız varmı?

çift olduğunuza dair 30 kanıtınız varmı?

bakalım kimlere uyuyor bu yazıı:dil: Çift Olduğunuza dair 30 kanıt.. 1.Konuşmaya başladığında, aynı fikirde olduğunu kanıtlarcasına neşe içinde cümleyi tamamlayan o oluyorsa ya da aynı şeyi sen de yapıyorsan, 2. Yemeye çıktığınızda ne yiyeceğini tahmin ediyor ve senin yerine sipariş verebiliyorsa, 3. Futbol maçlarından sonra hasta olmaması için üzerine kalın bir şeyler giymesini...
  3. Çoçuğunuz nerde olduğunu gösteren saat

Çoçuğunuz nerde olduğunu gösteren saat

Son yıllar da artık çığrından çıkan çocuk kaçırma ve kaçma olayları artık gün geçtikçe artmaya başladı.Emniyet güçleri eminim ellerinden geleni yapıyorlar ve başarılı operasyonalrı sayesinde bir çok çocuk ailesine kavuştu.Ama bazıları onlar kadar şanslı değildi.Bu insanlar neden bu kadar cani.Küçücük çocuklardan ne istiyorlar ki:SYazık günah onlara.Eminim sizler de benim gibi hep...
  4. Hamile olduğunuzu gösteren belirtiler

Hamile olduğunuzu gösteren belirtiler

hamile olduğumu bilmiyordum Melekler hamişlikten şüpeleniyorsanız bu belirtilere dikkat ediniz.. regliniz gecikti, hamile olup olmadığınızı merak ediyorsunuz. Henüz test yapmadınız ancak bazı belirtiler hissediyorsunuz ve bunların hamilelik belirtileri olup olmadığını merak ediyorsunuz... Acaba hamile misiniz? Aşağıdaki belirtilerden bir ya da birkaçını yaşıyorsanız ve adetiniz geciktiyse...
  5. Havanın Ağırlığı Varmı varsa Havanın Ağırlığı Nedir

Havanın Ağırlığı Varmı varsa Havanın Ağırlığı Nedir

Merhaba arkadaşlar size bir soru sormak istiyorum bunu çok merak ettim de bir de size sorayım belki bilirsiniz diye düşündüm acaba Havanın Ağırlığı Varmı var sa havanın ağırlığı Nedir?

Sayfayı Paylaş