gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Hem Serinletici Hem Lezzetli Ice Tea Evde Nasıl Yapılır ?

Konu, 'İçki - İçecekler' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

Evde İce Tea Yapımı İce Tea Nasıl Yapılır

Bu sıcaklarda dışardan satın aldığımız limonataların aynısını evde yapabileceğimizi, aynı lezzeti yakalayabileceğimizi daha önceden sizlere anlatmıştık melekler :) Asitli içeceklerden ziyade tavsiye ettiğimiz meyve suları ve limonata dışında bu kez evde ice tea yapımı hakkında sizlere bilgiler vereceğiz. Hem serinletici hem de lezzetli bu serin tarif için buyrun makalemize ..:)

İce Tea İçin Malzemeler:

7 yemek kaşığı şeker

3- 4 tatlı kaşığı yeşil çay

2 limonun suyu ve kabukları

1 litre soğuk su

1 bardak kaynar su

Bir kaç yaprak taze nane

İce Tea Yapılışı:

Önce yeşil çayı 1 bardak kaynar su ile bir demliğin içinde 5 dakika kadar demliyoruz. Ardından sürahimizi alıp içine süzdüğümüz yeşil çayımızı ve şekeri koyup güzelce karıştırarak şekeri eritiyoruz. Üzerine limon suyunu ve kabuklarını ilave edip tekrar karıştırıyoruz. Ice – tea püf noktası ise tam burada, gerçek ice – tea lezzetini elde etmek için sıcak olan yeşil çayımızı bir anda soğutmamız gerekiyor. Bunun için soğuk suyu da sıcak yeşil çayın üzerine ilave edip tekrar karıştıyoruz. Üzerine bir kaç yaprak taze nane atıp buzdolabında 2 saat kadar soğuması için bekletiyoruz. Servis etmeden önce tekrar karıştırmayı ve bardaklara buz koymayı unutmayın.

Hem Serinletici Hem Lezzetli Ice Tea Evde Nasıl Yapılır ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. “hem içiçeyiz hem de özgür” açıklamasına nasıl bir yorum yaptı?

“hem içiçeyiz hem de özgür” açıklamasına nasıl bir yorum yaptı?

P { margin: 0px; } Doğuştan kalbi delik olduğu ortaya çıkan ve Amerika'da geçirdiği ameliyattan sonra yeniden sağlığına kavuşan Tan Sağtürk, o süreçte yaşadıklarını Habertürk'te Balçiçek Pamir'e anlattı. Sağtürk'ün bir röportajında söylediği "Hep çok çarpardı benim kalbim" açıklaması üzerine sorulan, "Hatta kız arkadaşın Bergüzar Korel, yaslanmış bir gün göğsüne ve 'Benim...
  2. Ice Tea Nasıl Yapılır?

Ice Tea Nasıl Yapılır?

ice tea nasıl yapılır ice tea içindekiler ıce nasıl yapılır tarifi yapımı içindekiler •Demlenmiş siyah çay •Çilek ve şeftali meyve parçaları (isteğinize göre değiştirebilirsiniz) •Bir kaç karanfil •Yarım sürahi buz •1 bütün limon •İstenilen şekilde tatlandırıcı kullanabilirsiniz (şeker, tatlandırıcı, salvia, bal vs) hazırlanışı •Bir tarafta porselen demlikte siyah çayı 3-5 dakika...
  3. evin hem kadını hem erkeği....

evin hem kadını hem erkeği....

:sinirli: ne kadar zor ya evin hem erkeği hemde kadını olmak ve bu arada hem anneyim hemde baba. çok zor işim ama ne yapayım hep sabır sabır diyorum bu çilenin bitmesine daha 2.5 yıl var çok zorrrr ya.beni tanıyanlar bilirler eşimin işi nedeniyle ayrıyız ailemle aynı yerde oturuyoruz fakat evlerimiz ayrı.eşi insanın herseyi ya burda ailemde olsa sizin anlayacağınız kalabalığın içinde...
  4. Hem Hafif Hem Lezzetli Kabak Çorbası Tarifi...

Hem Hafif Hem Lezzetli Kabak Çorbası Tarifi...

Kabak Çorbası Nasıl Yapılır Nefis Kabak Çorbası Tarifi Hem lezzetli hem hafif hem de kolay bir çorba tarifi isterseniz buyrun kabak çorbasına....Kabak çorbası nasıl yapılır sizinle paylaşıyorum...Sofralarınızdan neşe ve lezzet bereket hiç eksik olmasın.... Malzemeler: 1 orta boy soğan 2 diş sarımsak 6-7 orta boy kabak 1 su bardağı yoğurt 2 su bardağı süt 1-2...
  5. evde ıce tea nasıl yapılır ?

evde ıce tea nasıl yapılır ?

evde ıce tea yapabilir miyim,evde ıce tea nasıl yapılır,ıce tea tarifi ,ıce tea yapmak istiyorum sıcak günlerde melekler hepimizin evinde en çok tüketilen içecek su'dan sonra ıce tea marketlerden almak bütçemizi sarsıyorsa çocuklarımız için bu tarifi deneyelim. yapılışı Bir bardağa yarısına kadar buz doldurun. (önemli) Demlenmiş sıcak çayı bardağın yarısını dolduracak şekilde dökün....

Sayfayı Paylaş