Hcg Değeri Yüksek Çıkması İkiz Gebelik Olabilir mi?

Selam kızlar 6 haftalık hamileyim kan değerim 13030.00 cıktı doktor tam olarak görmedi daha erken dedi sizde ikiz anneleri olan varsa cevap verebilir mi

Merhaba, tek değerle gebeliğin süreci hakkında değerlendirme yapılmaz. Gebeliğinizin ilerleyişi ile ilgili bilgi edinmek için hcg testinin belli aralıklarla yapılması ve izlenmesi gerekir. Doktor kontrolünde olun gerekli bilgilendirme ve yönlendirme yapılacaktır.

merhaba benim beta hcg 7797.34 cikti. kese goruldu fakat kalp atisi duyulmadi sizce neden. normal mi bu.

Adetimden 5 gun gectiginde 192,3 cikmisti 8 gunun sonunda test yaptim 792,3 cikti kese icin erken ddi gec dollenme olabilir ddi bilgilendirr misiniz bu artis normal midir? Lutfen

Adetimden 5 gun gectiginde 192,3 cikmisti 8 gunun sonunda test yaptim 792,3 cikti kese icin erken ddi gec dollenme olabilir ddi bilgilendirr misiniz bu artis normal midir? Lutfen

Öncelikle BETA HCG DEĞERLERİ İSİMLİ KONUMUZ'u inceleyebilirsiniz. Ama sizin için hesaplayalım. Adetiniz 5 gün geçtiğinde değer 192 isi iki gün sonra ortalama 400 iki gün daha sonra 800 yani ilk testten 4 gün sonra 800 seviyesinde sonraki testte ise yani 4 gün daha sonra ( siz 8 gün demişsiniz ) 1200-1600 aralığında çıkacaktı. Sizin değeriniz biraz düşük lütfen iki gün geçirip testi yeniden yapıp sonucu bize yazar mısınız ?

merhaba bhcg değerimin 2 gün ara ile kontrolünü istedi doktorum ilk yaptırdığımda 107 sonra 577 sonra 1725 şuan 4406 olmuş bi sakıncası olur mu ?
kontrolüm cumartesi günü

merhaba bhcg değerimin 2 gün ara ile kontrolünü istedi doktorum ilk yaptırdığımda 107 sonra 577 sonra 1725 şuan 4406 olmuş bi sakıncası olur mu ?
kontrolüm cumartesi günü

Hcg değerleri tek başına değerlendirilmez. Son adet tarihi + hcg değeri + usg birlikte değerlendirilir. Bu nedenle durumunuz hakkında sağlıklı bilgi edinmek için hekim kontrolünde olunuz.

Geri